Споделена история от Семейство

Чуствам се самотна
Здравейте! Омъжена съм от 10г, имам две деца и съпруг, който в последно време много ме разочарова. От началото на нашите взаимоотношения всичко между нас вървеше много добре. Бяхме като приятели. Всичко си споделяхме. Всяка една мисъл, всяко едно чувство и безпокойство. Винаги вземахме решения като ги обсъждахме в къщи и преценявахме всичко. В интимните ни отношения всичко вървеше много добре. Пробвали сме доста неща и винаги си казвахме какво точно искаме един от друг. Отношенията ни бяха повече от идеални. До преди повече от година.

Не знам какво се случи изведнъж с човека до мен... Сякаш стана друг човек. Започна да се събира с приятели, да се напиват и да обикалят кръчми и дискотеки... Закъснява и се прибира в малките часове. Докато беше доста необщителен сега се е превърнал в нахалник... Според него не се е променил а само искал малко да разпусне с приятели. Започна и да не споделя почти нищо с мен. Преди като се приберем в къщи и всеки си разказваше за деня, обсъждахме, смеехме се, спорихме и така... сега само общи неща си говорим. Мълчим и това е...

Винаги, когато правя опити за разговори по тази тема, той казва, че пак съм започвала с глупостите и не иска да му надувам главата. В началото на този период се напиваше и се прибираше в къщи, вдигаше ми ужасни скандали а на сутринта нищо не си спомня от случилото се. Обещава, че няма да се повтори, но уви до следващия път. Опитах с лошо, заплаших го, че ще си тръгна с децата, опитах с добро-поговорихме и аз се опитах да му дам нужната му свобода, но няма никакъв ефект. Не знам как да постъпя от тук нататък. Освен на работа, той си ходеше и на две, три спортни дейности. Ходеше по спортни лагери, състезания.... т. е. той не е бил лишен от свободата си, ако това ви идва на ум.

Много добре знам, че всеки човек се нуждае от малко свобода и лично пространство. Затова ви доуточних, че той винаги си я е имал. Не мога да си обясня на какво се дължи всичко това. Тази промяна в него ме съсипва. Затова се чувствам самотна. Той ми беше най-добрия приятел преди време и сега няма с кой да споделя за болката си. Ако кажа на родителите си те ще ми кажат, че това е нормално и да ни си измислям проблеми. Те са от по-старото поколение и според тях това са глезотии. Пиша тук, не само за да ми олекне болката, но и да получа някакво друго по-различно от моето мнение, някой съвет или някакво решение. Благодаря ви.

Коментари

1.   Споко. Хванал си е любовница.

2.   Сложно е, причини може да има различни. Някои от най типичните са, че е загубил сексуален интерес към теб, нормален процес след толкова години. Може и ти да си се поотпуснала в тялото и той да няма интерес или просто омръзването да се е насадило трайно при вас. От там е възможно да си има друга и затова да закъснява толкова. Но е възможно и насистина да ходи при приятели, защото не му се стои при теб. Каквата и да е причината е ясно, че няма как да е както е било в началото. Нищо вечно няма. Трябва добре да се държи с теб при положение, че ти се държиш добре с него. А като не му става вече от теб е ясно, че ще позабегне. По принцип това не е причина да разбираш и не е причина да има развод, иначе почти няма да има женени. Който и да ти говори тук, в днешно време никой не е на 100% верен, но и да е хлътнал по някоя това не значи, че трябва да се отнася зле с теб. Не е правилно.

K-Man

3.   стани отново интересна за него с нещо бъди независима или просто на пръв поглед безотговорна. нд

4.   Кризата на 10-тата година. Спокойно! Имай малко повече търпение и ще отмине!

5.   и според мен е започнал паралелна връзка. Хубаво е да напишеш ти работиш ли, на колко години са ви децата. Мисля, че ще е най-добре, ако не го притискаш. Не говори с него за това, което те притеснява и само наблюдавай. През това време самата ти излизай с приятелки. Нека този разговор, който искаш да водиш с него, да го започне той, но ти го провокирай за да стане. После вече в движение ще преценяваш накъде вървят нещата. Вариантите са много, но мисля, че не всичко е загубено.

7.   Хвани си любовник!!! Излизай и ти, прави като него... и му казвай да не те занимава с глупости....