Споделена история от Семейство

Не правя секс...една романтична глупачка
На 41 г. съм и не съм правила секс от почти три години. Малкото ми дете е вече на 2, 6 г., след раждането му нямах никакво желание за секс, бях в депресия... после мъжът ми не искаше, все беше изморен. Разделихме се според мен и поради това, просто комуникацията не вървеше, него все го нямаше, карахме се за това... И той си тръгна, избра лесния начин. Не сме заедно от година и половина, той си намери друга... аз не само че продължавам да го обичам, но просто не мога да си представя дори да правя секс с друг мъж. Свикнала съм без секс /макар че беше нещо много хубаво, но само като се прави с любов, иначе не/, понякога много ми се иска, но с него. Той отказва да се върне при мен и децата, просто там му е неангажиращо явно, само секс, живее си като ерген... аз съм все с децата, домакинстване, работа, едно и също, никаква тръпка няма в живота ми... понякога си мисля, че полудявам. Не знам от кога не съм смяла! И други мои приятели и колеги са отдавна без секс, поради различни причини, та явно в моята среда е нормално... но знам, че не е. Какво да направя? Не мога дори да харесам мъж, камо ли да го докосна... Всъщност искам емоционална връзка, не просто секс, искам си съпруга, но явно искам невъзможни неща?

Коментари

1.   Не е невъзможно, нали не се е оженил, пробвай или ако се раздели скоро с другата - не губи време

2.   Здравей,
би ли те задоволила само сексуална връзка със съпруга ти? Не - ти не искаш него, /или поне така смятам/ просто навикът е страшна работа. А дори и да се съберете ще можеш ли да продължиш живота си с него? Дали няма винаги в теб да се таи болка и упрек, че той е избрал лесния път, че се е отрекъл от теб? ! Според мен няма смисъл от връщането назад, а сексът каквото и да си говорим не е най-важния, но е доста важен. Объркана си емоционално, наранена си, то там някъде има човек за теб - вярвам в това. Така че изправи се /трудно е, но ще успееш/ и продължи напред. Както обичам да цитирам често - животът обича смелите, така че бъди от тях. Успех!

3.   вазата като се счупи, много трудно ще я залепиш. дори и да успееш, ще останат малки, остри ръбчета, които ще те драскат всеки път (понякога неочаквано), когато я докоснеш.

заслужава ли си да се опитваш да сглобиш нещо, което вече е безвъзвратно счупено?

сигурно ще ти е много трудно, но просто ще трябва да продължиш напред с високо вдигната глава. не забравяй, че интелигентният човек никога не скучае - забавлявай се, опознай себе си, прави това, което ти харесва и току виж може да се случи чудото.

ние мъжете харесваме усмихнатата жена, с достойнство, принципи и морал - дама в обществото и мръсница в спалнята.

4.   Номер 2 е напълно прав, а и не смятам, че авторката съвсем осъзнава новите отношения на бившия си мъж. Какво мисли, че този човек, който е искал по принцип и е създал семейство, сега си живее за едното е... не.
Съвсем сигурно е, че си има сериозна връзка СЪС СЕКС.
Ако авторката не изпитва нужда от секс, по-добре е да не занимава мъжете със себе си.

5.   Авторката: До 2 и 3 - аз не съм егоист, светът не започва и не свършва с мен и няма да позволя нараненото его - тоест болката да ме накара завинаги да се отрека от мъжа, който продължавам да смятам за мъжа на своя живот. Любовта е изкуство, то е като да поливаш цвете, иска постоянни грижи... не може с лека ръка да се минава на следващия мъж/жена. А относно счупената ваза - човешките взаимоотношения не могат да се сравнят с това, те са много по-сложни. Смятам, че няма необратими неща, докато човек е жив. Проблемът е, че аз съм простила, обичам и т. н., но когато преди време го помолих да се върне, той каза "нямам желание да опитваме отново". Е, само на желанията ли да се оставяме в този живот? Не знам... а иначе - мъжете ме харесват мисля, защото съм усмихната, почти винаги в добро настроение и когато почват колеги и приятели да се оплакват аз се усмихвам и казвам -ето аз нямам проблеми. Но досега никой не ми е харесвал толкова колкото моя мъж, вече 6 години и половина...

6.   До номер 4 - е, какво да се чука наляво и надясно, това ли я съветваш. Леле, какво ви става бе, хора само секса ли е важен в отношенията. Колко е извратено нашето общество - чалга, секс без ангажименти, семейства се разбиват за едното е..е, никой не иска да поема отговорности, обещания...много хора избарт само лесното - на принципа само на мен да ми е добре. Ами този мъж е създал семейство, две деца, съзнателно и после - какво не му изнася. Ами то така е най-лесно. И тя да си хване любовник, а децата???

7.   Докато живееш в миналото, нито един мъж няма да ти хареса достатъчно. Проблемът не в мъжете, които срещаш, а в самата теб. Бившият ти съпруг си е продължил живота без теб и не изглежда да имаш място там, освен като майка на децата му. Приеми най-после нещата такива, каквито са - 6 години са си доста време и би трябвало досега да си преодоляла случилото се. Дали ще се чувстваш емоционално добре зависи единствено от теб и никой друг. Успех!

8.   И те е оставил сама с децата???

9.   Да. С две малки деца. Като че ли нямам полезен ход. Веднъж като се карахме /а се карахме, защото почти не се прибираше вкъщи, все работеше, а пари - също нямаше/ каза, че ще ме унищожи психически. Изглежда е успял...

10.   Аз съм №2 и не смятам и не съм те квалифицирала като егоист, съжалявам, ако така си ме разбрала. Просто смятам, че ти искаш всичко да е както е било до сега, ама животът е колело и всичко се променя. Просто за теб така е било удобно. А не се ли жегна самолюбието ти, не се ли обиди - ти си го молила, а той дори не иска да опита. Това не ти говори нещо? !

11.   Към номер 3 - Дама в обществото и мръсница в спалнята. Защо трябва да е мръсница жената в спалянта не разбирам. Може би защото вас ви мързи и нямате въображение.