Споделена история от Семейство

Да тръгна ли?
На кръстопът съм, направо толкова съм заседнала на едно място и се чудя дали да рискувам или не...

Самотна майка съм, нямам семейство, и на никой не мога да разчитам.
Живея с детето си то е на 4 години, ходи на градина има си приятелчета чувства се добре..
Имам приятел с него живеем на заедно в моето жилище,
Нямам чувства към него, не ме и жегва, живея с него колкото детето да има някаква семейна среда.
С родителите му не се разбирам, и най вече със сестра му, която има 2 деца, и като се съберем все моето дете плаче, понеже е нагрубено от другото.
4- пъти се опитахме да живеем при майка му, но не се получава.
Все детето му пречи, уговарят другото/ което е с 1 година по голямо от моето/
да го обижда.
Последния път беше й казало" Майка ти и ти сте кучки. "
И започва да я замерва, и никой не взима страна.
Повярвайте стана ми толкова болно, че се разделихме за няколко месеца, аз се прибрах в къщи.
Събрахме се отново след 3 месеца от "зорзаман "
Общо взето нито харесват детето ми, нито аз изпитвам любов към сина им.
Запознах се с едно момче, което работи в Кипър и там живее, кореспондираме си от 1 година.
Сега желае да отида при него заедно с детето и да живеем заедно.
Чудя се да тръгна ли или да тъпча отново в калта.
НА 20. 09. 2012 ще дойде да ме вземе да тръгна ли с него.
Като се замисля нищо не губя, нито работа имам, нито семейство.
А за детето ще го запиша в българска детска градина...
Чудя се със всеки изминал ден..
Какво ще ме посъветвате ВИЕ

Коментари

1.   Аз лично ще те посъветвам да си намериш работа и да се научиш да си гледаш детето САМА, без да зависиш от мъже. Никой мъж няма да ти гледа чуждото дете с кеф, всеки ще иска да те чукне, защото си още млада, но докато сега можеш да си събереш парцалките и да се прибереш при вашите, то като замъкнеш детето си към Кипър без собствени средства - как смяташ да се прибереш после?
В Кипър нещата са цъфнали и вързали - пред фалит са и те, защото са се назобили с гръцки кредити, няма работа, нашата сега щяла да ходи при мъж ХУ НЕИЗВЕСТЕН, но не само това - помъкнала и детето!
Много безотговорна майка си.
Съжалявам, но безотговорно създаваш деца и безотговорно ги „гледаш“.
Като познавам подобни като теб, сигурна съм, че за да заминеш в чужбина на обещания гръб на някой мъж, си готова на всичко. Поне остави детето на майка си и си сложи спирала преди да тръгнеш, за да не ти се налага пак да ставаш самотна майка.

Ако все пак малко или много ти е останал мозък в главата, ще вземеш да почнеш някъде работа, ще гледаш да си стъпиш на краката и да спреш да мъчиш детето си. „Семейната среда“ не се изразява в това да отидеш при някой Чукчи и да мъкнеш детето от мъж на мъж. Ще те мине, ще му омръзнеш и ще почат проблемите - колко пъти трябва да минаваш през това, за да разбереш, че трябва сама да се грижиш за себе си!

2.   Ами тръгни! Както сама казваш - нищо не губиш. Само си имай едно на ум и скатани парички за обратни билети, че човешките отношения по Интернет са едно, а на живо - съвсем друго нещо...
Да не говорим, че новият може досущ да прилича на стария, понеже ти си свързващото звено.

3.   Ако си сигурна в този човек тръгвай...

4.   Защо бе? Имам една приятелка, която се запозна с годеника си(а той живее в Германия) случайно във фейсбук. Започнаха да си пишат, опознаха се, той се прибра в България за две седмици и тогава се случи всичко! След половин година още дойде, взе я и сега правят планове за сватбата си :) Всичко е възможно!
Кат

5.   Значи аз бих ти казала същото като № 1, който въпреки малко по-рязкото изразяване, казва истината. Детето щом ходи на градина, би следвало да си потърсиш работа. Намери си работа и дай пътя на приятеля си и роднините му. Наистина няма по-лошо от това да си зависима от някой. За заминаването в Кипър - правилно ти казват хората, че ако разчиташ някой да те издържа и т. н.... попадаш от трън на глог, че е по-висок. В твоето положение не е време да мислиш за мъже, време е да си поемеш отговорността за себе си и за детето си и да си застанеш на краката самостоятелно и независимо.

6.   ... прецени въпросното момче, когато го видиш.... довери се на интуицията си, тя няма да те излъже... а настоящия.... освободи се от него... преди всичко мисли за детето и съм сигурна, че ще се оправиш... ЗАРА

7.   как така нищо не губиш - познаваш ли го достатъчно този мъж от кипър? ако си сама - отивай, но си с дете - имаш ли достатъчно доверие на този мъж?

8.   Аз пък не мога да разбера как ще тръгнеш с детето си в чужда държава, при мъж който почти не познаваш, където изобщо нищо не е сигурно- нито работа, нито квартира.... направо ти се чудя. И защо си живяла и продължаваш да живееш с мъж към който нямаш никакви чувства, търпиш обидите на семейството му и лошото отношение към детето ти. Като искаш мъж, има ги под път и над път- иди изчукай се и готово, но не причинявай такива страдания на детенцето си.
Момиче вземи се в ръце и не се оставяй разни идиоти да ти тровят живота и същевременно да се отнасят зле с рожбата ти. То милото не е парцалена кукла та да го подмяташ ту при един, ту при друг и т. н.
Извинявам се за грубия тон ама наистина се ядосах.

9.   И според мен не трябва да отиваш при човек, който дори не си срещала на живо. Всички региони, където има висок брой на български проститутки- по желание или не по тяхно желание(което е най-лошото, което може да ти се случи) е опасен- Гърция, Кипър, Германия, Холандия, Франция, Италия. Поопознай повече този човек, неговите роднини и приятели, кажи му да си дойде да си поговорите на живо поне, и чак когато си напълно, ама напълно убедена- тръгни. От личен опит ти го казвам- когато се запознах с моя албанец направих такова проучване, че и от ФБР биха ми завидяли. А дори се бях запознала лично с него и живеех в чуждата държава от 6 години.

10.   моят съвет е също не тръгвай рисковано е и тук в България има мъже с възможности аз съм един от тях