Споделена история от Семейство

Баща ми изневерява на майка ми
Здравейте, аз съм момиче на 19 години от София. Проблемът ми е, че баща ми изневерява на майка ми от близо 5-6 месеца. Не съм го хващала директно в изневяра, но често се обажда на една жена, пише и смс-и и всеки ден, докато майка ми е на работа, а той е свободен през деня, излиза и го няма по 2-3 часа.

Много пъти съм го питала къде отива и честно казано се наслушах на лъжи. В последно време даже и не си прави труда да ми каже къде отива, а просто излиза. Майка ми не подозира нищо, тя по цял ден е на работа и се прибира късно вечерта.

Още по-големият проблем е, че тази жена, с която баща ми се вижда, е добра приятелка на майка ми и живее в същия блок като нас. Не мога повече да издържам на лицемерието й, когато идва вкъщи и се прави на приятелка на майка ми. Още повече не мога да издържам и на лицемерието и безхаберието на баща ми.

Не знам с кой да се свържа или с кой да поговоря за всичко това. Чувствам се подтисната през цялото време, но не искам да казвам на майка ми, защото баща ми не за първи път и изневерява, само че последният път тя научи и дълго време беше в депресия. Не искам да и казвам също, защото в момента се бори с рак на маточната шийка и й е достатъчно тежко, както и на мен, но явно не и на баща ми. Това е накратко историята ми. Ако някой е преминавал през същото и се е справил със ситуацията, моля помогнете !

Коментари

1.   Здравей, и аз съм хващала моя баща. Изпращаше ме един час по рано на училище и си я викаше в къщи. Веднъж се прибрах по рано и баща ми като е чул че се отключва я е скрил в банята, само че аз точно там отивах и дърпам вратата, онази от вътре дърпа също. После баща ми излъга, че дръжката се е развалила и дори беше инсценирал разбиване. После казах на майка ми веднага и той много се нервираше, щеше да ме набие, казваше че лъжа. На майка ми й беше ясно, само казваше добре добре, за да спре да крещи той, а аз колкото повече крещеше, толкова повече му повтарях, че лъже и така.
И друг път съм разбирала за жени. Баща ми явно си е бил женкар. Сега вече е дърт и си е само с майка ми. Майка ми си гледаше децата и по не съм я виждала да ревнува.
Но щом твоята майка изпада в депресии, по добре да не й казваш в никакъв случаи, за да не й се влоши състоянието. Най важното е да оздравее, всичко друго ще се разреши.
Постави се на мястото на баща ти, може и той да е в депресия и тази жена да му помага да продължава да се грижи за вас, ако го прави.
Кажи на баща ти много да внимава с тая жена, защото може да кажат на майка ти от друго място и тогава тя ще се почувства много унизена и измамена.
Или направо му кажи, че не удобряваш взаимоотношенията му с тази жена. Както родителите могат да не удобряват гаджетата на децата си, така и ти имаш право на глас.

2.   Да, аз и още съм в това положение. Преди 7г. майка ми хванала баща ми да си пише с някаква жена и го помолила да спре да си пише с нея, но.... преди месец видях някакви любовни sms-и и й казах сега ще се развеждат. Моят съвет е да поговориш с баща си и вече, ако няма ефект, кажи на майка си. Вярно, че ще й е тежко в началото, но по-приятно ли е да идва някаква жена и най-нагло да я лъже в очите?

3.   СЪВЕТ: Кажи на баща си че знаеш че изневерява на майка ти и го помоли да спре, за да не и наани чувствата... ако нищо не се промени отиваш при тази жена и конретно я заплашваш че ще кажеш на майка си.. ако не стане казваш веднага на майка ти, тя заслужава да знае

4.   Мили „деца“, защо си мислите, че е ваша работа да се бъркате в личния живот на родителите си.

Мога да се обзаложа, че майките ви знаят.
Оставете родителите ви да си гледат живота, гледайте си своя. Бащите ви са ви отгледали и са останали с жените си достатачно дълго, за да помислят най-после, че е ред да помислят за себе си.

