Споделена история от Семейство

Какво бихте си помислили?
Много ми е интересно да чуя вашето мнение. Какво бихте си помислили за човек, с който сте заедно от няколко месеца и ви е казал, че работи на определено място, а след това негови приятели ви питат как върви работата в... и разбирате, че работи на съвсем друго място. Също така какво бихте си помислили, ако този човек е помолен за услуга от ваши близки, но не е отишъл да я свърши, а казва, че го е направил, но нямало никой там където е трябвало да отиде, и после се разбира, че изобщо не е ходил?
Става въпрос за това, че сестра ми е с такъв човек и казва, че това са дреболии и всеки си има някакви недостатъци. Мислите ли, че човек който лъже къде работи, може да му се има някакво доверие? Аз мисля, че не и не е нормално това, но сестра ми смята да се омъжи за този човек, и ми е интересно как мислите вие? Аз лично не мога да я разубедя. Тя ми казва, че прекалено се хващам за всяко нещо. Докъде изобщо трябва да се разпростират границите на великодушие и търпимост. Аз лично трудно бих имала вяра, на някой който ме лъже къде работи, и вместо да каже че не може да свърши дадено нещо, той лъже, че го е свършил без да му пука. А това нещо не е нещо маловажно, а именно да се провери здравословното състояние на близък, който се намира в болница. Ще се радвам да чуя вашите мнения. Благодаря ви!

Коментари

1.   Може да е излъгал за работата си за да не му искате пари, ако е по-високоплатена от тази, която е казал за пред вас. Може и да я е сменил впоследствие.

"Също така какво бихте си помислили, ако този човек е помолен за услуга от ваши близки, но не е отишъл да я свърши, а казва, че го е направил, но нямало никой там където е трябвало да отиде, и после се разбира, че изобщо не е ходил? "

Ако е отишъл, когато е нямало никого е логично да не са го видели и да мислят, че не е отишъл. Все пак има телефони. Можело е да звънне (ако изобщо е ходил) Ако е вярно това, което казваш значи е доста несериозен или мързелив. Няма да можеш да разчиташ на него, но все пак сестра ти ще се жени за него, не ти. Може с нея да се държи по-сериозно и просто да не харесва вас.

2.   Всеки сам си решава с какви хора да се събира. Не и се меси, след време розовите очила от влюбването ще се разбият и ще започне да забелязва тези лъжи. А в крайна сметка може би той и казва, че не иска и няма да върши определени услуги. Може би тя му казва да не се занимава. Може би вие (роднините и) виждате само външната фасада на тяхната връзка, а това което наистина съществува между тях за вас е непонятно. Няма как да знаеш. Всеки сам си преценява, останалите никога не могат да разберат определени дела на близките си.

Иначе на въпроса ти.. Вероятно бих се ядосала, ако ме лъже за подобни истории, не за друго, а защото наистина няма логика да го прави. Какво значение има къде работи? Да не би да съм откачена преследвачка и да го чакам с фотоапарат пред офиса му? ! Друга е темата, че винаги познавам когато някои ме лъже.

4.   В никакъв случай сестра ти да не се хваща с такъв.