Споделена история от Семейство

Майка ми се промени към мен - вече е груба
Повечето момичета запазват страхотни отношения с майките си. Когато наближи сватбата им се гордеят, че малкото им момиченце е пораснало и е тръгнало по пътя си, помагат им в приготовленията и искат да са близо до тях. Но не и моята майка. Когато бях тийнейджърка получавах много внимание от нея. Но когато получих предложението си за брак от мъжа ми тя започна постепенно да се отдръпва и да ме мрази. Започна да се държи по - грубо, не се интересуваше вече от мен и на всяка реплика ми говореше на въпреки. Дори до последно преди сватбата постоянно питаше "И, какво, сега, последно сватба ще има ли или не? ", имайки предвид, че отдавна беше получила покана и всичко около организацията вървеше с пълна пара. Вече не се интересува какво правя, как съм, не ми се радва... постоянно гледа турски сериали и пише коментари във Фейсбук до други хора, които също гледат тези филми, но дори не се усеща, че си ги пише сама на себе си и никой не ги вижда.
Няколко пъти едва я накарах да излезне с мен по магазините и през цялото време говореше на висок глас и хората се обръщаха след нас, а когато заговорим за нещо има редовни фразни "Аз съм психолох, работя с много хора", "Аз разбирам човешката психика... ", не работи като психолог, а нещо друго, но си мисли, че като има разговори с хора и това я прави психолог...
Когато кажем някаква смешка тя никога не загрява, а шегите и не са забавни.
Вече почти не ми звъни по телефона, а като и звънна ми говори на въпреки постоянно и злослови против мъжа ми... няколко пъти преди сватбата ни имахме трудности с организацията и тя се ядосваше и ме караше да го оставя, защото явно нещо не вървяло, вместо като майка да ми каже, че е нормално хората да са изнервени и че трябва да се обичаме и да сме един до друг във всичко...
Повечето роднини на мъжа ми са доста добре изгеждащи, поддържат се и се хранят здравословно, докато моите родители са леко пълни и през цялата сватба злословиха, че роднините му били много изтупани и едва ли не тях с баща ми трябвало да ги бъде срам и не можели да им стъпят на нивото...
Когато отида на гости при майка си тя рядко сяда да си говори нещо с мен, занимава се с други неща, а ако в крайна сметка седне до мен да се видим виждам че погледа и е зареян някъде и не ме слуша, за каквото и да и говоря... И мен това ме съсипва и млъквам и ми става зле, съответно тя ехидно с дразнещ глас ми казва :"Хах, ами хайде земи се усмихни де... "...
Постоянно ми се дразни, а когато правихме сватбата пръснаха луди пари за извеждане, за да можело съседите да видят че имат булка...
Винаги съм обичала майка си, била е пример за мен, но напоследък си мисля, че не е толкова интелигентна за колкото съм я мислила, или се е променила, или аз съм пораснала и съм го осъзнала...
И ми тежи много, че вече не ме обича като преди и се държи така с мен...
Не зная какво да правя...

Коментари

2.   ние децата като пораснем и променяме коренно отношенията с майките си нормално е но не ему приятно ти продължаваш да я обичаш но заради начина по които говори вече става доста съмнителноГоре главата и не я слушай имаш прекрасен мъж

3.   Да си чувала за климактериум? ;) Така става с всички майки в един момент. И моята все нещо е недоволна откакто казах, че ще се женя, но все ми е тая. Финансофо независим съм, намерил съм жената с която искам да остарея и ми е все тая кой ми говори на въпреки, така че хич да не ти пука. Гледай си мъжа и по един среден на останалите ;)

4.   хм... моята майка винаги си е груба! Да се гордее с мен или да ме обича, да е мила с мен, да имаме чудесни отношeния ли- как пък не!
Ж14