Споделена история от Семейство

Неблагодарно семейство
Днес приготвих закуска на брат ми за работа, но той не си беше вкъщи. Звънна ми като се прибираше, за да ми каже "Слагай ми да ям", казах му, че съм му направила палачинки за закуска, той каза добре и затвори. Като се прибра започна да ми крещи да му оправям дрехите, които разхвърля като се прибра и започна да ме обижда, че съм проста и не мисля с главата си (това много ме наранява като ми го кажат, защото имам проблеми с паметта и винаги съм се депресирала, че като ми е трудно да запомням съм проста, въпреки че в случая не ставаше въпрос за нещо, което е трябвало да запомня).

Преди седмица-2 щях да се изнеса, след като 2 дни подред бях чистила и подреждала, гладила и прочие, за да изненадам нашите и брат ми като се приберат от почивка. Резултат: Брат ми ме обвини, че съм чистила., защото съм канила някого у нас очевидно - правила съм парти или съм спала с приятеля си (WTF аз дори съм девствена и той го знае)... А майка ми ми каза, че съм безотговорна, глупава, че не мисля, не разсъждавам и прочие (защото се скарах на брат ми, че разхвърля веднага щом се прибра, но нееее аз не мисля и само се карам).. Постоянно търпя обиди от най-близките ми хора.. И винаги когато направя нещо за тях, ненормално е.

Омръзна ми да ме тъпчат.. собственото ми семейство.. Помогнете ми, дайте съвет

Коментари

1.   Явно са свикнали, че си слугинята вкъщи и смятат за даденост това, което правиш за тях. За да ти се даде добър съвет как да постъпиш в тази ситуация, е важно да дадеш малко повече информация за себе си:

- На колко си години?

- Доколко е сериозно заболяването ти? Можеш ли да работиш да печелиш някакви пари или то ти пречи да си работоспособна?

- Има ли други хора в живота ти, които могат да те подкрепят морално?

- Какво образование имаш?

Ана

2.   Спри да бъдеш прислужница и тогава ще те оценят.

3.   Мила като си наведеш, да ти се вирне голото дупе, не бива после да се сърдиш ме го е*ът. Щом не си отишла на почивка с вашите, щом си мислила за изнасяне предполагам, че си пълнолетна. Изнасяй се и не ги търси.

4.   Те ходят на почивка без теб, а после те обвиняват, ти им вървиш след задниците и те само ти крещят? Истинска ли е тази история?? Ако имаш проблеми или заболяване не би ли трябвало да не те оставят сама и да заминават, а да те вземат? МАлко не ми се връзват нещата..

5.   Авторката:

До номер 4 и номер 3: Историята е напълно истинка, нямам сериозно заболяване, просто най-обикновени проблеми с паметта и съсредоточаването. Трудно уча, трудно запомням, но го преживявам. И да, пълнолетна съм, но не мога да се изнеса, те ме осигуряват. На 19 години съм, току-що навършени.

До номер 1: На 19 години, имам средно образование, "Заболяването" ми пречи на работоспособността дотолкова, че не мога да си уча уроците и да ги запомням.
Колкото до моралната подкрепа: Приятелят ми е страшно грижовен и ме подкрепя, но е несериозен. Обещава ми, че ще се грижи за мен, а после се отмята. С него нещата се получават само ако са спонтанни.

До номер 2: Ако не слугувам, няма да стане... Случвало се е да ми казват да си хващам парцалите и да изчезвам или че нямат търпение да се изнеса, или не знам си какво... Но обикновено е точно обратното, не ми дават свободата да го направя. Не ми дават да работя, не ми дават да живея отделно.. Просто стоя затворена у дома, без позволение да излизам и да ходя някъде и ми се повтаря как не могат да ме понасят, а в същото време не желаят да ме пуснат, защото.. не знам точно като Пепеляшка се чувствам

6.   Е, авторке, от една година си пълнолетна, защото някой трябвало да ти „дава“. Ако ти кажат да се хвърлиш през моста, какво?

