Споделена история от Семейство

Мъжът ми е невъзпитан и груб
Здравейте! Не знам какво да правя! Мъжът ми е ужасен...

Псува-случвало се е и мен да ме псува. Обиждал ме е-често ми казва, че съм проста, че върша малоумни работи, че не разсъждавам правилно-все такива цветущи изрази, които ме вбесяват. Повишава тон, пали се от малки неща и непрекъснато натяква за всичко. Естествено за всичко съм виновна аз. Лошото е, че живеем с майка ми с която аз имам много силна връзка и когато нещо е недоволен говори в множествено число за да изрази недоволството си от двете. Ето преди ден пак си легна сърдит и каза-какво да ви слушам глупостите, по- добре да си легна. Не го казва пред нея, а когато сме на саме, но това ме тормози. За баща ми също беше коментирал, че говорел глупости. На него му го е казвал и в лицето, при което аз се втрещих. Не мога да си представя, че аз бих казала такова нещо на неговите родители и то в лицето!!! Често за хора, които изобщо не познава казва, че са тъпи, малоумни, селяни, глупаци. Например виждаме момче, което продава в магазин и думите са му-извикай този глупак да го питам нещо.... Що за поведение е това? Дали ще успея да го превъзпитам някога?
Упреква ме и ми натяква, че заради мен не е успял в живота, че заради мен не можем да спестим пари и т. н и т. н.

Коментари

1.   Авторе извинявай ама кой ти го избира той мъж? Някой насила ли ти го натресе?

2.   В такъв случай аз бих му навирала в лицето документа за развод, че да го подпише. Хората не се превъзпитават.

3.   Някой да те е вързал за него? Абе айде вия женския пол да се научете да се заглеждате по свестните става ли? За да няма такива теми повече..

4.   Мъжът ти е злобен и прост. Не си гледала внимателно, когато си го взела. По-добър няма да стане, но може да се смекчи, ако не му се дървиш и покажел малко любов. Ако нестане- злобен е. Развод.

5.   Ако не ти е ясно, че няма да го превъзпиташ, излишно е изобщо да говорим. Не ми се сърди и не се обиждай, но наистина не знам с какъв акъл търпите и живеете с подобни типове. Има два варианта, както добре знаеш: или прекратяваш отношенията, или си седиш и търпиш. Но не се залъгвайте, моля ви, и ти, и всички жени в подобно положение, че ЩЕ СЕ ПРОМЕНИ - няма да се промени. По-зле може да стане, по-добре НЕ.
Решението си е твое, но си дай сметка, че ако ти сама не си решиш проблема, никой друг няма да ти го реши.

6.   Ами ти си си го избрала такъв. Да не съм ти избрал аз. Жените много обичате да се хващате с такива "хубавци". После ама той това, ама той онова. Затова се мисли предварително.

А иначе по конкретния ти въпрос - не, няма начин да го превъзпиташ.

7.   Щом имаш много силна връзка с майка си, да се беше омъжила за нея. Мъж ти преди не е бил такъв, а с времето е станало заради майка ти. Имаш две възможности или да се разведеш и да си стоиш при мама да си те кътка или да се изнесете от вас на квартира. При втория вариант отношенията ви ще се оправят за 2-3 месеца. Ти си решавай.

8.   Ще ти кажа какъв е - самовлюбен егоистичен нарцис, смятащ себе си за свръхчовек, а останалите за глупаци под нивото му. Казано по народному - хахав комплексар, избиващ комплексите си върху останалите. Дето се вика - всички в лайна, само той в бяло. Все другите му пречат, все недоволен, все някой друг му е виновен, само дето никога няма да се замисли, че и той има вина за нещо. Разкарай се от него, щото бял ден няма да видиш цял живот. И ти, и родителите ти. Такъв тип не се поддава на превъзпитание, а и не заслужава да хабиш време и енергия, за да се опитваш да го променяш.

9.   Авторке, моето гадже е абсолютно същия. В началото беше коренно различен. Явно се е старал докато ме спечели. А сега вече си прояви истинската същност и възпитание. Но аз съм наясно, че с такъв човек нямам бъдеще и НИКОГА при никакви обстоятелства не бих се омъжила за него. Явно ти не си обръщала внимание на тези неща преди брака, била прекалено влюбена или знам ли и аз какво... но заради това с такава сериозна стъпка като брак не се бърза. За съжаление ми се иска да ти кажа, че ще го превъзпиташ, но мисля, че му е късно. Едва ли ще се промени. По-скоро положението ще става все по-зле, а ти ще се чувстваш все по-подтисната. Би могла да пробваш да се разделите временно. Не бъди безхарактерна и не му мълчи. Кажи му да си събере нещата и да се маха от вас. Възможно е да се усети и да се вразуми, а ако ли не... по-добре за теб. Но недей да търпиш всичко това. От личен опит ти казвам, че ще те смачка психически и ще стигнеш до положение, в което ще ти е много трудно да продължиш пълноценно.

