Споделена история от Семейство

Сбогом, синко!
Нямам сили да кажа на момчето си, че татко му умира. Как да му причиня това, той има само мен. Но трябва да опиша чувствата си някъде, трябва да ги опиша. Трябва...

Допреди няколко часа си стоях и гледах пурпурния залез на слънцето. Разсъждавах, сега съм толкова по-мъдър от преди. Имам цял живот от спомени, които ме научиха, че винаги трябва да продължаваме напред. Много години идваха и си отиваха и аз живях живота си. Но сега трябва да напусна.

Ти си ми едничък. Сега времето ми дойде и животът ми е на свършване. Гледай към слънцето, живей си живота и не плачи. Дойде време да ти кажа сбогом и макар че няма да ме има, аз ще живея чрез теб.

Татко ти...

Коментари

1.   Господине, не се страхувайте, тялото умира, но душата продължава да живее. Свети Павел казва: не всички ще умрем, но всички ще се променим. Това което ви казвам, не са празни приказки или мои измислици; това са научните изследвания на много, много лекари, физици, психолози и теософи по целия свят. С това не целя дя ви успокоявям; това е истината и исках да ви я кажа в случай че не знаете това или не го вярвате. Ние не сме само тяло, ние сме дух, душа и тяло, събрани в един човек. Душата се преражда. Тя запазва своята индивидуалност в различните превъплъщения. Идваме тук да се учим, да ставаме все по-осъзнати, и да получаваме опит.

Не знам колко е голям сина ви, но нека той не скърби за вас. Вие, както и всички, които са починали, остават на същото място в пространството, но в друго измерение, което е недостъпно за сетивата.

2.   Кажете му, мисля,че е хубаво да знае. Може би по-леко ще го приеме после. А Номер 1 е написал нещо, в което наистина вярвам силно. Тялото умира, но душата продължава по своя път.

3.   Здравейте! Защо си мисля, че сте се предали? Човек е жив докато диша, а през това време може да направи още много неща. Повярвайте, че ще живеете и правете усилия. Говоря така защото моя приятелка беше болна от злокачествено образование. Детето й беше малко и тя много тъжеше. В един момент си каза: на кого ще оставя детето, кой ще се грижи за него, какъв ще стане като порасте? Всичко това й даде невероятни сили и жажда за живот. Въпреки, че я бяха "отписали", тя оздравя. И вече 19 години се радва на живота, а и ние на нея. Бъдете смел и силен!

4.   Съберете цялата си обич към сина и му я подарете с жаждата си за живот...
Кажете му, че го обичате.
Че само Бог решава, а не ние, кога и как да дойде краят ни...

Покажете му цялата си бащина любов, не я крийте.!!!!
Да знаете, че тя остава да топли спомените.

От една скърбяща по баща си дъщеря

5.   Кажете му, той има право да знае. Ще боли повече, ако му дойде изненадващо. Загубих майка си когато бях още дете. Криеха от мен, за да ме предпазят. И един ден просто се случи...като гръм от ясно небе. Целят ми свят се срути,животът ми беше ад. И до днес ми се иска да имах няколко минути, за да можех да ? благодаря за всичко и да ? кажа че много я обичам и никога няма да я забравя. Но вярвам че духом тя е винаги с мен и ми помага, когато имам нужда.

6.   Помня когато моят баща ми каза. Плачеше като дете. Плачеше не за себе си, а за нас. Плачеше защото мислеше, че ни изоставя. Но той не ни изостави. Той ни даде толкова много. Направи от нас достойни и умни хора.

Сега гледам назад и помня всичката мъка в очите му. Помня обаче и онези усмивки. Благодарна съм за всяка минута прекарана с него.