Първо вземи и тайно почни да си търсиш НЯКАКВА работа. Имаш средно образование, за какво си учила? 2/3 от хората не са висшисти, не е страшно и „болестта“ ти няма да ти навреди много в живота. Аз познавам хора - юрист и информатик - с твоето заболяване, но не всеки има волята...
Както и да е - намери си НЯКАКВА работа, изнеси се, ако трябва отиди да живееш в една стая някъде...Намери си друг приятел, ако не искаш да си провалиш живота с този - с несериозен мъж нямаш бъдеще.

Твоите хора ти показват с отношение, какво искат -да се изнесеш. Ти си им товар материално и никога няма да оценят труда ти. Има хора, които биха ти платили за това - можеш дори да отидеш да работиш като камериерка някъде, там осигуряват и спане, но за всичко се иска ИСКАМ И МОГА, не оправдания...

7.   Ако имаш приятелки, можеш да отседнеш у тях за една седмица напримерно. Или в другия случей, щом имаш средно образование върви да се запишеш в Бюрото по труда и все някаква работа ще ти намерят от там. Почнеш ли сама да изкарваш пари, излез на квартира, намери си сродна душица и си живей живота спокойно. Успех

8.   Момиче как можеш да търпиш подобно отношение!!! Разбери се с приятеля ти, обясни му положението в което си и той ако те обича и е наистина толкова ''грижовен'' ще се погрижи за теб. Ако нямаш достойнство остани там, но не заслужаваш да те мачкат и тъпкат! Няма за какво да седиш там, не си заслужава. Просто се махни, ако приятелят ти не вземе мерки просто трябва да си намериш някаква работа, може да е ниско платена, но е по-добре да не живееш в лукс но да си независима и да не търпиш подобно отношение! Успех мила, пиши как се развиват нещата. Нали това е идеята на сайта! :)))

9.   Авторката: Приятелят ми заминава да учи в София, мисля да го помоля да остана при него и да работя нещо за наема, докато се устроя. Но той ще има съквартирант там и ми е казал, че засега няма как да живеем заедно именно заради другото момче (което му е приятел, не е случаен човек, който да отреже). Но поне временно... Иначе ми предложи да живеем заедно, да остана при него, но после се отметна, защото обещал на приятеля си да е с него, да не го оставя сам. Както и да е, приятелите са по-важни нали? Все тая, важното засега е да намеря начин, приятелките ми всички заминават да учат в чужбина (най-близките ми), другите не са ми толкова близки, че да ме приютят

10.   Намери си квартира. Не можеш да търпиш подобно отношение..

11.   Доколкото разбрах всички в семейството ти ходят на работа и се предполага, че щом ти си вкъщи - на теб се пада домашната работа.
Имам обяснение, защо получаваш обиди - твоите хора се връщат изморени и изнервени от работа и започват да мислят как те са работили по 8-10 часа, а ти през това време не си могла да свършиш нещо съществено за час-два или три. Почти съм сигурна, че доста голяма част от времето си прекарваш пред компютъра или телевизора и ако не знаеш - точно приемането на свръхинформация е нещото, което води до проблеми с паметта. Накрая дори не усещаш как е минал деня ти, а вашите през това време може да са се пекли на огън в службата и да им се е сторило цяла вечност.
При вас нещата ще са винаги борба за справедливост - ти мислиш, че даваш предостатъчно от себе си, а те мислят, че лежиш на гърба им. С времето ще става по-непоносимо и затова и моят съвет е като на останалите - да започнеш някъде работа.

12.   Имаш два вариянта. Както по-горе споменаха задължително трябва да се махнеш... иначе нищо не правиш и си седиш на същото дередже. Както се казва трябва да си намериш работа и да се изнесеш на квартира... може да потърсиш стаи под наем. В по-големите градове се предлагат и не цели квартири. За сервитьорка или продавачка не ти трябва силна памет - сервитьорките са по-добре платени.
Другият вариант е - кандидатстваш в даден университет догоди и ти отиваш на квартира в студентските общежития - не са повече от 100лв на месец и си намираш работа. В крайна сметка вече и с 3 се влиза, има по-лесни специалности като педагогика и т. н. и можеш да работиш докато следваш и дори и да ти е по-слаба паметта за една година все ще научиш за 3 и ще избуташ. А за следването толкова поменене в наще ВУЗове в по-леките специалности не ти трябва - по-скоро усърдие и трудолюбие.
Ана