Споделена история от Семейство

Стринка ми е луда! Вече не издържам!
Здравейте! Моля утешете ме, дайте ми съвет или просто си изкажете мнението :(

Аз съм момиче на 14 и съм от малко градче. Имам страхотно семейство, за което съм много благодарна! Баща ми винаги е правил всичко за мен, майка ми винаги ми е помагала, брат ми винаги ме е защитавал, никога не съм била глезена.

Но ето, че някой иска да ни раздели. До нас живеят стринките ни. Едната от тях е тотално луда! От както се помня ни прави проблеми. Опитва се да ни раздели. Какво прави ли? Тя е някакво подобие на сатаната!

Бях сигурно на 5-6 годинки когато баба ми умря от слънчев удар, много я обичах, умрях си от мъка! :( След време когато може би станах на 10 татко ми обесни какво същност стана.

Тъпата ми стринка е мушкала магии в двора ни. Така и баба ми умряла (бог да я прости). След време майка ми се разболя много тежко, никой доктор не можа да й помогни. Татко се побърка. Накрая смени хода и разбра, че това всъщност са магии. Брат ми също пострада щеше да живее в затвора, а беше само на 16. Изваждали сме тези ''неща'' и ги снимахме за доказателство, но тя така и не си призна.

Вече съм на 14. Това все още продължава. Понякога имам сънища на които съм ревала като малко дете и то от страх. Татко ми вика, че бог ще й го върне. Е колко време мина? Страх ме е :( Знам, че не мога да сторя нищо, но ми е много много тъжно и тая огромна злоба в себе си :(

Коментари

1.   отивай бързо някой да ти развали магиите. Бързо тичай

2.   Кометар 1 - ЛОЛ :Д И аз това викам - бърза бързо, припкай припкай :Д
Леле, преди 10 минути отворих сайта да прегледам какво се случва и сигурно досега все още не съм прочел една реална история....

Палав Мечок

3.   Автор: Номер 1 махаме ги, но тя продължава да прави! Номер 2. Не ме интересува, че мислиш, че това е фейк. Истина е, за какво забога да си го измислям? Потърси в интернет и ще видиш, че на много хора правят проблеми с точно тези ''магии''

4.   Щом имаш стринка следователно тя има съпруг, който е брат на баща ти. Защо те като братя не се разберат, а ти 14 годишното дете се занимаваш да решаваш семейните проблеми?

5.   3. По-скоро са те убедили, че е истина. Магии същесвуват само в игрите и филмите. В реалния живот (особено преди години) магия е физично явление, което не можем да си обясним и за по-лесно го наричаме магия, знак от бог и тем подобни глупости. В твоя случай магия е по-скоро измислица. Не се и съмнявам, че според теб е истина, но всъщност не е. Дано ми повярваш и спреш да се занимаваш с тези глупости. Ако ли не здраве да е. Всеки има право да вярва в каквото си иска, било то и грешно

6.   Магия няма, момиче.
Случват се непрекъснати "магически" нещастия там, където има прости хора.
Болести, неразбории и смърт непрекъснато и навсякъде се случват, за жалост не сме вечни, животът е кратък - всички се разболяват рано или късно и умират.
Но колкото по-проста е жертвата - толкова по-лесно се поддава на себеурочасване, допълнително си вреди, като приписва страховити умения на "лошите".

Искаш ли доказателство, че няма магии и мислите НЕ могат да въздействат на човек, който нехае за зложелателя? Ето:
Ако клетвите се сбъдваха - нямаше да е останал нито един жив учител :P
... Казал го е друг, не аз.

7.   Мило дете. Явно нещо ти е дошло в повече. Да съществуват такива неща. Но пътя който, си избрала не е правилен. Хора разни, разни съвети. Едни ще ти се подиграват, други ще те съжеляват, трети ще те помислят за луда, да такива сме хората, докато не ни се стовари такова нещо по главата. Вместо да чакаш съчувствие по форумите и съвети, бъди силна и се постарай да правиш правилна оценка на събитията. След като си повярвала в такива неща, трябва да повярваш и в другото, че има един бог който ще ти помогне, просто само да знаеш как да го помолиш. Това не са добри признаци че, таиш в себе си злоба. Човек трябва да има чиста душа. Чистотата на душата и вярата в доброто трябва да облива всекидневието. Библията е написана за хората, които искат да вярват в силата господне. Тази вяра трябва да бъде по голяма от колкото вярата в магиите. На човек със силна вяра и здрава психика не може да му повлияе магия. Любовта към семейството и вярата в него, споделянето на проблемите в семейството, го прави по здраво. Сподели с баща си твойте виждания по въпроса, вярвам че, ще изчистиш вижданията си потемата и ще ти стане по леко. Живота не само черно и бяло. Приеми всяко нещо филосовски и като предизвикателство за собственото ти невежество към тази тема. Бъди над всички тези неща, и не падай на тяхното ниво.