Споделена история от Семейство

Искам да се махна
Баща ми е отвратителен... Майка ми е с втори брак и като гледам и втория път е сбъркала... Много ме боли. Тоя човек всяка вечер пие, мирише на алкохол и се държи грубо... Сега се карат крещи и... никога не я е изслушал той е лош .. искам да се махна но тя ме спира нз какво да правя какво става...

Коментари

1.   На колко години си?

2.   21

3.   Ами махни се! Наистина :) Веднага реши какво искаш да правиш. Къде искаш да отидеш? Ще учиш ли? В друг град да работиш искаш ли? Какво искаш да правиш?

4.   Мило момиче, слушам те и тръпки ме побиват. Аз имам дъщеря и живея с мъж, който не и е баща. Щом не си щастлива, замини, мисля,че ще се справиш, но ако бях на мястото на майка ти щях да тръгна с теб.

Хвани живота си в ръце и имай вяра в себе си.

5.   Да, махни се. Намери си работа и излез на квартира. Това няма изцяло да реши нещата, и при мене беше така... излязох под наем, но този въпрос (с баща ми) пак ме тормозеше, отдалече. Но, във всички случаи ще е по-добре... вместо да седиш там и да се тормозиш... това ти насажда стрес, който, ако продължи дълго, човек наистина се разболява... при мене това го имаше много години, и аз накрая се разболях... все някога ще трябва да си самостоятелна и независима, защо да не е сега... вземи мерки, не го оставяй така.

6.   Авторката е на 21 години, според мен ако е искала до сега да се е махнала. Щом не го е направила, значи най - вероятно има основателна причина за това. (?) И до колкото аз разбрах, майка й не й позволява да си тръгне.

Аз ще те посъветвам да говориш с тях. Първо поговои с майка си, обясни й, че на теб не ти е приятно да виждаш "баща си" в такова състояние. Също така, ако си готова й съобщи, че ако нещата не се променят, ти ще ги напуснеш. Кажи й това, виж реакцията й. После поговори и с мъжа й. Кажи му, че той ще те загуби, ако продължава да се налива с алкохол (за предпочитане е този разговор да се проведе на трезвени глави). Ти си знаеш какво ти тежи на сърцето, само ти. Сега остава само да го кажеш на тях. Бъди спокойна, уверена.. говори направо, без да заобикаляш. Кажи им всичко. Ако след този разговор, нещата не се променят, тогава вземи живота си в ръце. Помисли за бъдещето си и сама реши какво искаш да правиш.

(Може ли само да те попитам нещо? Найстина ли си на 21 години? Просто никъде не прочетох, че това е написано от авторкта (тоест от теб), пък и по думите....? )

Успех и пиши какво е станало :)
SFA

7.   Да прави сте. Лошото е че уча е няма как да се справям сама и да работя... майка ми ме учи да го използвам ако не друго... Но вече се чувствам готова да се махна даже пулса ми е свръх учестен от притеснения... все някога ще свърши всичко...

8.   От авторката: Да, наистина е така. На 21 съм. С майка ми имаме много силна връзка. Ако се махна не бих я оставила... Но знам, че шще ни е много трудно самички. Баща ми е на моменти... Сега се е кротнал... Но всяка вечер пие и си ляга най - късно до 8 ч. , което е ужасно за мен, даже не влиза да се изкъпе...... Аз искам да благодаря на всички Вас, които писахте и вникнахте в моя проблем. Ако не успея сега до една година ще се изнеса, просто не мога така. Знам, че сега е спокоен, но утре когато има някакъв проблем този човек ще ни нарича боклуци и ще кацва как сме му провалили живота....

9.   Пак съм аз №6
А защо оставяш нещата така? Няма ли поне да поговориш с родителите си? Няма ли да им обясниш, как се чувстваш? Ще търсиш ли причината, поради която баща ти пие?
SFA

10.   ами аз съ6то имах този проб но един ден ба6та ми по4ина и не можох да му благодаря
тва схе ми остане за цял живот-говори с него даже и да те е страх ако треа го запласхи не го прави ако не е нуйно аз сам на 11 по4ти на 12 не знам мн от живота но знам 4е ако го загубисх нема да моесх да го вурнесх