Споделена история от Семейство

Сега се чувствам зле, защото детето го обича много
След 6 години брак със съпруга ми се разведохме преди месец. Културно, спокойно. Аз живея с друг детето е при мен, а той сам. Всеки ден плаче, че му липсваме, че ни обича и се моли да се върнем, но....

Има едно но, което не мога да простя. За тези шест години ядох бой неведнъж, а почти постоянно бях виновна за всички неудачи. Сега, когато се реших да сложа край, се чувствам зле, защото детето го обича много. Какво да сторя?

Коментари

1.   Здравейте! Аз бях омъжена за алкохолик пет години. Вече четиринадесет години съм сама. Детето много обичаше баща си и аз никога не го спрях, но с годините истината накара дъщеря ми да се отчужди от баща си. Грижете се за детето си и никога не се упреквайте, че сте се развела. Детето ще порасне и ще разбере какво ви е накарало да постъпите така. Мъжът ви ще престане да се интересува за вас и всичко ще се нареди. Това е труден и дълъг път, но повярвайте ми твърде много хора го изминават. Желая ви успех и много хубави моменти занапред.

2.   А той дали се чувства зле за всичко, което ти е причинил? Няма за какво да съжаляваш. Посягал ти е не веднъж. Ако не беше боя, може би щях да му съчувствам. Но към мъже, които посягат на жените си, не изпитвам капка съжаление. И ако не си склонна да мислиш за себе си, то помисли дали детето ти заслужава да израсне с такъв баща.

Така че смело продължавай напред и не гледай в миналото.

3.   Не се оправдавай с детето за собственото си малодушие.

Детето ти по добре е да не бъде с такъв "баща". Иначе като порасне, ще мрази и тебе и него за това което сте му причинили. Деца, живяли в лоша среда, особено сред насилие, по-късно имат сериозни проблеми.

В моето семейство беше така, дъщеря ми получи на 8 години страхова невроза... при мене изпълненията бяха между майка ми и баща ми. Той я тероризираше... аз го мразех за това, мразех и нея, че го търпи. Не учех... не можех да уча... мразех целия свят заради моите родители. това по-късно ми се отрази недобре в живота...

Разказвам ти за себе си не за друго, но за да ти кажа, че ако търпиш, съжаляваш и толерираш насилник, детето ти ще страда от това, ти също.

4.   Да го е мислил по рано след дъж качулка

5.   Мама и татко се разделиха когато бях на 3. И сега някой ще каже ти пък много си запомнила от онези години че и пример даваш. Да ама не помня страшно много неща дори и такива които мама не помни. След като се разделиха останах при мама и отидох на село защото мама трябваше да работи и не можеше да ме гледа. Не знам дали съм осъзнавала всичко,но сега като се сетя за това знам че мама е постъпила правилно. Помня че татко и изневеряваше
дори ме е водел на разходки с другата жена и мама много плачеше заради това и мн други неща и дори се радвам че
се разделиха защото тя продължи напред а баща ми се погуби в пиене както винаги. Той не ми е липсвал много
поне не помня и сега се отвращавам че имам такъв пропаднал баща най-малкото за това че майка ми е мн свясна и добра а той я е наранил така и всеки път когато
говорим за него тя заплаква и сигурно някъде отвътре още
го обича за разлика от мен.

Моят съвет е да не съжаляваш за нищо и да не се връщаш
при него.Детето ще порасне ще си спомни и ще осъзнае че
си взела правилното решение защото ако му простиш всичко ще се повтори хората не се променят толкова лесно. Е успех и дано съм ти помогнала да вземеш правилното решение.

6.   Всички деца обичат бащите си.

Но когато пораснат, разбират много неща и тази обич неподправена може да прерасне в омраза.

Никога няма да забравя как един приятел предпочиташе баща му да е мъртъв, отколкото да пие и бие майка му.

Не се връщай назад. Той се опитва да те манипулира чрез детето. Не позволявай. Кажи му,че няма да спираш детето си да се вижда с него, да го обича и да има баща.

Да е мислил преди това.

7.   Благодаря за помоща ВИ. БЕШЕ МИ МНОГО НЕОБХОДИМО ДА ПОЛУЧА ПОДКРЕПАТА НА ИЗСТРАДАЛИ ЖЕНИ КАТО МЕН. Дано Елена ме разбере някой ден. Още повече, че до нас има човек, който ни обича и подкрепя.

8.   Виждам, че всички коментари по-горе са написани от жени. Вие сте си по-различни по природа, нормално е да мислите различно от един мъж. Примери - много. Искам само да попитам, когато те биеше - имаше ли за какво? Или просто го беше страх да се бие с мъже и затова биеше теб? Или може би и ти ходеше без гащи, щом и сега си с друг, а той е сам? И още нещо. Познавах едно време една, която е имала мъж който я е бил, и тя толкова бе свързала боя с чувствата, че се възбуждаше само ако я понапляскат. И ти ли си така? И новият ли те бие? И мислиш ли освен че на тебе ти е хубаво, с какви очи новият ти гледа детето? Не като баща, разбира се! Но може бе - като бъдещ сексуален обект? Жалко е че Наполеон е прав за жените, че сти к...и, освен майка му, която също е биле жена!

9.   Правилно си постъпила, не се връщай назад. Говори повече с детето. Това е просто период, който ще премине и след време отново ще разбереш, че си взела правилно решение.

10.   Номер 8 е пълен комплексар, заслужаващ никога да не види жена около себе си.
Какъвто и проблем да има в едно семейство, включително и изневяра (интересно какво ще кажеш Г-н Мачо за изневерите на мъжете), той не се решава с побой.
Точка....
От номер 6

11.   Аз жени ще видя, но за номер 10, изглежда времето изтича. Т.е. алкохола. И трябва да се увеличи двойно количеството му, та някой мъж да я се прежали и да я посети.

А как живеят децата, лишени от бащи? На майките им е гот! Тая работа в оная, а детето да си гледа компютъра!
Хей тъй се създават жестоки хлапета! После пред дискотеките - кръв! А на майките им - гот!

12.   11, а ако има насилие в семейството, и детето го гледа, какво ще има после пред дискотеките?