5.   №3 това е като да извикаш асансьора като излезеш на стълбището и викнеш: "Асансьо-о-орчо-о-о!"

6.   Автора : майка ми не подозира за изневярата. Както казах преди време той също и изневери, нo щом тя разбра за връзката му със жената, с която изневеряваше то тя се прекрати и всичко се оправи, макар и за една - две години. Аз също не искам да се бъркам в взаимоотношенията им, но това ме измъчва, а фактът че той лъже майка ми е още по мъчителен. Страх ме е да поговоря с него, мисля че нищо няма да се промени, а той с още по-голяма наглост ще продължи да изневерява.

7.   Щом живее в същия блок и баща ти ходи при нея, тогава трябва да се обедиш, че влиза в нейния апартамент или вече си го видяла?
Много се надявам майка ти да се оправи и да не я тревожиш докато не се излекува. Бъди на 101% за баща ти и приятелката на майка ти.
Сега си представи, че си на мястото на майка ти. Била си болна от рак, мъжът ти изневерява и детето ти знае. Би ли искала то да ти каже? Няма да ти казвам дали да й казваш. Това го реши ти!

8.   Абе слънчице, на 19 години си, а се държиш като хлапе, на което не са му купили сладолед и се тръшка.

Хайде преди да се впускаш в разследвания и т. н. си отговори на няколко въпроса, които имат значение за теб си:
- Защо се чувствам зле от факта, че тате изневерява на мама? Защото чу*а друга или защото живея в лицемерие? Ако е първото (въпреки че не вярвам - потърси психолог - той ще ти обясни за така наречената дъщерна ревност), но тъй като най-вероятно е второто намери в себе си достатъчно зрялост, за да се справиш с това. Майка ти ЗНАЕ, не я изкарвай толкова тъпа и наивна, тези неща се усещат. Какво си мислиш, че някой не съсед не е видял как тате влиза при комшийката и не е направил някой хаплив коментар? Майка ти ЗНАЕ за себе си - още повече, че това не е прецедент, а явно тате е кръшкач.
Та ако наистина си загрижена за майка си и наистина искаш да й помогнеш, опитай се по най-деликатния начин да я предразположиш да сподели с теб съмненията си, защото нейното "знание" е сега в сферата на съмненията и загубеното веднъж вече доверие между двамата ти родители. А това е много разболяващо от истината, която удря като шамар, но те кара да прогледнеш.
Има жени, които по една или друга причина искат да се измъчват сами и умишлено дълго се държат в сферата на съмнението. Има жени, които искат именно плесницата на истината. Има жени, които знаят за изневярата, но я приемат добре, разбрали са се с половинките си и връзката им е отворена в сексуално отношение.
Сега... ти знаеш ли какво точно с случва в интимното пространство между тях двамата, знаеш ли дали дори (колкото и гнусно да ти прозвучи) вашит не са решили да разнообразят сексуалния си живот със сега модерния сунг (май така беше термина) когато партньорите на две семейства или повече се разменят в търсене на нови удоволствия и преживявания.
На 19години е срамно да се държиш като 14 годишна пила, която гледа отгоре-отгоре на нещата и си мисли, че клишетата на общството задължително са верни. Ти собствена глава нямаш ли си - мисли!!!
Някога майка ти и татко ти седнали ли са с теб да ти разказват сексуалния си живот? Знаеш ли дали пък от години не правят секс и не са се разбрали да имат просто едно съжителство, което им е по някакъв начин взаимнополезно?
Как точно демонстрираш загриженост към болната си майка, когато в думите ти личи толкова отявлен егоизъм и такава неспособност да разсъждаваш самичка.
Хайде, стегни се малко, моля ти се - млад, съвременен човек си.

