Споделена история от Семейство

Дайте съвет, моля
Моля някой да ми даде съвет. Женен съм от доста време животът ни никога не е бил розов, да кажа предварително че не съм много добър, като се нервирам си изпускам нервите и правя много глупости. Викам крещя троша но не посягам удрял съм я неколко пъти и съжалявам много за това но то вече е минало, не че тя ще го забрави някога но съм разбрал грешката си отдавна и няма да допусна да го направя отново.

Значи проблемът ми е такъв, от известно време усещах нещо различно във отношението на жене ми към мен питах я разпитжах но ништо казва че е депресирана и ще и мине, мислех че е така защото наскоро изгубихме голяма сума пари и е нормално човек да се смачка, но изведнъж тя ми каза искам да се разделиме искала да опита сама в живота еи така без да се е случило нищо лошо между нас, говорихме и се разбрахме че няма да се разделяма, и хоп след 6 месеца станаха едни работи и тя си призна че от 1.5 година има любовник, простих и, на нея не и е за пръв път ама аз толкова я обичам че мога да и простя всичко немога да живея без нея, разделихме се за 1 месец после тя сама ми каза да се прибера всичко било минало, обаче започнаха да стават едни простотии заплахи към мен че ако не я напусна не знам си какво гадни есемеси.

И хоп тя пак подкара старата песен била объркана искала да остане пак сама да си изясни чувствата обичала го и ред такива работи, имаме и две момчета на 15 и 8 години чудесни деца дали си струва заради тях да се напъвам да оправям нещата или заради това че я обичам безумно, даите съвет моля ВИ.

Коментари

1.   Дори и да остане с теб, имай предвид че тя рано или късно ще повтори сценария. Относно децата - ти преценяваш най-добре, но аз лично смятам че понякога е по-добре децата да живеят при разделени родители, но НОРМАЛНО, отколкото да стават свидетели на разни сцени и подобни събития.

Любовта си е любов... всеки я разбира по различен начин, но, за да си отговориш най-правилно на поставените въпроси - ПОМИСЛИ КОЕ Е НАЙ-ДОБРО ЗА ДЕЦАТА ТИ! УСПЕХ

2.   Здравей.... Решението и ти е дошло като гръм от ясно небе, защото явно е решила че не те иска, може да не е била щастлива с теб. А това с любовника хич не ми харесва.. Света е за двама, отишла ли е при друг значи ти нещо не и даваш.. остави я... Жалко само че тая жена има общо с прекрасните Ви момчета, пазете ги тя е неустойчива и няма да ги възпита така както вие!

3.   Бъди търпелив. Припомни й хубавите мигове, уточни че никога няма да си агресивен или ако това стане - нека те напусне. Говори лаконично. Успех.

4.   Много хубаво, че я обичаш безумно, но според мен не си й го показал. Не си я направил щастлива с това.

Даже, от това, което прочетохме, излиза обратното (нервен си, посягаш....).

Ей, приятелю, аз съм жена и ще ти кажа, че няма жена по света, която да е щастлива от такива факти.Така любов не се доказва, трябва да ти стане ясно!!!!

Докато ти това не разбереш и не проявиш любовта си по другия- истинския начин: загриженост, мили думи, жестове на внимание- абе въобще, не накараш ли жена си да се почувства СПЕЦИАЛНА ЗА ТЕБ, единствена и обичана, само си мислиш, че обичаш...
Е, ''лиготии'' ще кажеш- ами да, ако мислиш така (а може би точно така мислиш), нещата ще се развиват по този сценарий....
Знам, че човек е трудно да промени себе си, но опитай.
Ти решаваш.

5.   Ми първо трябва да проучиш онзи какъв е и дали е сериозен към нея, ако е само флирт и няма да има нищо сериозно, мисля, че трябва сериозно да се спретнеш и да го отстраниш!

6.   "Удрял съм я неколко пъти"... е, коя нормална жена би останала с такъв като тебе?

7.   Те проблемите са си назрявали, как мислиш,че ще те търпи с този характер, да не е от стомана. Станала различна в един момент, ами разбира се, гледаш как човекът до теб си вреди и прави глупости, пък стой и го търпи, и докога ..цял живот!!!???

Ей това е грешка на всички, няма мъже, няма жени, не се събират хората заедно за да си вредят нали.

8.   Не е лесно, ти ще решиш как да постъпиш каквото и да ти се каже тук.

Най напред потърси причините. Никоя жена не си хваща любовник и то за толкова време ако е щастлива. Година и половина е много време...

Явно въпросния нещо я е разочаровал. Щом те е повикала обратно. Въпроса е дали обаче не те гони пак да те предпази от въпросния, нали сам каза че си получавал смс с заплахи или просто пак си я разочаровал. Може и въпросния любовник да я е убедил, че с него ще е по добре. Намери причините първо, после решавай..

Как загубихте пари, комар?
Успех

9.   Когато има чувства си заслужава човек да опита да оправи нещата. Не съм сигурна обаче дали, ако бях на нейно място бих ти простила. А може би е късно да съжаляваш за каквото и да е. Това, което сам човек може да си причини - и врага му не може да му го направи. Изневерила ти е и е права - защо да не потърси щастието, ако ти си неспособен да и го дадеш.

10.   Направи го заради децата. Ако се разделите може да е голяма психологическа травма. Поговори със съпругата си в/у тази тема, защото ако съсипите техния живот от сега не се знае какво ще бъде за напред.

11.   10, защо говориш ГЛУПОСТИ! Горките деца, горкичките те, ако трябва да растат с такъв "баща"!!! По-добре за тях без никакъв баща, отколкото с такъв!!!

12.   11, АЗ съм бащата на тези деца и никога не съм ги наранил по никъкъв начин никога не са присъствали на нито един скандал смея да твърдя че съм много добър и всеотдаен родител децата ми ме обичат и аз тях безумно и никога няма да си позволя да ги нараня по какъвто и да е начин.

13.   12, децата ти може да не присъстват на скандали, но те усещат когато нещо не е в ред.И аз не присъствах на скандалите на наще, но го усещах, като бях дете. Още от вратата щом ги погледна вече знаех, че е имало нещо. Мразех баща ми за отношението му, мразех и майка ми, задето го позволява. намразих всичко живо заради тях, и за техните изпълнения, на които не присъствах.

Т о в а ли искаш да стане с децата ти?!

14.   Здрасти!
Моя съвет е да се опиташ да покажеш любовта чрез делата си. Щом я обичаш-има надежда; ако и тя те обича-има шанс за семейството ви. Не и крещи, не я обиждай. Дано това я накара да спре да изневерява. Бог да е с вас

15.   Всички, които коментираха са прави. Аз смятам, че трябва да оставите жена си да си отиде. Между вас вече няма нищо. Децата не бива да страдат в това нездраво семейство. Дори и разделени вие ще бъдете техните родители. Не позволявайте стремежът ви да спрете съпругата си да се превърне в мания. Щом тя не ви иска, приемете го и си подредете живота наново.

16.   Вече сте на фаза "Болна връска''. Тя не може да стане вече като преди, бъди сигурен. Децата обаче???