Споделена история от Семейство

Искам бебе, а той - не
Живеем с един мъж вече година. Аз съм разведена и имам едно дете, което живее при нас. Той също има дете, което живее при майка си. Октомври миналата година направих аборт в четвъртия месец, защото бях объркана, а сякаш и той не беше много сигурен. Оттогава темата бебе стана табу. Той не желае. Казва, че няма да можем да го отгледаме, защото имаме заеми и парите не стигат. На мен ми е мъчно, защото наистина исках да имаме дете.

Не искам да мисля,че не ме обича достатъчно, но напоследък правя точно това.

Коментари

1.   Ти си знаеш най-добре дали те обича, но според мен, наистина не е достатъчно.

2.   Миличка, всякакви оправдания от рода, нямаме пари, еди кой си е виновен, че не желая и прочее са чисто и просто измъкване, оправдание, за това, че не иска. Аз на моя му се моля вече 10 години. Не е трябвало да махаш първия път детето. То е било единствения ти шанс с този човек да станете истинско семейство. И аз също като теб се съмнявам , че моят мъж ме обича. Но съмненията не ми помагат да променя нещата и да забременея, защото не мога. Има толкова женски трикове ако искаш да имаш дете. Жена с опит си все пак.

3.   Стана ми интерестно, номер 2, кажи ми какви са тези женски трикове, че не ми е ясно. Какво имаш предвид? Напиване на мъжа или секс с друг?

4.   Защо жените си мислите че раждането на едно дете е някакъв купон а не е една голяма отговорност-ако един човек си мисли и вижда че не може да се справя с живота и трудно издържа себе си и човека до себе си кому е нужно да се създават още страдащи които до навършването си на пълнолетие са именно тежест на тези които не преценяват правилно собствените си възможности! Именно след такива раждания се тръгва към скандалите и безпаричието води до разтрогване на двойките-децата страдат и разбивате както собствения си така и техния живот!

Едно дете трябва предварително да бъде планирано със взаимно желание и готовност на база трезва преценка на собственото материално благополучие и едва тогава да се разглежда този казус, и тук не стои въпроса за чувствата ви един към друг защото това няма нищо общо с издръжката на живота!

5.   Определено номер 2 е права. С времето ще се натрупат разногласия, които едно дете със сомото си съществуване ще оправдае. Нали затова се създават семейства.
Като мъж казвам, може да му е добре да живеете заедно, но не иска да се обвързва повече от това.

Накратко казано, макара и малко грубо: човек, който не желае деца от теб не те обича истински. Може да е всичко друго, да казва че му харесваш като личност и като приятел и като любовница ...приказки. Децата са причината света да се движи, макар че в наши дни често да забравяме тази истина.
Извинявайте, малко се поувлякох :/

драгкх

6.   здравей,

аз исках бебе, а той не.
изплаши се и ме остави.
след това се завърна с гръм и трясък...като прероден...само че аз бях друга.
Сега той иска семейство, брак, деца...а аз изобщо не съм на неговата вълна. казвам, че не съм гоова, казвам, че не съм способна да поема такава отговорност, казвам, че нямам опит, че съм объркана, че ме е страх...всички тези неща са вярни...но сякаш има и друг момент - че нещо се счупи преди време и незнам дали може да се поправи...

Няма да те съветвам, ти най-добре знаеш какви са ви отншенията и доколко можеш да му се довериш. просто разбери дали решението му е окончателно и не подлежи на коментар и ако е така ще ти се наложи да направиш избор.
успех!
:)

7.   Децата са хубаво нещо, но мъжете са егоисти. Наблюдавайте мъжа си, колко често се обажда на собственото си дете и какви грижи полага за него. Тогава ще разберете истинската му стойност. И още нещо. Имате ли брак с него? Ако нямате за какво ви е още едно нещастно дете? Гледайте, слушайте и преценете. Желая ви успех.

8.   Номер 2, прекалено много хора едва събират пари да си платят месечните вноски по заемите и сметките, а после по цял месец се борят за някои допълнителен лев! Та и дете на всичкото отгоре. С кво? С нищялки?
Та не се изказвай неподготвена

9.   Номер две отговяря на номер осем. Питам го Докато чакаш да събереш пари за да решиш да имаш дете то тогава ще ти стигне ли животът? И аз съм бедна, но искам дете. Не съм израстнала в разкош, дори са ме унижавали заради бедността на семейството ми. Но това ме е научило да бъда отзивчив и състрадателен човек. А и нищо на тази земя не може да замести прегръдката на едно дете. Ти знаеш ли какво е да се прибириш и да си сам, като кукувица?
И като искаш чакай докато ти свърши животът. Дано до тогава да си изплатиш заемите и на 90 г да заченеш.

10.   Благодаря Ви!
Той сам поиска да си имаме бебе.

11.   Браво, значи вече всичко се е уредило. пожелавам ти да си още по- щастлива от преди.
От № 9

12.   От Номер 6: Браво:)
Радвам се за вас... успех нататък :)