Споделена история от Семейство

Въпрос със завишена труднос, поне за мен
Привет!
Състоянието, което се намирам е доса подтискащо за мен.
Преди години загубих, майка си... и все още не мога да се съвзема, но поради тази причина че имам баща, бях силна за него и исках да го подкрепя за всичко..

Имам две по големи сестри, които са омъжени, имат си семейства, дечица, а аз останах при баща ми...
Записах задочно обучение, за да може да съм с него той да не е сам.. Така минаха 8 години....

Мислех, че моите компромиси, които аз съм направила с моя живот ще бъдат оценени, но НЕ БЕ БЯХА!
Нито на една нова година не излязах с приятели да празнувам, а бях с него... Готвех, чистих, перах и какво ли не още...
Началото на тази година, просто всех телефона ми и видях, че на майка ми снимката я няма на десктопа ми..
Просто влязах в смс-ите му (знам, че не е прилично), кактои да е ...
Поговорих със сестра ми казах и, че видях смс от въпросната дама, която преди време беше накарала моето майче да плаче кървави сълзи .... Тази която поболя майка ми... Ето тя същата се появи отново.

От ясно по ясно беше, че ние трите му дъщери бяхме против неговата връзка с тази жена, която е млада от него с 21 години, по точно на годините на най-голямата ми сестра...
Той не послуша нито една от нас и се згоди с нея!
Не мога да си намеря място у дома... Все едно не живея в моя дом...

Хора, най-гадното е,че майка като почина Баща ни ни накара да прехвърлем целия имот в/у него Аз бях малка и глупава, пък и така бяхме възпитана, каквото кажат големите това и ставаше!
Да, но аз не искам моя дял и дяла на сестрите ми да остане на тази жена
Не искам дома на майка ми за който тя се е трудила с труд и под да остане на едно девойче...
Той баща ми е заслепен и влюбен Знам, че след 40-те мъжете се чувстват млади и решават небивалици, но факт и се случи
Той, вече е на 57 и би трябвало да мисли за децата си за внучетата си, а не да храни и да пои някоя никаквица Не издържам повече така ....
Опитах се на кратко да напиша най-важните точни за да мога да имам ясен съвет от вас читателите

Въпроса ми е как можем ние сестрите да си върнем дяла?
Проверих Натуралния акт и установих, че сме му го дарили?
Моля ви теси които са компетентни по въпроса да помогнат.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   :)))
ами... една задача с понижена трудност - задължително за теб!!!
вместо да четеш sms-те от телефона на баща си, вземи,
че прочети нещичко от учебника по българска граматика...
повярвай, ще ти е от полза...
а колкото до другата в живота на баща ти - никой не може да живее сам; не го съди - не знаеш занапред теб какво те чака... остави го да е жив...

Въпроса ми е как можем ние сестрите да си върнем дяла?
посъветвай се с адвокат, документът трябва да бъде прочетен и тогава може да се дава мнение...
макар че... имотите и парите не са най-важното нещо в живота... всичко се печели... не се погубвай с омраза и скандали... опитай се да се отдалечиш от баща си и да живееш самостоятелно...

2.   Първо: Съжалявам за загубата ти! Второ: Пише се НОТАРИАЛЕН акт, а не натурален. Думата произлиза от нотариус, а не от натура... и трето: Ми провери в гугъл какво пише по въпроса.

3.   Когато вършиш добро на своя глава - никога не очаквай отплата за него! Ако чакаш отплата, по-добре предварително си кажи цената, та поне да знае потърпевшия в какви дългове неусетно затъва.
"Омъжила" си се за баща си, подгъзувала си му, а сега си чакаш наградата... Трудна работа!

Иначе много добре ви е изработил с документите!

Натуралния акт

4.   Ужас, ужас, пълен ужас. В подобна ситуация изпаднахме аз и майка ми след като баба ми почина... С мъка после установихме, че не е имало нужда от нашата добрина, не, поисканото добро не остава безнаказано. Разликата е там, че ни е дотолкова до гуша, че нищо не искаме от дядката - да прави, каквото ще, не ламтим за имоти. Взехме си багажите и си се прибрахме в нашия апартамент, да си гледаме нашия живот. Него вече явно има кой да го гледа, преглътни го и гледай собствения си живот, тя тая хубавичко ще го подреди, ако ли пък не - да е жив и здрав и да си гледа щастието. Както и ти твоето. Подреди собствения си живот и повече не го жертвай самоотвержено.
Късмет!

5.   След, като препрочетах написаното от мен видях доста грешки и не ясни изкази От които е нормално да не се разбере какво имам в предвид...
За мен е много тежко да нямам вече майка, която ми е била най-добрия приятел, най-добрия съветник, всичко.
Тя ме е научила да бъда добър човек.
Аз не ламтя за имот, а не искам този дома да остане на човека, който преди години я карала тя майка ми да страда.
Майка ми беше най най-великия човек за мен търпя баща ми и неговите изневери тихо тайно в себе си. Беше най-грижовната майка..

