Споделена история от Семейство

Горкото дете...
В момента съм в развод. Винаги съм мислела, че ако се стигне до тук, ще се разделим спокойно и ще запазим човешки отношения - нищо подобно!

Много ми е обидно, че той постоянно се опитва да използва детето срещу мен. Добре, че не му се получава, но травмата за детето остава. Като изключим обидните епитети по мой адрес, той и съставя и сценарий за поведение - казва и какво и с какъв глас да ми каже. Тя вижда лицемерието и ми казва всичко, но ме кара да се кълна, че той няма да разбере, че тя го е издала.

Сега съм пред дилема - ако кажа за това в съда - това ще е в моя полза, НО ще травмирам детето, ако ли пък премълча - той може да спечели попечителство. Всъщност единствения свидетел на тормоза над мен е детето. Той винаги е държал на статуса си, общественото мнение и просчии еснафлъци и пред хората се е държал добре с мен. Ужасна ситуация!
Сърцето ми се облива в кръв при мисълта какво изтърпява детето... Какво да направя?

Коментари

1.   ами щом те е обиждал това ще разстрои и детето но кажи ми ти на колко е годни то и дали е момиче или момче знам как се чувстваш но детето трябва да разбере че така не може да се постъпва като обиждат майка му- демек теб стой далеч от този човек

2.   Попечителство не се печели току-тъй. Трябват много сериозни аргументи и доказателства. Може да ти отнеме правата ако ти се курва, наркоманка или алкохоличка. Или за доказано физическо насилие над детето. Ако при теб няма налично нито едно от изброените неща, то няма за какво да се притесняваш.

4.   Аз те съветвам да кажеш в съда..!! Независимо колко ще страда детето ти за това, то трябва да разбере че така не може.. ;))Успех

5.   Не зная на каква възраст е детето ти, но се опитай да му обясниш по начин, по който може да разбере, до какво ще доведе информацията, която е споделило с теб (в съда), и какво ще стане, ако я премълчиш. Когато е запознато с последствията, само ще разбере как е правилно да постъпиш.

6.   Здравей, аз съм мъж, разведен съм и искам да те уверя, че в 98 % от случаите на развод децата отиват при майката. Дори социалната служителка, която изготвяше доклад за моето дело ми обясни, че е имала случай, официално освидетелствана майка шизофреничка пак е получила детето. Това ти го казвам защото въпреки моя развод и това че съм мъж, аз твърдо съм против децата да стават заложници в отношенията между възрастните. Така че недей да издаваш детенцето ти, че е споделяло с теб, защото мисля това ще разруши доверието в детето към теб. А развода ще отмине, ти ще спечелиш детенцето, но каквото и да става, нека то да чувства че ти си му доверен човек и приятел...

7.   Съдът ще присъди детето на теб, стига да не си освидетелствана и да не живееш на улицата.
Така че до тук с проблемите в съда.

От друга страна остави въпросният господин да говори каквото си иска, а пък ти намали до минимум контактите си с него. Срещу агресия не се излиза със същото. Детето ще усети агресията и само ще се отврати.
ти ако си изиграеш картите спокойно и без много емоции и изцепки, ще си в много изгодна позиция.

8.   Изглежда детето ти е достатачно разумно за да ти каже истената. Не знам на колко е, но мисля че е достатачно голямо да седнеш и най спокойно да и/му обясниш как стоят нещата и ако то иска да остане при теб то ти трябва да кажеш в съда всичко което ти е казало детето. Със сигорност детенцето ти в момента се чуства много зле както и ти затова направете някое развличение поне за час. примерно излез с него/нея на разходка, по магазините, сладкарница, кино или ако имате възможност идете на плаж. Така детето ти можеби ще се почуства по добре и за момент може поне малко да забрави за тези ваши проблеми и да се расее приятно след това погови с него/нея как стоят нещата и кажи че е достатачно голям/а за да разбере това което му/й говориш. Надявам се поне малко да съм помогнала с съветите си въпреки че съм 16 годишно момиченце и все още съм дете. Дано всичко се оправи и ти и детето ти си живеете в спокойствие и радост.

