Споделена история от Семейство

Родителите или любовта?
Преди много време имах 3-годишна връзка, от която бях лъгана постоянно. След това около 1 година не вярвах на никои за нищо, бях съсипана от всичко и всички! Преди 7 месеца срещнах човек в които отново се влюбих, обаче той е християнин, а аз мюсюлманка. С него съм от три месеца и ми е супер, обаче ако разберат нашите сигурно ще ме убият. Той иска след около 1 година да заживеем заедно, обаче знам че ако остана с него, никога повече няма да видя нашите, ще се отрекат от мен, ще забравят че съществувам! Моля ви кажете ми какво да правя!

Коментари

1.   Мила, само ти можеш да решиш какво да правиш! Животът си е твой и решенията за него трябва да си бъдат само твои.

Ако наистина искаш да си с този човек, ако си сигурна, че истински те обича и те прави щастлива, бори се за него! Ако трябва, ще жертваш семейството си, но няма да съжаляваш.

Ако не си заслужава обаче, не го прави.
Според мен ти трябва още време, за да решиш окончателно, още време, в което да доопознаеш човека до теб и сама да си направиш преценката.
Успех ти желая! :)

2.   Накратко, ще страдаш ...
Сега, а и по-късно.
Изчакай да мине време за да видиш дали съвместния живот с човека си струва.

Което ме съмнява малко, защото винаги след периода от възстановяване от голяма раздяла почти всички правим грешката да се хвърлим сляпо да търсим ГОЛЯМАТА любов. Надявам се това да не е твоя случай :)
Но е много вироятно, затова изчакай да мине време, преди да вземеш решение, което както разбирам ще те раздели окончателно с твоите родители ...

драгкх

3.   Щом ти е супер с него, миличка, не му мисли. Но първо поживей още малко с човека. Животът си е твой, но докато се съобразяваш с този или онзи какво ще кажат, да не си останеш сама накрая. Не казвам, че ще ти е лесно, но пък на кого му е лесно в този изнервин живот?...

4.   Това мюсюлманите сте много големи гадняри в това отношение. Половината живеете в 17 век, заедно с твоите родители. Сега по темата:
семейството е до време, любовта остава :)
остани с него. Той не е като вашитите

6.   Те няма да се отрекат от теб ако те обичат. Отначало ще се ядосат, после ще им мине.

7.   Абе вие мюсюлманите сте мн мн мн странни в тва отношение... Аз познавам такава двойка- само че при нея нямаше проблеми с родителите и двамата още са заедно.

8.   Ако наистина трябва да избираш, трябва много добре да си помислиш, защото да вярно е обичаш го и той те обича и в началото всичко ще бъде като приказка. След време обаче вие ще имате деца и след като сте с различни вяри те какви ще бадат, но дори и на този проблем има решени ако се обичате единия ще отстапи като се претполага че това трябва да си ти, но освен децата човек има много трудни моменти в живота, моменти в които ще се карате и тогава ще ти се иска да има някой на когото да споделиш някой който да те отеши, и ето тука ще разбереш колко много ти липсват твоите родители ще се почустваш сама на света !!!

9.   Миличка, аз имам същия проблем, с тази разлика, че аз съм християнка а той не. Родителите ми също не са съгласни и имам заплахи да се отрекат от мен. Напълно те разбирам как се чувстваш и ще те посъветвам, че ако си достатачно сигурна в този човек-не се отказвай от него, а родителите рано или късно ще те разберат, защото те обичат!

10.   Послушай сърцето си ! Ако го обичaш остани с него !!! родителите ти ще се премирят

11.   Като станеш родител тогава ще видиш какво е. И аз имам дъщеря, не знам какво бих направила ано тръгне с мюсюлманин, не дай боже. Но, със сигурност това би влошило нещата между нас.
Знаеш ли, имам една комшийка на която сина и е пияница и не работи, само я тормози да му дава пари. Тя не може да се откаже от него, той и е син. Може да остави мъжа си, но не и сина си.

12.   От авторката: Вече се разделихме ;( НЕ мога да гледам как страдат родителите ми заради мен,затова реших че ще баде по добре аз да страдам отколкото те.

15.   Съгласна съм че мусулманите живеете малко назад , но трябва да приеме6 за факт ва6ите си традиции а не европеиските. Аз съм жена на 32г. българка, но живея в район със смесено население , така че мисля , че мога да коментирам темата. Първо аз съм омъжена така че от опит ти казвам- едно е да ходи6 с някои ,друго е да живее6. Вярно е че ва6ите няма да го приемат с отворени обятия ,нито неговите 6те искат снаха-туркиня- такава си мисля. Да речем оставяме ва6и и негови ами ти как 6те приеме6 факта ,че ва6ия си Баирям за теб 6те е чист делник а на Велик Ден 6те ти се наложи да боядисва6 яйца. Децатати 6те носят български имена ,отначало няма да ти пука но след време адски 6те те боли. Те 6те бъдат Християнчета и мъжт ти сто на сто няма да ги остави непокръстени в на6ата си църква. Първото им обра6тение към теб няма да е А НЕ както би трябвало а майко. После мисли как 6те ги приеме заобикаля6тата ги среда за българи или за турци. Ами като им дойде време за женитба те самите няма да знаят какви са , а и партьорите 6те имат претенции. Мисля ,че за всичко което ти изложих как стои трябва сега да се замисли6 дали да продължи тази връзка а не когато вече е късно. И да не си посмяла преди женитба да прави6 секс ,че после 6те те вдигнат във въздуха ако не си девствена. Помисли си хубаво МОМИЧЕНЦЕ. с поздрав една жена на 32г.

16.   Ако го обичаш отивай с него ;):)