Ами ако, докато работи в обедната си почивка мама си урежда срещи с друг, ами ако.. ако хиляди са вариантите, ами ако баща ти не я обича вече като обект на страст, ако отдавна е умряла тръпката и е нещастен? Ако майка ти изпитва погнуса от това този мъж да я докосва?

Проблемът не е в това, че тате спи с друга, ако се замислиш малко, това няма отношение към теб. Проблемът е, че в твоето семейство липсва конструктивна среда за информация и комуникация и всичко се гледа под огромната лупа на общественоналожени схващания, за които ако малко се размислиш, ще разбереш, че няма как да бъдат константни. И че подлежат на оборване.

Онова, което можеш да направиш е да говориш със себе си, да разбереш от какво точно ти е гадно, защо и чак тогава можеш да прибегнеш до решения и действия, които ще бъдат адекватни на ситуацията.

Ако те дразни това, че баща ти лъже... ти какво правиш като премълчаваш истината - не е ли пак лъжа. Ама гледните точки са други. Ние винаги сме прави за себе си и винаги търсим някой, който да посочим с пръст. Стига, моля ти, осъзнай се малко!

Плам

9.   Плам, изказваш се неподготвена. Какво, ти по-добре ли познаваш родителите й от нея самата? Ако моят баща изневерява, аз ОТЛИЧНО ще знам, че майка ми знае/ или не знае/, просто защото се познаваме и си знаем и кътните зъби както се казва. Стига с тези безсмислени хипотези "ами ако".

10.   Плам, много глупав коментар! Виждам, чела си психология малко, но си чела не дочела явно. Тактиката, която използваш тук не е никак, ама никак подходяща.

До авторката - мило момиче, и да не кажеш на майка си, тя ще разбере - дали от твоето поведение, поведението на баща ти или от някой добър комшия. Друг е въпросът, че ти се измъчваш вътрешно заради тази тайна, която пазиш. Без да се усетиш ще започнеш да следиш баща си колко често говори по телефона, колко често излиза... Ще ти става все по-трудно. Затова е добре да споделиш с някого (баба, дядо, много добър приятел, специалист от институция... ).

Тези, които казват, че не е твоя работа много се лъжат. Кое е нейна работа, ако не собствените й родители? С подобни глупави изказвания все едно отричате и домашното насилие - "Татко бие само мама, на мен какво ми пука, нали не бие мен, те да се оправят сами"? !

11.   Номер 8 просто ме разби.. "тате спи с друга - няма отношение към теб"... Не е като да няма влияние върху семейството, нали? :)) И хапливият начин на съждения и изказвания - сигурно си ужасен човек...

12.   Благодаря ви за помощта. Все още не съм открила начин да се справя с проблема ми, но е много по-лесно, когато споделиш с някого и знаеш, че този човек се опитва да ти помогне!

Автора

13.   Айде бе. Едно дете няма нищо общо със СЕКСУАЛНИЯ живот на родителите си! Дори да има комуникация за тази сфера, дори детето да е наясно с креватните приключения на родителите си, то няма право на глас. Какво му пука на детето, че на баща му доствойнството е 8см и майка му не е задоволена, или че баща му не е доволен, че майка му не е съгласна на свирки??? Детето трябва да се интересува от семейството си, естествено, че ще го е грижа и за баща му и за майка му и за благополучието им. Но преди родителите да са станали родители, те са били двойка. И когато бебето се роди не е нужно автоматично, те вече да не са двойка, а да са мама и татко.

Определено отношението им един към друг влияе на детето. Но сексуалния им живот е нещо лично и интимно, само за спалнята, където детето НЯМА право да се бърка.

