Споделена история от Семейство

Имам чувството, че живея с двама различни мъже
От известно време имам чувството, че живея с двама различни мъже. Единия е добър, внимателен грижовен. Другия е зъл, злобен, груб. Има моменти, когато всичко върви много добре и изведнъж той откача и започва да върши неадекватни неща, да обижда децата и мен, да се кара с майка си, да вика и хвърля предмети. След десет минути всичко е преминало и той започва да се държи с нас сякаш нищо не е било. Аз вече съм свикнала на тези му пристъпи, но свекърва ми и децата не. Много тежко изживяват подобни моменти и се притеснявам, че децата вече започват да го мразят. Не мога да дам никакво логично обяснение на това му поведение. Можете ли да ми дадете някакви идеи или обяснения.

Коментари

1.   Раздвояване на личността мисля... идете на психиатър... ако е това, тои не осъзнава какво прави, и след това не помни какво прави, за неко тия 10 мин са едно премигване,.. . На 13 съм, не мога да кажа със сигорност, и може и да не ме послушаш. Ама си е само за психиатър човечеца...ОЧЕВАДНО Е !

2.   Откога е така? Ако е отскоро да няма друга жена? Поговорете с него извън дома искрено, спокойно.

3.   Ако е зодия овен - всичко е в реда на нещата, ако не - има сериозни проблеми я в работата, я някъде другаде...
Ако до сега сте имали разбирателство и сте го научили да споделя, говорете, ако не- просто изчакайте да премине кризата, но никога не му позволявайте да повишава тон и да нагрубява. Сърдете се, правете номера, не изпълнявайте някакво задължение и елате да видите, как ще изхрисимее..

4.   Номер 1 може да е права. Посъветвай се с психиатър. Моят бивш имаше такъв проблем. Имаше епилепсия придобита от удар в главата. Не припадаше, но преди кризата имаше едно примигване. При всеки е индивидуално, но все пак помисли си дали да не се посъветваш с психиатър. Това може да е сериозно.

5.   Преди време му правиха скенер на главата -няма му нищо.А не смея да се сърдя,да реагирам,да не изпълнявам каквото е поискал,защото изпада в криза и не знам какво ще направи.Опитвам се да открия какво точно отключва кризата-дума,жест,тон,но не мога да открия никаква логика.Една дума или с малко повишен тон го кара да избухва.

Той се дразни дори от дъщеря ни,която много обича да танцува-дразни го движението около него или това ,че не млъква и непрекъснато разказва нещо.Има проблеми с паметта-не помни къде е оставил ключовете от колата,пари документи и т.н.И когато не ги намери пак избухва и ние тримата хукваме да търсим кое къде е само да се успокои.Общо взето у дома е като при военно положение-всички се съобразяваме с него и гледаме да му угодим.

6.   Най-добре се консултирайте с психиатър и направете изследванията отново. Не се доверявай само на един лекар, и те понякога бъркат. Дразненето от шум и движения, както и загубата на паметта, могат да са симптоми на някое заболяване. Но не се шашкай-може да е просто умствено претоварване или временна депресия. Успех!