Споделена история от Семейство

Родители - Простаци
Момче на 15г. Родителите ми са големи егоисти всичко за тях си копуват глезят се, а аз ходя като бедняк. Наскоро и двмата си купиха таблети които са по 600-700лв. Въобще не знам за какво са им като баща ми е на 41, а майка ми на 38, но ги взеха както и да е. Баща ми взима заплата 1000лв, а майка ми 480лв. Добре да кажем 200 да са за ток, в което силно се съмнявам, а другите къде заминават не мога да разбера. Те имат таблети, а аз съм със нокиа без цветен екран, те имат хубав и мощен компютър, а аз със някъкав стар, който зарежда страниците по минута и нещо, да не говорим за монитора какъв е боклукчив, а те имат плазма. И като се заговорихме за плазма, наскоро си купиха огромна плазма мисля, че беше 42 инча, а странното е, че когато се прибрах и в моята стая имаше доста по - малък, но има страхотна картина и много красиви и реални цветове. Казаха ми, че е подарък за великден, явно съвсем са мръднали, но пък още му се радвам.

Гадно е че, майка ми се облича със толкова скъпи дрехи (все маркови) и е като високо платена проститутка, а баща ми все със някакви скъпи костюми, а една сутрин като бързаше за работа се оля с кафе отиде набързо преоблече се и каза на майка ми да пробва да го изчисти с нещо, а ако не става да го маха, че ще си купи нов.

Майка ми всеки четвъртак е на фризиор където ръси много пари. И както бях започнал аз имам дори едни скъсани дънки, а имам два чифта и се налага да ги нося за което казвам пред децата, че нарочно съм го направил. Живота ми съвсем не е скучен с тези хора, те не са наред с главата. Незнам как изобщо може да имам нещо общо с тези хора. Помогнете, какво да правя ? Всъщност те ходят и по ресторанти и постоянно са нагости, а вкъщи се яде почти само яйца. Понякога има и месо, но яйцата са основното.

Коментари

1.   Браво, става като за сценарий на филм от типа ''семейна драма''. Продължавай да твориш, има хляб във теб.

2.   Кофти проблем, приятел. Говори с тях за това малко да се усетят ;)

4.   Незнам много гадно обясни им всичко тово

5.   Поговори с тях. Не вярвам, че след като са ти купили малка плазма ще откажат за дрехи! Или кажи на някой, който говори с тях и има вероятност да го послушат късмет.. Те те обичат дълбоко в себе си

6.   Вашите 1500 и 15000 лв каза че вземат защото нашите са с чат пат със същия доход а не си позволяват и полувината на изброените. Освен това и така да е ти си вече на 15 и вместо да мранкаш като момиче намери си работа за лятото. Аз от 9-ти клас насам (сега ще съм 3-ти курс в университет)съм пропуснал само едно лято. Настолен компютър, лаптоп, телефон нещо друго като ми се прииска сам съм си го купувал. Така че вашите може да харчат малко повече, но те харчат своите пари работи и харчи и ти ;)

7.   Или са простаци, или нарочно те държат из късо, за да станеш човек...

8.   На родители простаци се ражда дете простак!!!
Нали тока ви който е 200лв е общ, нали 42" плазма е обща, нима ти забраняват да гледаш? Ти какво искаш в хола да има малка плазма а в твоята стая 42"? Като не си доволен от нещо говори с тях, но не подхождай така "вие сте простаци", защото ще ги ядосаш и въобще няма да чуят доводите ти. Нима като кажеш на майка си "яде ми се мусака" няма да ти направи или като кажеш на баща си "татко имам нужда от нови дънки" ще ти откаже.

10.   Хахха че и ти си егоист! работи бе и си кyпyваи маркови дрешки и играчки. аз бачкам от 14г. сега съм на 21 и имам всичко което съм искала ама съм си го изработила. за храната говори че искаш нещо по-качествено или да ти дават пари да пазарyваш, иначе от отва което си написал излиза че си просто малко егоистче :))) кака лала

11.   Виж, поговори си с тях. Седнете един ден и си поговорете като родители с дете. Сигурна съм, че поне ще те изслушат. Те са свикнали постоянно да си мълчиш и да не казваш нищо за това гледат да има всичко само за себе тях си и сигурно си мислят, че на теб всичко ти е окей.

Погледни го от хубавата страна.. Можеше да имаш родители, които имат два чифта скъсани дънки, живеещи в западнал апартамент без да се грижат за себе си и външния си вид, тогава приятелите ти наистина щяха да де помислят за някакъв бедняк, сега поне като виждат родителите ти имат по високо мнение за вас.

12.   Или е някакъв сценарии за филм, или е чернова за роман. Ами, че... ти си този който е... Вземи и отиди в социалните и опиши проблема. Те ще дойдат на посещение и ще напарвят нужното. Пък това с работата... препоръчвам ти да не започваш сега. Законите се увеличиха, а от там и контролът. Никой няма да те вземе с договор, а на черно е рисковано, защото е опасно както за теб, така и за шефа ти. Забрави за това.

