Споделена история от Семейство

Детето ми плаче за нещо и после не го иска
Имам дете на 2 години, понякога вечер преди да заспи плаче за нещо(примерно да пие вода) и в момента в който му го подам се мръщи и реве повече и го бута. След това когато го махам от него се увеличава 2-но плача да му го върна, и това може да се повтаря постоянно. Спира след време, понякога след като му се карам доста дълго. Просто не знам какво да правя, искам да е с доброто, но не намирам решение, моля помогнете ми.

Коментари

1.   Детето Ви просто има нужда от внимание и по този начин го получава. Игнорирайте желанията му и покажете, че вие решавате, не то, посъветвайте се с детски психолог.
Време е да пуснете детето на градина. Там мисля, че номерата няма да минават.
Намерете забавни неща за детето си - рисуване, някаква игра, конструктур за малки деца ..., хвалете го и му давайте внимание и без да иска неща.

Лаура

2.   Караш се на 2-годишно дете? И мислиш, че ще те разбере? Как няма да плаче като му крещиш, ми обясни? Ще се успокоява двойно по-бързо ако просто го оставяш без да му викаш на главата.

3.   За съжаление децата са така опитай с добрата а като не го иска ако иска мисля че трябва така да поставиш въпроса че да разбере или го иска или не но с добрия тон това на всяка цена

4.   Май така иска да привлече внимание, не знам, аз затова само се сещам.

Ягода

5.   Гушни детето и стой до него докато заспи така ще се успокои

6.   Решението е майчина прегръдка и нежни думи, не каране. Как може да се караш "доста дълго" на две годишно дете какво ще правиш когато шест годишното плаче. Дали ти ще имаш нерви да се караш или то ще има спокойствие да те разбере? Ако сега две годишното те изнервя нататък ще става по зле.

7.   Жено, ти чувала ли си за приспивни песнички?

8.   Не му се карай в никакъв случай. Детето не плаче от хубаво или само за да ти прави напук. Може да плаче по много причини - може да е уморено или изнервено и да му е трудно да заспи, може да му е много топло, може нещо да го боли и т.н. Във всеки случай децата плачат когато са разстроени (физически или психически). Твоята роля като майка (ти си познаваш и разбираш детето най добре) е да разбереш какво му е и да му помогнеш. Много често ако просто го гушнеш и/или полюшкаш и му попееш или просто му поговориш тихо и със спокоен и любящ тон ще му помогнеш да се успокои и да заспи. НО НЕ МУ СЕ КАРАЙ И НЕ ГО НАКАЗВАЙ!

Успех!

Spirographus

9.   Аз съм номер 5 и подкрепям номер 8 значи вместо да крещиш на детето има друг начин попей му или полюлей го с ръце или постои до него докато заспи така то няма да плаче през цялата вечер

10.   Здравей,

и аз мисля, че детето се опитва по този начин да привлече вниманието ти. НЕ МУ ХОДИ ПО ГАЙДАТА! Децата са невероятни манипулатори - така е и дъщеря ми. За всяко нещо ревеше, оставях я да реве, като преди това и обяснявах, че ще изпълня желанието и, само ако ми го каже тихо и без да реве. В началото беше трудно, но вече свикна - т.е., разбра, че не води тя парада. Не знам какво разбираш под "му се карам доста дълго." - само се надявам да не му крещиш. Децата на тази възраст не понасят високия тон и само се разстройват. "Карай" му се, говорейки му сериозно и без усмивки - вярвай ми, прекрасно разбират разликата.

Също така, от педиатърката знам (аз се консултирах с нея за това, какъв подход да имам), че вечерно време, или когато детето и изморено, не е удачен момент за превъзпитаване. Можеш да му попееш, или просто да постоиш при него, докато заспи. Прегръдките не са препоръчителни, защото после много трудно ще го отучиш и трудно ще свикне да заспива само.

Успех!

11.   Грешно сте ме разбрали за карането, не му "крещя" никога до сега, имам различно разбиране за каране. Моето каране е да му казвам да ляга, да не иска това или онова както го прави, но не му кращя, а и не искам да му крещя, за това искам съвет от вас. Благодаря.

12.   ПРЕДУЧИЛИЩЕН ПЕДАГОГ :
Привет. Хората, които са писали по-нагоре без да са педагози са ти посочили верния път-децата нервничат, капризничат и плачат неоправдано, когато имат нужда(търсят си) внимание.
Направи лягането вечер един положителен ритуал свързан с хубава приказка, която детето ти очаква, или приспивна песен. Много ласки и мили думи.
Детето ти дава сигнали, че нещо му липсва!

13.   Както вече ви обясних не ме разбрахте както трябва, вече нямаме този проблем, учудващо но след "баене" за страх детето се оправи и нямаме този проблем, ляга си с усмивка всяка вечер и става всяка сутрин с такава. Благодаря на всички все пак.