Споделена история от Семейство

Имам психически проблеми..
Здравейте хора :).
Като за начало ще ви помоля да не ми се нахвърляте за това което ще ви споделя.

Вчера вечерта гаджето на сестра ми и се обади за да и каже че братовчед му се е самоубил след като бременната му жена е починала заедно с детето му. Аз след като разбрах нещо ми стана и почувствах ''облекчение'' и ''удовлетворение'' а аз не ги познавам, дори и гаджето и. След това чувство ме заболя сърцето и ми стана кофти и след това почувствах как хормоните ми кипят (адреналин). Кака ми ме изгледа като луда но аз наистина съм..

Още от както съм била малка психиката ми е била съсипана, била съм наблюдател на стотици побоища, скандали и т. н. Аз съм на 14 години. Кака ми която е 11 клас (17) е видяла какво ли не.. Тя много пъти ми е казвала че щом и нея са съсипвали трябва да си го изкара върху някой!!! Да, това съм аз. Днес отново скандал с нея естествено завършващ с побои. Но аз съм свикнала, мина ми и все едно нищо не се е случило но аз винаги съм така, задържам всичко в себе си.

Толкова много стрес има около мен за това веднъж/два пъти в ден си съчинявам някакви забавни случки и си се смея самичка. Хубава съм и имам ''нарцисизъм'' постоянно се оглеждам и си казвам ''добра съм, умна съм а и съм красива но не обръщам внимание на такива неща просто се опитвам да си покажа че не съм това което ме изкарват. Всички странични хора все ме зарязват. Имам здравословни проблеми.

Имам чувството че след като се изсмях на чуждото нещастие без да искам, всичко ми се върна. Първоначално ми се случи нещо хубаво и след това нещо ужасно (не искам да коментирам.. ). Сега усещам присъствие но вероятно си въобразявам. Виновна ли съм? Лоша ли съм? Имам психични проблеми заради всичко преживяно. При най-незначителния проблем изпадам в истерия. Не мога да отида на психолог защото финансовите възможности са ограничени. Какво да правя? Извинявам се че стана прекалено дълга.

Коментари

1.   Здравей, аз също имам такъв проблем и много често се чудя дали имам психически проблеми. Родителите ми често ми се карат за дребни неща дори се стига до бои, аз имам по-малък брат и си го изкарвам на него като вобще не се съобразявам дали съсипвам неговата психика. Често си повтарям, че съм перфектна и не трябва да ми пука за това как се отнасят с мен. Опитаи се и на теб да не ти пука понасяи ги и всеки път, в които ти се карат се опитваи да не ги слушаш. Надявам се да съм ти помогнала поне малко. :))

Моника на 14г.

2.   Има сайтове за онлайн безплатна психологическа помощ. Пиши там. Мисля, че ще получиш насока... Успех!

3.   Мило момиче, нормално е при обкръжаващата те среда да си по емоционална.
Това, че си се изсмяла може да е истерична реакция понякога се случва на хората при стрес да се смеят..
Порови се в интернет има една техника "хоопонопоно",
произлиза от Хаваи от древните "хуни" /пазители на тайните".
Наистина върши чудеса....
Съжалявам!
Моля те да ми простиш!
Обичам те!
Благодаря ти!
Това са ключове към добро използвай ги...

4.   3, защо да рови в нета, направо и ги кажи трите вълшебни хавайски думички, а те са: прощавай, съжалявам, благодаря, обичам те.

Отправя се към човек, към ситуация, към каквото и когато искаш, наистина помага, ситуацията се променя, казвам го от опит.

Към авторката: не си го втълпявай това за психичните проблеми. Мисли за себе си и само за себе си, да се изучиш, да бъдеш независима и да напуснеш, да загърбиш завинаги тази среда. Постави си го за цел, нека това бъде целта, която стои пред тебе. Мечтая си да дойде време, в което да няма повече безотговорни ЖЕНИ, които безмилостно и безхаберно оставят ДЕЦАТА да живеят в подобна "среда" и да стават свидетели и потърпевши на насилие.