А сега не мога да търпя, че тази жена лежи на легло и да ползва нейните вещи( тенджери, чинии итн)
Ще попитате защо си позволила?
Та аз съм безсилна, какво мога да направя?
Събрахме се у дома да дискутираме въпроса, но той нашият баща дигна голям скандал и изпучупи всичко вкъщи... Изгони сестрите ми от вкъщи И каза:
"Аз съм мъжа в къщатата каквото кажа аз, това ще става. "
Всеки ден рева, бях самотна, сега съм повече от всякога...
Не искам упреци, така ли иначе се чувствам зле...
Не искам да живея повече така, не не бих се самоубила! Никой не ме пита дали искам да живея? Ами не, не искам!
... Майка ме е учила да се боря.
Колкото сила имам ще се опитам да се боря.

И отново ви моля нямам нужда от критика, а от разбиране!
Усещам как всеги ден гасна и се поболявам..

6.   При дарение на имот няма проблем тази сделка да се анулира. Отидете при адвокат.

7.   Съчувствам ти, че ще останеш без дом ако новата жена на баща ти реши да те изгони от бащината ти къща. Не съм чувала други случаи деца да жертват живота си за родители. По вековна българска традиция родителите се жертат за децата си докрай и изцяло. Младите са бъдещето затова. Но виж, твоят баща сигурно си мисли, че има още бъдеще с новата си млада жена, знам ли.

8.   От какво те е страх той не е подписал брак с новата жена нали. Не разбирам какъв ти е проблемът и защо мислиш, че ти заслужаваш жилището му? Докато е жив жилището си е негова собственост и може да прави каквото си иска с него. Този "целия имот" една панелка ли е, струва ли си за част от панелка да си тровиш живота въобще?

9.   Дарение доколкото съм запознат може да се разваля :). Даже съм почти на 100 процента сигурен :)

10.   Леле, момиче, научи се да пишеш грамотно! Баща ти също има право на личен живот и той е човек, при това пълнолетен! Достътъчно е направил, че ви е отгледал до навършване на пълнолетие. Ти какво искаш - да те друса цял живот на коленете си? ! И той има право да живее, да се влюбва, прави му се секс и т. н. На 57 год. - какво - да ляга и да мре, за да подобри душевния ти комфорт?
И още веднъж - обърни сериозно внимание на грамотността си, вземи се пообразовай малко, защото с тоя умствен багаж много още има да те лъжат с "Натуралните" актове.

11.   Спри да мо домакинсваш... говори с него... кажи му че тя е причината сега майка ти да я няма.. все пак, той е направил найстина голяма грешка, кажи му че не е време да се жени, а да мисли за децата си (включително и внучетата)

12.   Направете консултация с адвокат. За всичко си има решение. И я направете преди да са подписали брак. Няма време за мотаене. До колкото съм чувала дарение също се развалят. За това бягайте по-скоро при адвокат. Друго решение няма. Успех!

13.   питай във форума на lex.bg, там има адвокати, юристи :)

14.   След като видях №5 се запитах.
Защо го правиш, защо се ядосваш, нима нямаш свой живот? Нима на майка ти /моите съболезнования/ са й нужни вече тези тенджери, тигани и мебели?

Баща ти е човекът, който в момента има нужди, купувал е всичко заедно с майка ти и когато вече я няма той има право да продължи живота си по свой избор.
Толкова ли неспособна се смяташ да не можеш да си купиш всичко, което ти е нужно сама, а чакаш на наследствения "тиган"?

Какво би искала майка ти сега освен да сте щастливи /децата й/, защо си помрачаваш живота в борба за имоти, който още не са твой и в бъдеще твоята част не се губи? Защо се мъчиш да командваш живота на баща си? Той е постигнал много в този живот отгледал е три деца заедно с майка ти, купил си е жилище и сега на стари години заслужава да живее, както намери за добре.
Ти си живея своя живот, намери си своята половинка, работете усърдно и си купете всичко от което имате нужда.

16.   До 11
Как тя ще е причината, да не я е убила. На колко жени са им изневерявали, то ако това е причина човек да умре. Стига сте втълпявали на момичето глупости, нека остави баща си да доживее своя живот както си иска.

17.   "Майка ми беше най най-великия човек за мен търпя баща ми и неговите изневери тихо тайно в себе си. "

Ей тука си в ГОЛЯМА заблуда. Жени, които търпят изневерите на мъжете си не са велики хора, а са просто страхливи и нерешителни хора, които си намират всевъзможни оправдания - "децата, семейството" и прочее, само и само да не признаят, че са некадърни да се справят сами. Твоят мироглед и разбирания за живота са плод на това "търпение" и нерешителност. Коментарът, мисля, е излишен - който разбрал - разбрал.

П. П. Вторият ти пост е пълен с още повече правописни и граматични грешки.

