Споделена история от Семейство

Осиновена съм
Здравейте :) Момиче на 16 съм и скоро майка ми ( която всъщност ми е осиновител) ми каза, че съм осиновена, като се и разплака. Пред нея се държах все едно не го приемам навътре, но уви.. за малко да се разплача пред нея и само кимах с глава и повтарях ''мхм'' и след малко отидох в стаята си цялата обляна в сълзи. Можеше и много по-навътре да го приема, но за щастие не беше чак до такава степен. Преживявам го още.. Много искам да намеря истинските си родители. Искам да знам дали имам братя, сестри. Искам да знам повече неща за себе си и семейството ми. И дали изобщо имам живи роднини :( Знам, че няма как да ми помогнете, това не е до съвет, но просто реших да споделя. Благодаря ви за отделеното време :)

Коментари

51-56 от 56

57.   Това че си осиновена не значи че света е свършил. И аз съм така но като разбрах какви изроди са ми биологичните родители не трябваше да търся изобщо. Дигай гарда живота е пред теб. Обичай ги както свой нищо че са приемни.
Късмет в живота от мен!

58.   Мила, съжалявам за това, обаче помисли си майка ти те е отгледала и те обича и винаги ще те обича, така че реално ти си имаш семейство. Разбирам любопитството ти, но по-добре ли ще се почувстваш ако намериш биологичната си майка и тя не иска да има нищо общо с теб? Или по-лошо окаже се някаква пропаднала? Така, че благодари на жената, която те е отгледала и никога не спирай да я обичаш, защото ТЯ Е ТВОЯТА МАЙКА! Без значение дали те е родила или не. А за биологичните ти родители, ами ако искаш разпитай майка си кога и как те е осиновила, дали знае нещо повече защо са те дали за осиновяване...пък има и интернет, ако поне научиш името на майка си ще ти е по-лесно да я потърсиш. Но наистина не знам дали няма страшно да се разочароваш ако я намериш.

59.   Аз просто, немога да повярвам колко прости и ограничени хора има :(
Какво я нападате и обяснявате, как не заслужавала да бъде осиновена?
Какво общо има обичта към осиновителите, с желанието да откриеш биологичните си родители??

60.   Всеки има право да знае кои са биологичните му родители. Аз напълно разбирам за какво става въпрос. Аз също съм осиновена и разбрах когато бях на 26. Това беше голям шок за мен защото никога не са ми минавали през главата такива мисли. Никога не съм се съмнявала. Защото имах любящи родители и прекрасно детство. Единствено съм се замисляла като дете защо родителите на моите приятели са млади а моите не. Детски мисли... нищо повече. Сега съм на 51 и много искам да знам кои са моите родители. Не защото не обичам майка си а защото смятам че всеки има право да знае това. Защо системата е толкова тромава и защо са всички тези усложнения от страна за закона? След като човек е на зряла възраст (Не говоря за деца) няма право сам да реши дали иска да знае за произхода си. Това за мен е дискриминация.

62.   За всички осиновени - вашите семейства са тези, в които сте израснали. Другите са биологичните ви създатели. А дали да ги потърсите или не е ваше решение.
Ж28

63.   Здравей и аз като теб съм осиновен разбрах го днес сутринта когато майка ми ми го каза аз бях във шок изобщо не подозирах че ще ми каже такова нещо. Дори разбрах че са ме връщали два пити докато не са ме осиновили тези хора които наричам майка и баща аз много си ги обичам и никого не бих ги оставил за нищо на света
P. S( на 15 години съм )

51-56 от 56