Споделена история от Семейство

Баща ми!
Здравейте, момиче съм на 16години. Баща ми по принцип е спокоен човек, но изнерви ли се се превръща във ''звяр'', в човек който не мога да позная. Ще ви разкажа за последната случка. На първият учебен ден реших да се облека така както на мен ми харесва и както аз искам, понеже майка ми постоянно ме критикува с какво съм се облякла и не съм била изглеждала добре. Бях се облякла с къси гащи малко над коляното, с бяла блуза с паднали ръкави, но майка ми като ме видя започна да вика, да не би да отивам на дискотека, на фолк певица ли се правя и понеже съм доста чувствителна се разревах. Преоблякох се насила и след това майка ми пак измрънка, тъкмо се качвахме се в асансьора, и той започна да ми бие шамарите. Имала съм и други случки. Например си бяхме на село и пак се карах с майка ми за нещо, мама му каза да ми направи забележка и тръгна пак с шамари и то пред баба и дядо а на мен ми стана неудобно. Няма да пиша за другите случки в които ме е ''бил''. На мен не ми е тежко, че ми се кара а защото ме удря а съм прекалено чувствителна. Не искам да оставате с впечатление, че сме някакво развалено семейство, напротив имаме и много хубави моменти заедно, но защо скача да ме удря???

Коментари

1.   Щото не слушаш и дразниш майка си, а майка ти дразни започва да дразни него като започне да мрънка, нервите му закипяват и ти го отнасяш, щото ако удари майка ти ще стане лошо

2.   Така, както го описваш, баща ти ми прилича на комплексиран глупак, който бива мачкан навсякъде - в работата, на улицата, в живота въобще. Тоест човек със смазано самочувствие, който гледа да си го изкара на най-беззащитния човек, а именно ти. Ти не си малка вече, а и той няма право да те удря. Тъпанар!

3.   Мацка, слушай ся моя съвет-
Няма значение как си облякана тва че си със къси гащи-шорти или къса пола няма никакво значение харесвам момичета с шорти и къси поли ти не се тревожи пък важите са ужасни като не ти харесват облеклото кажи им че вече не сме 1985та година че да ти казват как да си облечена аз в 11 клас тръгнах със шорти понеже топло беше през 2010та.

12 клас пак със ризата и къси панталони .
моята майа винаги ме облича така особено ако е жега времето или си слагам риза и късо дънки.

Иван .19

4.   Извинявам се за грубостта но вашите са пълни изроди

5.   На това му се вика възпитание момиче радвай се че родителите ти мислят а не те остсвят по хавата да си вървиш виж другите дето родителите не им му обърнал внимание са едни малки ку..и нали ! Та и аз като бях на твойте години мама ми изпердашише шамари и сега много съм благодарен на тези шамари бтв. Момче съм ... Слушай си родителите и когато ти дойде времето ти всичко ще ти е по ясно :)

X8

6.   Ама ти наистина не си тръгнала нормално облечена за училище!!!
какви са тези гащи, верно - да не отиваш на дискотека?
училището е институция - там е нормално да се ходи прилично облечена и официално на празници и т. н.

Браво на майка ти!
и стига си излизала с факта, че си чувствителна - стига си ревала и се стегни, не си малка!

7.   абе номер 6 ти чуваш ли се? аз съм номер 3 и номер 4
кво я нападате мацката тя може както си иска да ходи въййй вие съвсем го докарахте до комунизма отново абе хора казах ви не сме 1980 година че да се ходи със еди какво си там както пише вярно е че си има правила обаче аз харесвам такива мацки както и да са облечени

8.   номер 6 съм: стига си изпозлвала това, че не сме 1980!
Мисля, че злоупотребяваш с него! Виждаме какви са ви идолите днес - Ивана, Преслава, азис, коньо.

Кажи ми - това нормално ли е?

10.   номер 6 момче съм и на номер 8 ххаах всеки има право да се облича както си иска и по какъвто и да е параграф.
униформи носехме от 1 до 5клас

11.   Девойче ти ставаш жена и на баща ти му се изправят косите от това. Не го провокирай давай го една идея по скромно. Научи се да се обличаш стилно и женствено, а не като лека жена- парцалана. Сякаш облечена от разпродажба. Идолите са си идоли не знам кои са твоите. Но трябва да се прави разлика между сценичен костюм и ежедневно облекло. Твойта красота е в младостта и свежестта ти. Не се загрозявай с пластове грим и дрехи за възрастни.

12.   №10 хората работещи в институция и посещаващи я, са длъжни да се облекат, според изискванията на самата институция.
Опитай се да влезеш в съда с къси гащи или в църква по бански.
Училището е институция и учениците са длъжни да спазват правилата за прилично облекло. Дори и ученик да бъде допуснат в училище по "дискотечни дрехи", то в онзи момент учителите си правят преценка, що за ученик е това, що за родители има този индивид.
Аз например съм получавал по високи оценки, заради винаги спретнато облекло и използване на думи като моля, благодаря. Говорехме в час, бъкел не знаех по въпроса на учителя и той ми каза "ще ти пиша четири, защото ме попита да повторя въпроса с молба "моля", а малко преди моята четворка беше натряскал 15 двойки в класа със същия въпрос.
Облеклото и държанието са част от преценката на отсрещния за самия теб.