14.   Номер 8 просто ме уби какво значение има възраста. Има хора с морал и такива без такъв, но за едно дете малко или голямо родителите са си родители, а семейството семейство. Един затворен кръг, в една затворена крепост, наречена дом. Това трябва да е място където да има лубов, където хората да са най-искрени и точно в този дом няма място за лицемерие и предателство, още повече от хората, който даден човек обича, а те да му забиват ножа в гърба

15.   Малко късничко се намесвам сред вас дечица!
Хубаво е да препрочетете кокво ви е написала Плам! Може и да развиете недоразвитите си мозъчета! Тя има прави, защото черпи вода от извора! вие може и от вчера да сте чули за нея, но аз съм чел дота и отдавна!
Плам е в положението на онази, която чука тати!
Плам чука женен мъж с деца вече от около 5 години и мнооого добре знае за какво пише!

А вие малките, вземето да научите какво е морал, преди да пишете неподготвени, че ми е жал за глупостта ви!
Авторката е достатъчно голяма за да направи една много гадна ситуация и да вкара семейството си във филм. Опасявам се че каквото и да направи, нещата в семейството няма да станат по-добри, тъй като нейния мироглед започва и завършва с нея самата. Каквото и да става наоколо, тя започва да съди околните и да прави препоръки!

Работата обаче е в това, че дори и да стане известно (ако вече не е) че тати чука съседката, тати няма да престане да чука! Ако не е съседка - друга ще е! Щом не чука мама - ще си намери коя! А защо не чука мама? Защото може би мама е изстинала пепел и това не я интересува? Или може би мама чука друг и не иска да се чука и с тати?
И кой ти дава право, момиченце, да решаваш кой кого ще чука?

Ако тати е искал само да си чука, щял е да ви за*бе с мама отдавна и никой да не му пречи на чукането! Не да ходи при съседка ами да си я чука където живее!
Или за теб не е важно че мама и тати са и те отглеждат, обгрижват, хранят обличат, ами е важно само кого чукат?
Явно си или много егоистична или непорастнала! Разсъжденията ти не дават представа за 19 годишен човек!

16.   до 15

а спрях, спрях да го чукам...:) Сега си имам друг приятел. Ама ако ми падне бившия - ще го употребя..:))))
(чакай да вляза в клишето) хахахах

Не знам защо, номер 15, никъде авторката не се замисли на този баща какво му е? Дали пък този човек, който й е родител, точно колкото майка й, та дали пък нещо не го тормози? Дали не е нещастен? Дали неговата болест не е много по-сериозна, защото разболява психиката му? Не - тате автоматично беше анатемосан като лъжец и лицемер, който си вее кърпата и нищо ценно няма за него. Ей това не го разбирам, какво е това шибано общество, което задава и създава подобен тип модел на мислене. Утре на тая мадама мъжът й ще изневери и тя няма да седне и да разреши проблема, а веднага ще се включи в някой феминиски отбор, където седят оплакват съдбата си и мразят тези мръсни егоисти мъжете...

Те и мен подобен род хора се опитваха да ме убеждават колко голям егоист е бившия ми приятел, как е загуба на време, как ме използвал. Е това пък винаги ме побърква от смях. Вие сте двама, правите секс, хубаво ви е, обичате се, споделяте си - КАК това да е загуба на време и КАК да приема, че е едностранно използване. Не мога, логиката не го позволява.

Не съжалявам за нито един ден, в който съм прекарала обичайки този мъж, не съжалявам за нито един миг на страст и обич. Ако върна времето, пак ще избера да го преживея. Преживях една връзка, страстна, хубава връзка, която ме научи на много, в която се чувствах прекрасно.

Разбираш ли, 15, неудобна съм. От къде накъде аз ще мисля, а няма да искам да мразя мъжете по презумция.

Дами, (а доколкото сте такива, нека сама за себе си всяка прецени) докато вие се разглеждате и приемате като играчки, докато се приемате като жертви - това ще ви се случва и мисълта в главата ви ще е, че все някой ви използва, прецаква, лъже, предава и т.н. Но ако само веднъж си позволите да се приемете като просто хора, които си правят хубавото, които обичат, които се забавляват, накрая резултата няма да е болка, а ще си се усмихнете и ще кажете "Ама пък колко готино си изкарах в тази връзка, секса беше невероятен, той ме обичаше - супер"
Най-гадното, което си причинявате е, че имате очаквания за деца, брак и задължитело вярност.