Говори с тях и им искай пари. Като искаш нещо, искай пари в рамките на нормалното. Майка ти ли да иди да ти избере дрехи? Защо не гледаш и ти на плазмата...? Не го разбирам. Приятелят ми има плазма в кухнята при техните, брат му и той плазма и лаптоп, а той един ЛСД и добър компютър. Не се оплаква, че той е с по - скромно обзавеждане в стаята си ( той нищо не иска, нод ерхите си ги купува сам и са чисти и запазени), а е на 19. Но винаги, когато пойска пари от неговите те са готови да му дадат. Никога не са му казали - НЕ. Както и моите. Не разбирам какъв е промлема?

13.   Само номер 12 е прав. Къде ще работиш на 15 години????

14.   Дааа послyшаи дванаисе - кажи на социалните и хyбавичко ще заминеш в дом, ама без плазмата, и тогава парите които отиват за теб за разходи ще ходат за още дрешки на мама и тати, а ти с циганетата. тамън. кака лала

15.   Не разбрах защо са простаци родителите ти, защото си купуват неща за които сами са работили, а на теб не ти угаждат ли? Купили са ти телевизор, не разбрах какво нередно има в това?
Искаш да харчиш от техните пари? Ами кой ти плаща разходите? Със сигурност те гледат нормално, но ти просто искаш да те глезят.

16.   Според лично мои наблюдения(имам 2 сестри на 16) тийнейджърите имат склонността да преувеличават. Особенно тези на които нищо не им липсва.
Сигурна съм че 2-та чифта дънки, са купени миналата седмица, а има още поне 3 раздадени на приятели.....Имаш нет, телефон, учебници, храна, покрив над главата???
Защо тряБва да гледаш вашите какво си купуват? Те са имали нужда от таблетите, защо не?

Замисли се в действията си, колко си безотговорен и какво вършиш вкъщи, тогава мисли защо телефона ти няма цветен екран!!! Може и преди това да си минал по 10 телефона.....Я се вземи в ръце, учи и бъди благодарен че имаш такива родители. Тук хората се оплакват
че родителите им мачкат самочувствието, бият ги, тормозят ги, пари за храна не им дават, ти си седнал да се оплакваш.........
~Рамона~

17.   номер 10 коментара ти беше излишен

18.   Няма как с 1500лв да сте тричленно семейство и родителите ти да си позволяват маркови дрехи и скъпи електроуреди. Нещо фантазираш ми се струва.

19.   Не трябваше така да се майтапиш с нас - защо декларираш тези мижави заплати, пък маркови дрехи и плазма? И твърдиш, че харчовете са само 200 лв. ток, а другите, питаш къде отивали. Ми за яйца!
Ахахаха! Не мога да дам смислен коментар, но ако си писал сериозно - занимавай се с нещо смислено, момче, компютърът забавя умственото развитие, знаеш ли...

21.   Имам такива родители, опитвала съм да говоря, карали сме се, без файда, за мен едни истински родители ще дадат и последната си стотинка за щастието на детето си. И да се чувства то добре сред другите връстници, защото иначе оставят неизлечими белези в съзнанието на едно дете. Изпитах го и знам от една страна егоизмът- води до недоверие във хората, които ще срещаш за напред и второ- ниско самочувствие от това че на детето все му е липсвало нещо. В някой случай за детето в бъдеще това ще му е единствената цел-парите. Родители, ако ще си купувате таблети, а децата ми ще стоят със скъсани дрехи по-добре си дондуркайте таблетите. Намразила съм вече такива егоистични същества. Стегни се малката, и се старай да бъдеш по-самостоятелна, и отговорна, пести си паричките ако са малко ги давай за истински важните неща, макар че ще го разбереш едва когато мама и тати спрат да ти дават изобщо... Успех и не забравяй че ти си дете и те са ДЛЪЖНИ да ти създават нормални условия на живот. :)

22.   Съветът ми към теб е да го помолиш учтиво. Сигурен съм, че след като имат пари за себе си, има и за теб. Просто се опитай да поговориш с тях.

23.   Вярвам ти, но има и малки измислици. аз съм сигурна, че те те обичат и ако седнеш да поговориш с тях всичко ще се оправи :) Намери ги в добро настроение

24.   Боже пази ме от семейството ми- враговете аз сам си ги знам, а по- големи врагове от детето ми, което съм отгледала с цялата си любов- нямам.
Каквото и да правят родителите ти ще са виновни- винаги виновни.
Колкото повече едни родители гледат себе си и се грижат те да са добре- толкова са и повече уважавани! Това го казва майка слугиня и затова съм унижавана. Така, че който и каквото иска да си го постигне- я с учене, у с помощ в къщи, а може и да се поработва през лятото. Така, че аман от ревове- все родителите сме виновни- Аз съм родител и датова го казвам. Колкото по- рано се усетят родителите, че ще са критикувани- толкова по- добре. Деца, които са преносвали дрехите на по- големите или на родителите си, или телефони и обувки- са добри деца. Така, че стига се жалва- при всички положения щеше да ги оплюеш

25.   Моето момче, аз на твойте години нямах и телефон. Работех през ваканцията и си давах заплатата на родителите ми. Не защото имаха нужда, а защото оценявам какво са направили за мен. Сега съм на 24 години и от много време не живея с наште, но повярвай ми ако се стегнеш и престанеш да мрънкаш, ще постигнеш доста.