Споделена история от Семейство

Tруден избор
Искам да споделя моята история
Отгледах двете си деца сама с помощта на моите родители.
Дъщеря ми тръгна по лош път и естествено на 18 години роди Син
За него ми е болката
Трябва да го дам за осиновяване защото никой не го иска.
Дъщеря ми и момчето което е баща на внука ми се отказаха от него, но аз не мога да се справям сама
Моите родители се разделиха а и вече са възрастни и не могат да ми помагат вече, а синът ми е на 9 годинки и иска да му се обръща внимание
Помогнете ми!!!!
Не знам как да го дам а и не мога да го задържа
Какво да правя?
Пишете ми

Благодаря

Коментари

1.   Мисля, че най-добре за всички е действително да дадете детето за осиновяване.
Вие самата не сте се справили със своите деца, разчитали сте на други да ви ги гледат, а сега искате да поемете отговорността за децата на провалените си деца - затворен кръг от провалени хора.

Дайте шанс на това дете да расте в нормално семейство. Консултирайте се със социални работници и заведете дъщеря си и бащата да се откажат от детето официално и да го дадат за осиновяване. Най-добре ще е така за всички, най-вече за самото дете.

2.   Каква мъка, изгони дъщеря си, но не се отказвай от детето

3.   Тъжно.. Много труден избор....

4.   Защо решението трябва да е твое? Нали майката е пълнолетната ти дъщеря! По добре го дай. Там ще има шанс за по добър живот. След като ти нямаш все още отговор защо не си могла да се справиш с възпитанието на дъщеря си, по добре дай шанс на бебето да бъде възпитано от хора който знаят как.

5.   Не давай детето за осиновяване, дъщеря ти ще се "освести", просто й трябва време. А и ти със сигурност имаш и дрешки и аксесоари от другите деца, няма да са ти толкова разходи като при първо дете. То ти е кръв, не го давай на чужди. Поне опитай преди да се откажеш.

6.   Не го давайте моля ВИ. МОЖЕ И ДА Е ТРУДНИЧКО ОБАЧЕ ПОСЛЕ ЩЕ СЪЖАЛЯВАТЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ ПОМИСЛЕТЕ

7.   Стягаш се, започваш работа и така както си гледала 2 деца преди, така ще го направиш и сега!!! Родителите ти много от давна е трябвало да спрът да те издържат и ти да си се научила да се справяш. Работиш, гледаш си децата, без да се оплакваш и без да искаш помощ от другите. А дъщеря ти за мен е разглезена и много зле възпитана.
~Рамона~

8.   Ми, дъщеря Ви да е внимавала повече!!

МАКИ-ЧАН

9.   Нямате ли някакви други роднини от които да поискате помощ, или близки приятели които ще ви подадат ръка, трябвало е да вземете мерки по-рано за дъщеря ви за да не се стигат до такива трудни избори. Всичко зависи от възпитанието все пак, за това смятам, че е най-добре да задържите детето, един ден ще ви бъде благодарно, а и все пак е ваше внуче, има право да познава баба си, и майка си.

10.   Наричаш "сина ми", внука ли? Той ли е на 9 години? Как ще изоставиш голямо, разбиращо какво се случва дете?! Това да не е куче да го захвърлиш. То за куче е гнусно... какво остава за човешко същество. И как така дъщеря ти се е отказала от детето си? Просто чета и не мога да повярвам какви хора има.. Боже Господи, в какъв свят живеем, сред плиткоумни, лишени от грам интелект "човеци"...

11.   Еее, ако беше момиче трябваше да го задържиш, но щом е момче давай го! Това в кръга на шегата разбира се. Ако го дадеш за осиновяване се консултирай с твои познати, може някой да го вземе, иначе най-добре не го давай, не знаеш на какви хора ще попадне и вината за това ще е твоя. Дори да нямаш много възможности поне ще расте с теб, която си му баба, а не с някои дето ще го използват за да краде и да проси и ще го пребиват от бой.

Естествено няма гаранция, че ще стане така, но изобщо не е изключено. Детето не е заслужило да го оставяш на произвола на съдбата, а и според мен ако го направиш ще ти тежи цял живот.

12.   Виждам, че дъщеря ти е пропаднала, защото самата ти си...
Съжалявам, може да е жестоко, но е истина. Как си гледала досега 2 деца, а? Дъщеря ти е вече голяма. Не може ли вместо нея да гледаш това слънчице? Не можеш.
Не - просто НЕ ЖЕЛАЕШ. :(( Защо изобщо пишеш и се излагаш...

13.   О, и още нещо:
"Трябва да го дам за осиновяване защото никой не го иска" -
звучи като обява за новородено кученце, помиярче. Ти наистина ли си разпитвала тук и там дали някой го иска случайно
Много, много гадно :(

14.   Не оставяйте детето на произвола на съдбата! Нали знаеш какво е положението в домовете за сираци, не знаеш как ще се държат с него и никое дете не заслужава да бъде изоставено!!! Как можеш дори да си го помислиш? !