10.   И тогава защо си с него? ! Оплакваш се в сайт за Бога! Какво да те научим да го дресираш или да го възпитаме ли? !

11.   От колко години сте заедно? Кога започна да се държи така?

12.   миличка знам в каква ситуация се намираш и моята жена беше такава когато бях на 15 като се ожених сега съм на 19 и сме разделени но 5те деца които имам още си ги гледам такаче успех

13.   От 14 години сме заедно. Преди бяхме деца, мислех, че нещо ще се промени но не става. Не е постоянно такъв, но когато се прояви тази черта в характера му побеснявам. Понякога с дни не е такъв, понякога с дни е такъв, но като цяло още от гаджета проявяваше агресия(и спрямо мен)-повишаване на тон, обиди, казани къде сериозно, къде защото така е свикнал да се изразява. Иначе твърди, че много ме обича. Имаме и дете-него го обожава. Общо взето сме щастливо семейство, но този му характер ме вбесява. :(

14.   От 14 години сме заедно. Преди бяхме деца, мислех, че нещо ще се промени но не става. Не е постоянно такъв, но когато се прояви тази черта в характера му побеснявам. Понякога с дни не е такъв, понякога с дни е такъв, но като цяло още от гаджета проявяваше агресия(и спрямо мен)-повишаване на тон, обиди, казани къде сериозно, къде защото така е свикнал да се изразява. Иначе твърди, че много ме обича. Имаме и дете-него го обожава. Общо взето сме щастливо семейство, но този му характер ме вбесява. :(

15.   Оле боже- все едно чета за моя мъж-същия само че живеем сами, а не с родителите ми, само от време на време свекърва ми се закотвя за някой друг месец в нас... Преди брака -мъжа ми беше "мъж мечта"(така да го нарека), всички му се възхищаваха по отношение на мен-мил, внимателен и т. н., и лесно се подлъгах и за 1 година се омъжих... А сега положението е същото както го описваш едно към едно... Понякога човек като е влюбен не може да мисли трезво!!! Сега си мисля единствено как да се отърва от този АД!?

16.   офф, майката ти за акквое при вас???
аз напълно го разбирам, не искам да си представям какво му е... горкия човечец...
потърси вината си и във теб ив майка ти!

17.   Ти си го избрала такъв , 14 години нищо и изведнъж пускаш теми за това след този период . Смешно е , все едно да обвиняваш някой друг за собственият си избор , пък ако може да поеме и болката ти цена няма да има .
Много станахте такива , той бил такъв , бил онакъв , не го издържала и той бил виновен за всичко това , а ти си дева Мария и нямаш нищо общо със ситуацията.
Лошото е че такива които бягат от отговорности и обвиняват за всичко другите , са обречени да повтарят и да намират именно такива мъже.
Успех и не търси съвети , защото преди тях трябва да се позапознаеш със себе си малко.

18.   Абе, 16 и 17, как си представяте вас някой да ви псува и третира като вещи? Вие ще озаптите ли себе си в такъв случай? Това, за което авторката говори, си е чисто насилие - психическо. Човек понякога бърка в избора си и това е напълно нормално. Особено когато отсрещната страна се е показвала в друга светлина. Ще ме псува, обижда и така нататък, а аз ще седна да се самообвинявам. Как пък не! Шута в задника и да ходи да се репчи на друга, ако се намери такава изобщо.

19.   Здравей мила авторке, мога да си представя твоя дискомфорт от това, че мъжът ти е простак. В мен нахлува спонтанно един въпрос, докато чета твоята изповед - аджеба къде бля, когато се омъжи за него? Простак не се става за една нощ. И все пак, мъжът ти не е куче, за да го превъзпитаваш. Може би има лек за твоята болка - на простотията да отвърнеш с простотия на квадрат. Другия път в магазина като те помоли любезно да извикаш "този глупак ", ти му кажи "Мам си джас ши гу викам. Иди ти бе" и се изхрачи звучно и си оближи устните. Пожелавам ти успех и знам, че няма да е лесно да се вживееш в тази роля...

XoXo
jay

20.   Всички коментиращи до един, не отчитат, че човек може да се промени през годините, да се отпусне, да деградира, озлоби и т. н. през годините. Не обвинявайте авторката за избора й преди 14 г. Важното е какъв избор ще направи сега.
Сара

21.   С последното изречение си отговаряш сама. Оправдава собствените си неудачи с теб, и най-лесно е да ти се нахвърли и да започне психическия тормоз.
Бягай бързо ако можеш. Ще става по-лошо и е въпрос на време да започнеш да вярваш сама, че си тъпа и проста.
Наблегни на психически тормоз. Той е по-лош и от физическия.

Поздрави,
Минала през същото.

22.   Силна връзка с майка ти - това звучи много, много кофти.
Заради тия силни връзки с мамчето не е дно и две семейства са се зартурили!