Но знам, че колкото и да пиша няма да ме разберете.

Само едно последно нещо...защо като секса с някой е хубав, после се чува от жената "Той ме използва, за да ме чука." Ебаси...хора-а-а-аа- никога не съм чула от мъж да каже "Тя ме използва да ме изчука"

Плам

17.   честно казано аз бих и казала, но внимателно или поне намекнала да видя как ще реагира и след това ще му кажа и на него, че знам и ще го попитам как не го е срам да и причинява това в този момент, да е такъв егоист!

18.   ДО АВТОРКАТА: Мъж съм и съм на 22 и ти казвам че това което чувстваш и мислиш е съвсем нормално и имаш пълното право да се сърдиш, да се чувстваш предадена и т. н. Съветвам те да не обръщаш внимание на 15 и Плам! Плам гледа да си прави на нея да и е хубаво а не какво е правилно и какво не, а 15 просто ме отвращава! (те 2мата са чудесен пример за енергийни вампири. Гледат да ти изпият енергийката и да ти изкривят представите за нормалното за да станеш тяхно подобие). Думите Морал и Съвест имат чудесно значение, а такива хора като 15 и Плам опорачават значението им като ги използват. ) Виж другите съвети и освен това има още една такава тема от която можеш да извлечеш разни работи :) успех (да и аз съм в такава ситуация но от по отдавна)

19.   Бъди сигурна, че и майка ти го прави. Просто не си я хванала още

20.   Абе хора не обърквайте момичето като коментара на 19 "И майка ти го прави". Нали авторката Ви пише че майка и се бори с болестта си? . Как не Ви е неудобно да и давате такива акъли. Ще кажа и аз нещо: Да децата имат право! И моя съпруг ми изневери след много години от както сме сключили брак-няма да коментирам за изневярата, само ще кажа, че като научиха синовете ми-директно отдоха да се разправят с "любовницата". Не ми казаха по какъв начин са се разправяли с нея-но резултатът беше, че от срам съпруга ми си седна на задника. Не му беше приятно големите му синове да разберат. за похожденията му. Е живота продължава но не в същите измерения, защото загубата на доверие е нещо което никога не се връща. Сега съпругът ми се чувсва виновен за постъпката си-често разговаряме за това но стореното-сторено-връщане назад НЯМА. Така че мило мое момиче, което може да ми бъдеш дъщеря съветвам те да покажеш на баща си че знаеш за неговата изневяра и ако е разбран човек-той ще спре с изневярата и ще остане една тайна между вас двамата-без да наранявате майка ти. Защото коментара на Плам е от другата страна-страната на любовницата и затова нея не я интересува твоето положение а разсъждава от нейна гледна точка.

21.   Номер 4, много си ми странен. Много е лесно като на теб не ти се е случило, да говориш. Знаеш ли какво е чувството да гледаш как децата се радват и се веселят, а ти да мислиш постоянно как тати е с друга леля само в 4 клас. Собственият ти баща да те лъже в очите 3 години? ! Знаеш ли, "умнико"? ! Родителите са възрастни. Те са значително по-разумни от децата си и каквото и да стане, те могат да го понесат лесно донякъде. Докато когато едно дете знае, че нещо не е наред, но пък за сметка на това не му казват нищо, то така иска да разбере, знаеш ли колко му се насъбира? И това, драги ми може да го травмира за цял живот. Може би и с мен, щеше да се случи това ако в 7 клас не бях се опълчила на нашите и не им бях казала, че колкото и да съм малка и аз съм част от това семейство и трябва да знам какво се случва... И познай, нещата се оправиха. Нашите разбраха колко зле съм се чувствала през тези три години. А можеше всичко да продължи и семейството ми да се разбие. Така, че номер 4 и всички, които мислят като него да не говорят без да са го преживели!!! ;)