9.   Аз съм автора. (Бях писала отговор, но не го виждам тук. Може да съм се издънила на капчата и да не съм видяла... ) Първо благодаря на всички!!! При мен нещата загрубяват с всеки изминал ден... Вчера е заплашил детето, че ще "строши главите" на мен и на родителите ми (в момента живея при тях). Ужасно е! Силно се съмнявам в психическата му стабилност. Страх ме е да не посегне на детето, но няма как да я спра да го вижда. Тя е на 12 години и го обича, въпреки всичко. Не бих искала да остане с мисълта, че баща и е лош човек, НО реално ме е страх...

10.   Хубаво авторе заплашва вас /теб и родителите ти/ детето с какво е заплашено? Още един въпрос защо ви заплашва каква е причината за неговата агресия не може човек да заплашва просто за спорта.

11.   Заплашва ме, защото има нереални искания. Смята, че щом аз съм инициатор на развода трябва да му оставя всичко. Аз съм склонна на големи компромиси, но все пак толкова години работа... не смятам, че нямам нищо. Имаме имоти придобити след брака, коли и т. н. Детето е заплашено, ако той изгуби контрол... По принцип се държи, но ако го изгуби... ще стане страшно...

12.   По-добре кажи всичко в съда, за да не продължава да използва детето.

13.   Опитай се да не замесваш дъщеря си във вашите скандали. Дори и да не го осъзнаваш, си я прехвърляте като топка един на друг. Ако имаш смс-и, свидетели на заплахите му и т. н. те могат да се ползват в съда. Ще мине време, докато бащата раздели отношението си на неприязън към теб и любов към детето. В момента той я използва за отдушник, излива си злобата към теб върху нея, понеже ти си далече и тя е единствената ви връзка. Когато се случи детето да се върне от среща с баща си не й говори лоши неща за него, не го обиждай, тя сама ще прецени кой е прав и кой не. Не се опитвай да й насаждаш твоето отношение към него и тя ще избере при кой от двамата да остане. Дъщеря ти е малка, за да РАЗБЕРЕ при кой от двамата ще й е по-добре за в бъдеще, бъди наясно дали ще можеш да й осигуриш всичко необходимо, за да води нормален живот след хаоса покрай развода.

14.   По-добре кажи това на съда, дъщеря ти е достатъчно голяма, за да разбере какво става е че баща й е задник, откровено казано. А доколкото знам на 12 вече детето може само да избира при кого да отиде. Когато родителите на една приятелка са се развеждали, а тя е била малка, автоматично са я дали на майка й, въпреки че жената е откачена и само звънеше на баща й да го заплашва. После, когато стана на 12 мисля, веднагически се премести при баща си.
Но не позволявай на съпруга си(дано скоро бивш), да й пълни главата с глупости и да я манипулира.

15.   Аз съм автора. Имаме развитие - каза, че е на смъртен одър и няма да доживее развода. Казал го е и на детето! Потресена съм! Хем го знам какъв е, но първоначално се притесних и първата ми мисъл беше да помогна. Не ми каза какво е заболяването и аз реших да разбера сама - звъннах на личния лекар и още един приятел-лекар, до който знам, че мъжът ми винаги се допитва... Предстваете си - нищо няма - жив и здрав - лъже ме, за да отдегля молбата за развода. Нямам думи!!! Радвам се, че е здрав, НО как можа да говори такива неща, че и на детето. Няма ли съд за такова издевателство?

16.   Оле, авторке, този е луд! Развеждай се бързо и дим да те няма, ще ти повреди детето!
Сестра ми се съсипа с такъв, той пък я манипулираше, че уж щял да се самоубие

17.   Айде авторке за 12-15 години брак той не беше такъв сега за няколко месеца стана коренно различен така ли.

18.   О и за самоубийство имаше приказки, но не се притесних, защото знам, че е страхливец ;)
За 17 - и аз се учудвам как не съм разбрала за толкова години... Отдавна знам, че не е мъжът за мен, но допреди 2 месеца бих заложила главата си, че е добър баща и обича детето си. Шокирана съм, че си позволява да причинява всичко това на детето. Точно затова споделям тук.

19.   Не, не ще ти съсипе детето!!! Опитай се да докажеш това което е направил в съда! Нека вижда детето, но то трябва да живее при теб. Не го оставяй при него!!!