Споделена история от Семейство

Алчността на майка ми и брат ми
Чувствам се разбита, психически уморена и без силна към борбата с живота и " семейството".

Имам един апартамент който е дарение от баба ми.
Всичко вървеше добре докато майка ми и брат / най вече той/ за алчняха..
Брат ми има къща на 3 етажа и право за строеж още 2 етажа, майка ми има от същата къща 1/2, понеже преди да почине баща ми беше бащината ни къща, а аз се отказах от наследството понеже имах дарение и не исках да се бутам там

В апартамента живеех с детето ми понеже съм самотна майка, " благодарение на майка ми", която ме накара да зарежа баща й, тогава бях на 20 години, и много наивна.

Казваше ми ще ти помогнем, няма да останеш сама, ще се справим.... но в последствие не излезе така.
А, именно ме нахокваше защо съм я била ангажирала да го гледа за 2- 3 часа, докато съм на лекции в университета...

Минаха от тогава 4 години, аз завърших висше образование, и в последствие си намерих приятел, който в последствие, разбрах, че не може да се разчита, понеже се влияе от семейството му, което не е много добре настроено към мен, понеже им водя чуждо дете.. Отделихме се в моя апартамент, но "Майка" и " брат ми" Дойдоха да ме плюят и ме заплашват, че ще ми го вземат и оставят на улицата.
В последствие разбрах че, брат ми е взел пари от лихвар сумата е около 80 000 лева, и сега няма пари за вноски, главници, лихви... и къщата след някой месец ще замине..
С парите бил си купил апартамент, и направил ремонт, а другата част щял да строи етаж...

постоянно идват да ме тормозят, нямам на кой да се оплача, нямам си никой освен леля, която няма нищо какво да направи жената..

Изпаднала съм в някаква не чувана безизходица, постоянно плача, не се чувствам добре, не ям, все ми е замаяно, от малко шум и ставам да видя да не са те..
Ходя по адвокати, полиция, пуснала съм жалба...
Но не съм същия човек какъвто бях преди, не съм и пълноценна майка, Добре че дядо и и баба й се съгласиха да я вземат да я гледат за 2 седмици/ родителите от страната на баща й/

Мисля си, ако стане така да изляза на улицата какво да правя???
Къде да отида??
Ако отида при семейството на приятеля ми ще тормозят детето ми.. и те ще знаят, че няма къде да отида и ще са по силни.
3-пъти сме живяли там за 2 седмици и не мога да издържа и се прибирах
, но сега нямам къде...
Детето е на 4 години... ходи на детска градина, чуства се добре има приятелчета..

Чудя се какво да правя, какво бихте ме посъветвали?

Коментари

1.   Първо, обърни се към адвокат. Покажи му документите от дарението. Апартаментът САМО на теб ли е дарен? Какво пише на нотариалния акт?
Ако имаш нотариален акт можеш дори само на нотариус да го покажеш и да се консултираш. Няма да ти вземат (много) пари. Ще имаш яснота. Нека ти направят проследяване на имота (в Агенцията по вписвания към съда по местоположение на имота) или при нотариус.

Ако на нотариалния акт за апартамента ти фигурира САМО твоето име, ти си САМО собственик и никой не може да ти го вземе, ако не си взимала ти самата кредити и си го залагала.

Какво ще правят брат ти и майка ти, теб не те интересува. Ако мислиш, че взимат кредити - пак чрез адвокат се откажи от наследство още сега и готово - никой не може да те преследва за техните кредити, няма да наследиш и имущество обаче, но твоето си остава твое.
Стига се вкарвай във филми, а остави компетентните хора да те посъветват.

Лаура

2.   Ами защо не се обърнеш към бащата на детето ти? Той какъв човек е? Как подяволите го заряза и на всичко отгоре остави детето без баща заради очевидно лошата ти майка?
Голяма грешка, голяма!
Колко хора с провален заради маики и тъщи брак не е истина. И все момичетата я свършили тая глупост. Какво ви става бе жени? Уж много сте силни все мъжете ви виновни пък един куп от вас си провалят браковете заради разни изкукали бабички.

3.   ако апартамента е само твой - продай го и се маха от този град о като детето е малко!

4.   Не ти разбрах проблема, нали апартамента е твой?

Ти имаш малко дете, което се води такова до 14 годишна възраст. Та ако имаш документ който да докаже че апартамента е твой или поне част от него, никой не може да те изгони от там.

Иначе за брат ти, не искам да го коментирам. Ще вземе толкова пари, от кофти хора за да си правил ремонт, по комично нещо не бях чувал скоро.

Ако трябва си извади ограничителна заповед от собствените си роднини. Ако няма друг избор и това е нещо.