Споделена история от Семейство

Страхувам се да не загубя детето си
С приятеля ми сме заедно вече 11 години. Имаме син на 2г. 10м. Проблема е че аз не се чувствам щастлива с него. Нямам нито лична свобода нито лично време. Той и неговата майка ми казаха че ако аз си тръгна ще си тръгна сама, те ще ми вземат детето. А те могат да го направят имат достатъчно познати и връзки.

Аз имам семейство, но и брат който имаше наркотична зависимост и в момента се лекува. С две думи аз ще съм безсилна. Майката на приятеля ми непрекъснато ми върти интриги. Объркана съм и се чувствам в безизходица. Трябва да се преструвам че съм добре дори и да не съм. Някой може да каже "не помисли ли едно време преди да имате дете", явно не. Но вече се е случило.

Коментари

1.   Това е т в о е т о дете, никой не може да ти го вземе. Е, с твое съгласие би могло, но иначе - не.

2.   Познавам случаи в които искарват майката луда, че няма възможност или подходяща среда да дадат най-доброто за детето си и го правят.

3.   Не могат да те изкарат луда, ако не си. В случай че го направят срещу пари, може да ги опровиргаеш много лесно.

4.   Детето ти е твърде малко и ще остане при теб.
Освен ако ти нямаш проблем (алкохолна зависимост, наркотична такава или психически отклонения, морален разврат и т.н.).

Всичко това е доказуемо.

За психичните отклонения още преди да заявиш, че искаш да се разделите, поискай да ти издадат удостоверение за психична годност (личният лекар ще ти каже къде и как).
Относно алкохолна или др. зависимост - това определено е трудно доказуемо от вещо лице, но пък хората от обкръжението ти (приятели, колеги, близки) биха могли да бъдат свидетели по време на евентуален процес.
Същото важи и за поведението ти в личен аспект - имам предвид да не те изкарат морално пропаднала (даваш ли повод да се мисли това?!).

И не забравяй-имаш един голям ПЛЮС: нямаш брак с този човек, доколкото разбрах. Дори да е признал детето, вие нямате брак и мисля, че при липса на утежняващи обстоятелства за теб (като изброените по-горе), няма да могат по никакъв начин да те лишат от детето ти, както най-вече детето от Майка.

Мисля си,че си свестен човек- след като се страхуваш да не изгубиш детето си. Лошите майки не си задават такива въпроси- направо изоставят децата и не ги търсят с години....

Горе главата! Според мен ти си добричка, донякъде може би дори наивна и манипулируема и затова те заплашват по този начин. Манипулират те. Успех! Всичко е на твоя страна!

5.   Благодаря за куража.

6.   Бъди силна, колкото и трудно да ти е, не унивай. Не им показвай че ти е трудно и тежко, не им давай поводи да се радват (ако мога така да се изразя) на твоето нещастие, безсилие. Опитайте ако трябва и в името на детето да си оправите отношенията с приятеля ви, в смисъл всичко между вас да е както е било, че и по добре.

Бъдете мъдра пред майка му, както казвате, че тя има пари, вие се защитавайте с думи и отстоявайте своето.
Детето е ваше, няма право тя да се меси. Не би трябвало да се меси и в отношенията ви с вашия приятел.
кураж!!!

7.   Просто те манипулират, вземи си детето и си тръгни, но хубаво си помисли дали след като имаш лична свобода и лично време ще имаш сили да изкараш живота си като самотна майка, по-хитро е ако просто си вземеш приятеля и детето и оставите мамчето да си интриганства сама.

8.   Тя не живеее в с нас. Но успява да се меси. Не ми харесва че заради него нямам нормални отношения с моето семейство и роднините ме. Той не ги харесва и аз немога да съм с тях както трябва. Аз трябва да се събразявам за всичко с него. Грижи се за нас материално, но питам се трябва ли да бъда в златна клетка? Неговата обич е обсебваща и живея под стъклен похлупак. Това ме убива. А винаги правя компромиси и си мълча когато съм недоволна за да не се караме. И съм постоянно под напрежение.