18.   ... никой не те упреква в алчност и ламтеж за имот...
просто искам да те посъветвам да опиташ да направиш
нова оценка на нещата, които наистина са важни в живота...
не се опитвайте императивно и чрез семейни съвети
да се наложите на баща си - по този начин най-вероятно
ще го загубите... опитайте се да съхраните разбирателството
в семейството, независимо от това, че майка ви я няма вече...
това е най-трудно...
ако не става - напусни и ти дома си, ако си вече пълнолетна -
имаш две по-големи сестри - предполагам, че ще ти помогнат;
но недей се намесва в личния живот на баща си...
Всъщност, ако бях на мястото на баща ти.... :)...
бих се отказала от този имот, в полза на вас трите,
за да плащате вие данъци, такси за консумативи - парно, ток, вода, стълбище и т. н. ; когато някоя от вас трите закъса за пари да иде, да заложи своята идеална част в банката и впоследствие другите да не могат до никъде да стигнат, защото ще са собственици на имот с тежест и други такива неща....
Всеки има право на личен живот - живей своя си живот и
не се намесвай в живота на другите...
авторът на кометар № 1

19.   Подкрепям номер 17
Но нещо не ми е ясно, авторке

„Записах задочно обучение, за да може да съм с него той да не е сам.. Така минаха 8 години.... “

Да не си учила медицина (то задочно не ми е известно да има), защо 8 години си учила нещо си и си живяла при баща си?

„Хора, най-гадното е, че майка като почина Баща ни ни накара да прехвърлем целия имот в/у него “

Много интересно вие, какъв имот сте имали. Колко имота си купила в живота си, авторке?
Колко малка си била? Под 18 не е могло да вършиш подобни сделки.
Дарението не може да бъде върнато назад. Търси адвокат/нотариус и той ще ти каже същото.
Браво на баща ти, че е продължил с живота си. Ти не си го направила, не си си намерила и мъж, нямаш семейство, освен него и сега се задушаваш в ревност.
... с две думи, просто те е страх, че новата му жена ще има право да наследи 50% от имуществото му. Явно човекът точно това иска.
Иначе, вие ще си получите вашите дялчета, не се притеснявай. Просто трябва да чакаш и този ти родител да умре. Ще си доволна ли тогава?
... ако новата му жена е млада, май те е страх да не си направи още дечица-наследничета, или?
И не забравяй - ако е имало някой, който е изневерявал на майка ти, това е бил баща ти, не неговата възлюблена. Но гледам, че това за теб не е проблем - останала си да живееш при него, „да се грижиш“ за него и си заела практически мястото на майка си, но замисли ли се, това заради него ли го правиш или заради себе си?
Сега си излишна, защото той си има жена до себе си и не знаеш, какво да правиш с живота си, чувстваш се предадена.
Хвани и си намери мъж, на когото да готвиш и чистиш и остави баща си на мира.

20.   Ще почна от самото начало
Майка ми почина от рак на гърдата преди осем години.
Преживях го доста тудно, защото тя ми беше единствения приятел. С нетърпение очаквах да се прибере за да си поговоря с нея, да си споделя..
Имах много силна връзка с нея, тя не беше само великолепна майка, а и прекрасен приятел.

Тя е преживяла куп трудности в живота си не е била желана от майка си баща си Имала е много тежък живот.
Да възпитаваш три момичета не е лесна задача, аз мога да твърдя, че тя ние е възпитала и тя ни е отгледала, тя се е грижила за нас, като цяло.

След смърта и изпаднах в огромна дупка следващия човек на който имах доверие с предтекста,че е се влюбил в друга ме изостави сам самичка.(приятеля ми )
Записах задочно обучение за да може повечето време да прекарвам у дома и да има кой дасе грижи за баща ми.
Правех, го не с някаква замисъл, а с желание.
Не мога да отрека, че баща ми е чакал 8 години бил е сам и го виждах, че самотата го обива.
Нямах нищо против да се ожени, нима исках да остане сам цял живот и аз някой ден щях да си тръгна от тази къща...

Но бих искала жената до него да е улегнала жена, която ще може да се грижи за него и за децата му Нямам в предвид материални неща, а повече на духовна основа Да може тази жена да зготви и да извика децата му да хапнем заедно.

Напротив тази жена гледа само своята си изгода. Тя е млада и има право да гледа своята си изгода. Разбрам !
За да има мир и спокосйтвие вкъщи си мълча.
Подготвям се за държавен изпит и живот и здраве като завърша не мисля да стоя при тях.
Знам, че трябва да взема живота си в мои си ръце.
Шокирах се, че сегашната му съпруга е тази жена, която преди е имал връзка. Боли ме!

Все тая ми е за имота, къщата за колите итн.
Просто искам да кажа, че не искам нещата за които се е трудила майка ми и тази девойка да дойде с лека ръка да ги усвои. Само това искам да кажа.

Аз мога и сама да се справя. Мога и сама да се изхранвам. Не малко неща съм преживяла, че и това да не мога, но ми е жал и не мога да преглътна загубата.
Пред очите ми са сълзите на майка ми, мъките и ...
Който не го е преживял няма как да го разбере.

21.   Разбираме те много добре и ти казахме решението според нашия опит в живота. Ние коментиращите също сме изживели доста. Но грешиш, че някой може да хване рак заради изневяра или че имаш право да избираш партньор на баща си. Критериите за партньорство той трябва да си избира, като не ти харесва отдалечи се.