И знам, че той е горе на небето. И е до нас всеки ден.
Кажете на детето си всичко. От какво ви е страх, за какво ви боли. позволете му да бъде част от този труден момент. На него ще му е нужно.237

7.   кажете му-по добре да се разделите ,от колкото да си тръгнеш ей така!!!!!!!!!!!!съветвайте го успокоявайте го и той винаги ще помни тези мигове и това ще го крепи!!!!!не го изоставяйте ей така!!!!!!много ще му е мъчно-по добре да е подготвен!и моя баща си тръгна от този свят но се сбогувахме приживе и така ми беше по- лесно.сега съм спокойна ,че си почива там горе!!!!!!!!макар че много ми е мъчно-винаги си спомням думите му:"КАТО ВЪРВИШ,ВИНАГИ РАЗГРЪЩАЙ ТРЕВАТА ПРЕД СЕБЕ СИ , ЗА ДА ВИДИШ КЪДЕ СТЪПВАШ!!!!!"Това е много точно казано за този труден живот.
нека помни и той баща си както аз моя!бъдете силни и двамата!

8.   Моя баща почина през март тази година след тежък инсулт от който не можеше да говори. До последно правеше неимоверни усилия да ми каже нещо. Със зрението беше много зле, а и ръцете му не го слушаха. Никога няма да забрявя болката в очите му, че не може да ми каже това, което толкова искаше. Отиде си, а сега аз живея с тази болка от неказаните му думи.

Моля ви кажете му ако сте сигурен, говорете дълго с него за всичко - нека не страда като мен, много е мъчително ....разплака ме вашата история........

9.   Преди година бях изправена пред подобна драма. Гледах в топлите очи на сина ми, споделях тревогите и радостите му /предстоеше му абитуриентски бал и кандидатстване/ и очаквах присъдата си- рак или не... Така и не му казах. Бях силна пред него /поне така си мислех/, но в тишината на стаята ми се превръщах в развалина- бях съкрушена, неутешима. И толкова уязвима. Съпругът ми мълчеше и сълзите ми потъваха в прегръдките му...

И една сутрин видях, че слънцето изгрява въпреки сълзите ми, филмът по телевизията е смешен, въпреки покрусата ми и гълъбите продължават да кацат на терасата ни... Животът им щеше продължи и без мен. За мен беше важно да се справят. Страхувах се, че ще им липсвам, завинаги. И нищо не можех да направя, за да облекча това страдание. Тяхното и моето.

Исках да се преборя с чувството им за липса- започнах да говоря за всичко, което се мернеше в ума ми, подредих и надписах снимките ни, написах коментари в мои любими книги, изхвърлих ненужни вещи и направих "кутия на спомените"- пълна с всякакви дреболии, спомени от пътувания и какво ли още не... Тогава синът ми се досети, че нещо не е наред...

Не плака, само силно ме притисна към себе си- много дълго, много силно и разбрах, че ще се справи. Защото носи в сърцето си най-хубавото от нас- неговите родители и то му дава сила! Лошата птица учи малките си да летят, добрата-да отлитат!

Връщам се в онези кошмарни 10 дни /само 10 дни/ и знам, че Бог ме помилва... Този път.

10.   От името на автора, мой брат, благодаря на всички за подкрепата и съветите. Той почина в понеделник, 10.август на 41 години. Приживе ме помоли да изкажа благодарности и ето аз го правя. Той ви е послушал, защото каза на сина си още през месец май, така като гледам, скоро след като се е изповядал в интернет. Мисля, че успя да го подготви, аз и жена ми също го успокоявахме.

С брат ми имахме много различия и несъгласия, но си изгладихме отношенията, когато се разбра, че страда от дребноклетъчен рак на белия дроб. Положението му беше неспасяемо. Последните месеци от живота му бяха страшна мъка за всички, особен за него. Умря така, както и живя - с мъжество и достойнство.

Бившата му жена го напусна преди четири години, когато се залюби с някакъв французин и повече не се върна от там. Оттогава така и не се поинтересува за собствения си син. Такава е съдбата на десетгодишния ми племенник.
Сега аз и съпругата ми сме неговото семейство.

11.   Бог да го прости!

12.   Моите съболезнования,историята ме разплака!

13.   Жалко за човека. Бог да помага на сина му.