Споделена история от Семейство

Сестра ми ще си съсипе здравето по моя вина
здравейте :) момиче съм, на 16... преди няколко месеца се бях зарибила по това да отслабвам. За два-три месеца ядене само на вечерия с нашите от 59 станах 47 кг (висока съм 165 см.), а след това за още около месец бях на по един плод и станах 42 (тогава мама я нямаше и баба гледаше мен и сестра ми, лесно се отървавах от храната докато тя гледаше телевизия). Толкова за мен, аз се опомних и сега съм около 48 кг, ограничавам сладкото и тренирам много.

Сестричката ми е на 10. Лятото беше при баща ни, не знам с какво я е хранила жена му, но е понапълняла. Имаше нужда де, беше много много слаба. Сега пак е доста слаба, но нарочно не яде, за да отслабне. Иска да е по-слаба и от преди. Обясних и, че е малка, че изглежда добре и не бива да върши моите глупости. Тя каза, че точно заради мен иска да отслабне.

С моята мания по външния вид и тя се е обсебила. Днес е яла само половин филия хляб, карам и се, но тя само ме заплашва, че ако не я оставя ще каже на мама, че и аз съм правила същото. Ако майка ми научи как месеци наред изхвърлях всичката си храна, докато тя е била по командировки, ще ме убие. Просто не бива да научава. Трябва сама да се справя с малката, но не знам как. Искам да е здрава, да се храни и играе. Още няма цикъл, как да и обясня, че на мен заради гладуването ми беше спрял, косата ми падаше и т.н., на нея не и пука. Идеи?

Коментари

1.   Идеята е, че ще си носиш последствията. Няма ''ще ме убие'' и т. н. Става въпрос за здравето на 10год. ти сестра. Стягай се и казвай на майка ти, вземайте мерки.

2.   отслабнете, но се хранете пълноценно минимум 3 пъти на ден. Та даже и 4-5. Пийте 3л вода на ден, яжте пълнозърнест хляб, черен, месо, риба, ядки, плодове и зеленчуци

3.   Как можеш да хвърляш храна :(

Поне да я даваше на мен... аз по-цял ден работя за да имам поне малко какво да ям, а на теб ти пречи..

4.   Хора по света от глад умират, нашата ще изхвърля храна. Грях!!! И защо? Защото навремето си била лакома и не си се ограничавала! Можеш ли празноглавке, да разбереш колко грозно си постъпила? Не че твоята закуска или порция за вечеря ще нахранят някой гладен. Вместо да се радваш, че Бог е направил така, че да не гладуваш, ти... нямам думи. И още нещо - отслабнала си изключително бързо и нездравословно, така че се подготви психически за йо-йо.

5.   Ами според мен около 50 килограма е напълно нормално, както каза си 48 за височината ти е добре, но под 45 вече ще е трагично. И да качиш още 2 килограма няма да е проблем. И аз съм горе долу висока колкото теб и 50 килограма ми бяха много добре, ама нещо не се получа това е друг въпрос. А колкото до малката ти сестра е наистина прекалено рано да спазва някакви килограми. Ще за да нямаш проблеми с нея ще се наложи да се храните заедно, а ти просто да ставаш по-рано от нея и да тичаш докато спи, за да поддържаш формата си от 50 килограма. Успех

6.   Обясни й че за да отслабне трябва да спортува и да се храни здравословно, защото така като пропускате хранения мазнините се натрупват в тялото ви и дебелеете повече! :-)

7.   Моята идея Поговори с нея сериозно ако отслабне още ще стане анорексичка
Моята сестричка е на 8 ък яде и то много и сега е леко деела но е от яденето не че така си е била сега е близо 45 кила а вчера беше 33

8.   Още един пример как жените цял живот се съсипват с всички средства.
По един плод на ден яла ха ха и сега изгорила си мускулите си и са ти останали само отпуснати месца. Нищо чудно въпреки, че си слаба да имаш целулит. Хахаха един плод яла. ПЛОДОВЕТЕ - бонбоните на природата пълни с плодова захар тя с плодове ще отслабва СМЯХ. Яде се яйца, ядки, месо, зеленчуци/ориз и картофи умерено(по-добре до обяд за вечеря не ги яж) щом искаш да подържаш добра фигура. Е ако вечеряш в 18:00 може ама по-късно по-добре недей. Плодове след 17:00 НЕ НЕ НЕ!
Сестра ти - покажи и кой е шефа. Щяла да каже на майка ти? 10годишна пикла срещу твоята дума! Помисли си. На майка ти винаги можеш да кажеш, че си отслабнала по други причини, и че това не се дължи на това, че си хвърляла храна. Притеснявала си се за училище, за нея като я е нямало... И я дръж строго малката. На 10г ще поставя условия я виж ти. Започни ти да се храниш правилно и малката да го вижда. Така много вероятно пак ще те последва.