9.   Колкото и да ми се иска да ти кажа нещо позитивно, истината всъщност е, че в България правото е на страната на по-силните и на тези с по-големи портфейли :( И все пак, ако ти си добра майка и има хора, които да свидетелстват, не пречи да опиташ, даже е препоръчително.

Ако не стане на първа инстанция, ще стане на втора, или трета и тн и тн. Лошото е, че като всяко друго нещо в България, всичко е бавно, сложно и тромаво. Ще ти трябват средства за адвокати, време, ще има нерви, но защо пък да си правят тия двамата, каквото искат? Намери си подкрепа (било приятелка, роднина) и бъди решителна.

10.   здр. имам питане към някои от вас ако знае нещто от закона за морално пропаднали майки оставиа детето за 2 часа и вече я няма 5 месеца и не се интересува от него замина за чужбина да работи като проститутка какво може да се направи

11.   Не знам защо търпиш всичко това, защо ги слушаш да те манипулират и заплашват и тн....?? ! Моето дете вече е голямо, но искам да ти кажа, че не се е родил и няма да се роди тоя, който може да ми го вземе. Не бъди наивна и малодушна, моля те. Зарежи материалните глупости, които ти "осигуряват", вземи си детето и се махай оттам. Имаш близки, имаш родители, нали така? Какво правиш още там при такива отношения, че и заплахи да си тръгнеш сама... всичко това се отразява зле и на тебе и на детето, аз не бих стояла повече нито ден.

12.   Вече се радвате на 6 годишен син не се притеснявай излишно ти си красива и не бива да се страхуваш3

13.   №10 Не казваш какво ти е желанието и какъв се явяваш ти в тази ситуация???

14.   Бъди силна колкото и трудно да ти е, дa отстрани ни е лесно като ние не сме в тази ситуация. Но заради детето трябва да имаш сили.
Ako не докажат че имаш някаква зависимост от опиати няма да могат да ти въздействат, поне така мисля. Но ако имат повече власт и влияния-лошо.

15.   Бъди силна колкото и трудно да ти е, дa отстрани ни е лесно като ние не сме в тази ситуация. Но заради детето трябва да имаш сили.
Ako не докажат че имаш някаква зависимост от опиати няма да могат да ти въздействат, поне така мисля. Но ако имат повече власт и влияния-лошо.

16.   А защо не се поставиш на мястото на бащата. Той даже повече от теб НЕ МОЖЕ ДА СИ ПРЕДСТАВИ да изгуби детето си, пък било то на цената на това да преглъща отношенията ви.
Много егоистично от твоя страна да си тръгнеш и да вземеш детето. Ако можеш да си представиш, че той спокойно ще живее без детето - защо не си помислиш същото, НО за себе си?
Толкова е просто - не причинявай на друг това, което сама не би понесла. Защото, ако се стовари върху теб..?
Сега ти си на първо място майка, а за детето това е жената, която е най-близката на татко.

17.   Не се притеснявай не могат да ти вземат детенцето! Моят съвет е - посъветвай се с адвокат (всеки си мисли, че е много скъпо, но не е така) Предварително отиди и направи консултация, преди официално да обявиш, че го напускаш, направи всичко нужно което ти каже адвоката... Моят случай беше същия, бащата на детето ми е доста власт имаш и с доста добро финансово положение, но не успя да ми вземе детенцето! Единственото хубаво на нашето законодателство е, че в страната няма съд, който да присъди в полза на бащите, особено щом детето е толкова мъничко (естествено, ако нямаш някаква зависимост - алкохолна, наркотична, или психическо разстройство) Мен се опитаха да ме изкарат аморална, но клеветите им не издържаха по никакъв начин в съда. Така че, скъпа, не се тревожи ще си вземеш детенцето и ще се отървеш от тази напаст - желая ти късмет!