Споделена история от Семейство

Знам фейсбука на баща ми и се чудя дали да не му пратя покана за приятелство?
Аз съм момиче на 12 години. Майка ми и баща ми са се разделили когато мама е била бременна. Сега ще се развеждат. Нямам нито брат, нито сестра. Знам фейсбука на баща ми и се чудя дали да не му пратя покана за приятелство. Вие бихте ли го направили? Моля ви, дайте ми съвет!

Коментари

1.   С кой от двамата се разбираш ако се разбираш с майка си недей му праща

2.   Той не те е потърсил толкова години, мислиш ли че сега ще иска ? Не...

3.   Да, изпрати му!!!

4.   Аз бих му пратила ако искам да го познавам, от любопитство, ей така просто.
Той в крайна сметка е твой биологичен баща, пък и знаеш ли накъде ще те отнесе живота...може да се сприятелите.
Аз на твое място бих му пратила, пък той ако прояви инициатива да се запознаем и т.н. тогава и ще му пиша.

Плам

5.   Не бих го направила. Ако на баща ти му пукаше за теб и го искаше отдавна да го е направил. Казвам ти да не се залъгваш излишно и да не живееш в заблуда, както аз до 21 годишна. Също съм дете на разведени родители. Гадно е, но е така.

6.   Той се е опитал да ме потърси, поне така ми казват. Не го познавам и не съм го виждала.

7.   Не пишете глупости, защото не знаете как седят нещата. Моята майка цял живот ми е натрапвала и набивала мисълта, че баща ми не ме обича, че НИ е оставил и забравил. Когато пораснах много неща ми се изясниха. Колко пъти ме е търсил, но за да го накаже, не му е давала да ме вижда. Прати му покана. Със сигурност има какво да ти каже. Да знаеш, дори да е виновен за нещо, вина има и майка ти. Дай му шанс. Бъди човек. Прости и ще живееш по-добре. Ще видиш.

8.   НЕ.

9.   Сигурна съм, че баща ти е опитвал да се свърже с теб. Често заемаме страната на единия родител и вярваме на неговата истина, но тя си е негова, да знаеш баща ти си има своя. Добре ще е да я чуеш. Не се настройвай и озлобявай срещу него.

10.   Мила, специално ако е искал във Фейсбук е било най-лесно да те намери. Баща ти ще те потърси след години, когато остарее и няма кой друг да го погледне. Това ти го гарантирам!

12.   Нека ви разкажа един случай за един татко..

Познавам се с момчето - сега е на 23 години. Когато са били млади майката бяга от вкъщи, той е бил бебе. Не зная дали е имало друг мъж и т. н. Просто е избягала. Започнала е война и в крайна сметка таткото е с ограничителна заповед, защото онази намерила връзки и го изкарала педофил. Тогава моят познат е бил на 4 годинки - не помни баща си. На бала си видял, че един мъж стои до оградата на училището и плаче. Заприличал му на татко му (имал все пак някакви снимки) но си се забавлявал и не обърнал внимание кой знае колко. След половин година, по Коледните празници навърши пълнолетие и се сетил за тази случка, докато разглеждал снимките от бала си. Видял на няколко снимки същия мъж и вече бил сигурен кой е и отишъл при баба си. Родителите на татко му били починали, та тази баба е от страна на майката. Жената в някакъв пристъп на старческа емоционалност ли, не знам на какво разказала, че всичките тези години баща му го търсил, но майка му не позволявала, казала за ограничителната заповед и казала къде работи баща му.
Помня, че половин година той събираше смелост да отиде и един ден отишли с някакви приятели и се запознали. Нямало прегръдки, сълзи и обяснения, срещата протекла много сконфузно. Таткото казал, че през всичките тези години е заделял пари и искал да му ги даде на бала, но не посмял да му разваля деня и му ги даде тогава. Моят познат ги използва, за да се запише да учи във Варна, специалност, за която иначе нямаше да събере пари. Вече са минали 4 години и спокойно казва "Ще пия бира с баща ми! " или "Ох, баща ми нещо ми се обажда, чакай да го видя какво иска"...
Изградиха някаква приятелска, топла връзка. Чуват се, виждат се и си помагат.

Не винаги нещата са такива, каквито изглеждат, приятели! Моят познат цял живот беше живял с идеята, че татко им ги е оставил, когато е бил на 4 и толкова, за него не се е говорело, сякаш никога не е съществувал.

Плам

13.   НЕ! Той ако се е интересувал от теб е щял да намери начин да те опознае.

14.   как може да сте толкова прости като не знаете историята потърси го разбира се какво може да ти направи по интернет само можеш да го опознаеш и сама да прецениш какъв човек е

15.   Благодаря на всички! След развода, ще се свържа с него. Наистина вашите съвети много ми помогнаха.

16.   Искам да стисна ръката на номер 7 за коментара.

Също искам да попитам номер 1, какъв е тоя малоумен въпрос "С кой от двамата се разбираш"? !? Не може ли да се разбира и с двамата?

Кубрат
(също израснал с разведени родители, с които винаги се е разбирал перфектно, и до ден днешен)

17.   абе 16 въпроса ми не е малоумен бе мама му стара ти не четеш правилно зададох го правилно за да разбера с кого от тях се разбира и ако тва е малоумно според тебе аз съм на джъстин бийбър майката хаха

18.   17, ами добре, тогава кажи на сина си, че е смешник...

Ти не четеш правилно, попитах какво пречи да се разбира и с двамата родители, що трябва да е скаран с някого?

Кубрат

19.   Първо... браво на номер 7!!
И второ моите родители също са разведени, всички казваха че баща ми е виновен за развода, че пиел и т. н. (не отричам пие, но в рамките на поносимото) а сега като пораснах разбрах цялата истина и.. да баща ми е имал вина, но най-голямата е била на майка ми! Изневерила му е!! Да неприятно е да се каже но такава е истината... и в момента не искам да те занимавам с глупости!! искам само да ти кажа че трябва да потърсиш баща си!! НЕ САМО ТОЙ ИМА ВИНА!! Повярвай ми.. от личен опит :)Бъди зряла и човечна... опознай го първо и след това го съди!!

20.   Потърси го, както писаха повечето хора, не знаеш какв може да ти каже и каква е истината :) Мнение от човек, израстнал с разведени родители: вината винаги е в двамата!