13.   номер 12 може би си прав, аз сега да ти разкажа последните дни в 12 клас бях с ризата и и костюм за бала беше забавно и много ми се радваха а другите казаха че съм грозен не им обръщам внимание беше преди 2 години

14.   номер 12 ти какъв ученик си бил преди сигурно си бил сериозен в клас

17.   Според мен независимо на колко е, докато майка й и баща й я издържат тя ще ги слуша! Не й давайте глупави съвети от сорта на "обличай се както искаш"; "не сме 1980" и тем подобни. Защото на нея може да не й пука, но ако тръгне с някое деколте и някоя къса пола после майка и и баща и ще берат срама. В смисъл той няма право да те бие, но ти все пак си му дъщеря и по всякое време той има правото да ти удари 2-3 шамара! На училище по принцип панталони (на официални празници) не се позволяват, та крамоли къси шорти! На празници на училището се ходи с черна пола и бяла риза, независимо коя година сме, на училище трябва да се носиш примерно!

Съветът ми към авторката е да се примири малко. Те са ти родители и имат право не само да ти се карат. И я се стегни малко, уж голяма пък 2 шамара и реве. Айде по сериозно! ;)

~Дисни~

18.   Навсякъде по света има правила на кое място как да се обличаш. Това се нарича дрес код.
В училищата в чужбина например където живеем си има униформа и се ходи единствено и само с нея. Никакво свободно облекло не се допуска, та камо ли къси шорти. Дъщеря ми ходи всеки ден с това-сива пола, риза, сако, синя раирана вротовръзка и черни обувки, сив чорапогащник, тъмносиньо яке. Даже зимата в студа не им разрешават ботуши. Ластиците за коса както и раниците-само черни или тъмносини. И с това всеки божи ден докато учиш в това училище. Хубаво, лошо това е-никой не те пита. Като искаш да учиш в това училише спазваш установения ред. Никой и по никакъв повод не си и помисля да се появи облечен другояче и по свой вкус-като за разходка или дискотека.

Би било изключително неприемливо да се появиш в тоя вид-с къси гащи в институция. Макар и да нямате училищна униформа-неуважително е някак си. Не го ли разбираш. Родителите ти с право са се ядосали, защото те отговарят за теб и не искат детето им да прилича на някоя дива.
Допускам, че искаш да изразиш себе си чрез облеклото или да изразиш някакво по-бунтарско отношение в стил "ще си ходя както си искам" без да прецениш, че това тука не върви.
Не одобрявам шамарите на баща ти, но ако ти беше разумна и уважаваща себе си не би се облякла така предизвикателно.

За съжаление в БГ няма униформи в училищата така външния вид и дисциплината не е каквато трябва да е. Децата ходят разпасани и разгащени-после иди му обяснявай кое е приемливо и кое не.

19.   Знаеш ли като бях на твоята възраст моето семейство беше същото, с разликата, че мама може би беше по- мекушава.
Спомням си веднъж ми беше купила едни дънки, с едни колани, вързулки, чудесии. Татко като ги видя, взе ножицата и ми махна колана... Карали сме за дрехи, вечерен час, докато моите приятели и съученици ходиха по купони като луди, аз си стоях вкъщи. Бях много гневна на баща ми. Днес съм му благодарна, защото това което се опитват да направят вашите е да ти дадат едно добро възпитание. Вярвай ми и аз съм чувствителна и емоционална, но след някоя и друга година ще осъзнаеш какво са направили родителите ти за теб. Има и още нещо- не го осъзнаваш, аз вече като възрастен човек го разбирам напълно, но в тази юношеска възраст направо късаме нервите на родителите си. За да имат контрол над нас, понякога се налагат скандали, шамари и т. н (не да те пребиват, разбира се). Все още си малка и егоистка, с времето ще разбереш, че за да съжителстваш с други хора, независимо кои- родители, гадже, съквартиранти, понякога трябва да правиш компромиси и да проявяваш разбиране. И пак от личен опит- защо не помагаш на майка си по- често в домакинската работа? Да готвите заедно, да я попиташ дали и трябва помощ за нещо... Успех и усмивки!
Ж 24

20.   Ужас! Някой може ли да потвърди, че не съм ненормална като считам, че боят е недопустим? Какви са тези мнения? Според мен всички описани ситуации могат да се разрешат с нормален и сериозен разговор. Не мислите ли, че ако такъв беше провеждан с авторката от много по - ранна възраст, родителите й биха имали нужния авторитет? Наистина питам...

21.   Не разбирам аз възпитателният метод с шамари. Никой няма право да унижава и наранява друг човек, особено собственото си дете! Момиче, когато баща ти е спокоен, седни и си поговори сериозно с него по темата. Децата и тийнейджърите също имат права. Опитай да проведеш спокоен разговор с него, за всичко, за облеклото ти, за отношенията ви, за това как се чувстваш когато те удря. Успех!

22.   номер 17 правилно
Сестра ми никога не е ходела така неприлично от 1ви клас до сега е ходела само с униформи
Сега тя е 6 клас тази година ще бъде 7ми.
Ходи си съвсем нормално а униформата й стои добре.

23.   номер 17 виж коментара не е писан от мене а от брат ми които е на 14 години сесра ми е на 13