Споделена история от Семейство

Започна се старата песен на нов глас
Здравейте, Пише Ви Валентина на 8 години и половина. - 2 клас
Искам да споделя една кратка история- може да не съм много кратка, но искам да разкажа за случката ми от снощи и съм много отчаяна.

Имам проблеми със баща ни, откакто мама замина за Германия той рязко се промени а преди не беше такъв, само батко ми се държи добре с мене и нищо лошо не съм видяла от него.
Татко, на когото най- съм вярвала и разчитала вече не е същия. Като седнем да ядем вечерта понеже баба е със нас той се държи неадекватно със нея, въпреки че са майка и син и аз гледам да се наям по бързо и да отида в другата стая.

Точно в този момент обаче пък аз го попитах защо се карат, той ми обясни, че това става често пред мен и него.

Аз съм ученолюбива, изкарвам отлични оценки не сме агресивни двамата с батко, но баща ми си излива агресията върху нас- така се случва и когато мама е в къщи.
Бие я, бие мен бие и него че и на майка си посяга пред очите ми.
Аз тогава не се чувствах спокойна и плача все, но видя ли приятелка или приятел винаги го питам при тях как е и дали се карат.
Според мен Баща ми не ме обича и постоянно ни лъже а на батко дори не дава да стои на компа, когато той си пожелае и не дава да пише на мама, която е в Германия
Батко ми откакто навърши 15 започна да стои до късно, но винаги навиваше телефона си за 6 часа, за да се приготви за училище.
Сега е на 19 и си стои до късно, даже и мама да е на линия.
Аз си лягам към 9 и половина вечер, докато той ляга във 1 или 2.
Забравих да спомена, че татко ни знае къде живее приятелката му, която е на 17 и той живее там, във една вила сме и далеч от нас за да не се случват провали.

На мое място как бихте постъпили?

Благодаря Ви!

Коментари

1.   И още нещо приятелката му е страхотно момиче и ме приема като близък човек макар, че си имам приятелки на моята възраст а и брат ми ходи постоянно да работи и ни издържа винаги и помага много.

2.   Така, първо извинявай, но не мога да повярвам, че си 2 клас. Просто не мога. Може би защото аз когато бях 2 клас, си играехме с кукли и камиончета и главите ни не разбираха нищо от техника. Значи първоначално историята ти е написана като от зрял човек, после вероятно си се усетила, че едно 8-годишно дете не умее да пише така и си го поомазала.

А, и какво означава това заглавие и каква асоциация прави то с историята ти, не знам. Звучи все едно в училище сте учили фразеологизми и на теб този ти е направил впечатление, затова си го лепнала за заглавие.

Ако приемем, че в историята ти има някаква доза истина, баща ти май много насериозно е взел заминаването на майка ти. Може да му е непосилно да се грижи за вас без нея. Не го оправдавам, ако действително ви посяга. Може би е започнал да пие, затова да е неадекватен. Ти си прекалено малка, за да си представиш какво е да носиш товара на две деца и един родител на гърба си. Но пак повтарям - НЕ Е оправдание да ви бие.
Питаш какво можеш да направиш. Нищо. Най-много да ходиш да спиш у приятелката на брат си. На него обаче му е време да се премести - още повече, че си има работа.
А и btw, странно е как хем сте в една вила, хем далеч... изобщо, не мога да разбера конструкцията на тази история. Така или иначе, не се предавай. Учи здраво и взимай пример каква да НЕ си.

---Джеси---

3.   здрасти, миличко дете. Не се притеснявай, баща ти е объркан, обаче на големите живота е винаги нещо не в ред, няма страшно, той те обича, като е зает не го занимавай много много, ами гледай детски, нещо което ти е приятно си прави и запълвай времето с някакви любими твои неща, хобита...
Няма страшно, родителите ти те обичат..

4.   Ако авторката е дете на 8 години, аз съм принцът на Монако. По-нескопосана измислица не бях чела. Не знам кой с какви псих. проблеми е, но да ходи да си ги лекува!

5.   мдаа, синът ми е на 8 и ако прочете написаното, дори няма да го разбере, да не говорим сам да го напише :-) а не е като да е глупав, просто е малък:-) нито словоредът, нито начинът на изказване са на 8 годишно дете.
преди имаше една Валерия на 8, сега е Валентина:-)) някой има много свободно време :-))

6.   Най-верятно въпросната майка се опитва да вземе родителските права, докопала се е до компа на малката и е написала тази глупост. Жалко, че децата стават заложници на разводите на разни хора

7.   Самото изразяване не е като на 8 годишно дете. Прекалено е сложно за ученичка във втори клас. И разпънатите изречения не присъстват в речника на второкласник. Учениците във втори клас са деца, изразяват се с по 3-4 малки изречения, не с 1 нормално, голямо и сложно изречение. Да не говорим, че 8 годишна няма да възприеме случващото се по такъв начин, децата са егоисти, това е отлично за тях, но те не могат да мислят за това какво чувства мама и колко му е тежко на батко. Могат евентуално да се досетят, че те на са добре физически, но не и за психическите щети.

Както и да е, в такава ситуация се говори с някой по-голям. Защото на 8 години не е възможно сама да се справиш с баща, който очевидно има лабилна психика и някакви наклонности към агресия проявени от алкохола. Не е редно родител да пребива децата си. Не е редно родител да забранява на децата си да поддържат връзка с другия си родител. Не е редно родител да се напива до козирката докато е сам с двете си деца и възрастната си майка. Ако евентуално има поне 1% истина (което ме съмнява), то незабавно говори с някой учител, с училищния психолог, с баба си или с някоя леля-вуйчо-чичо... и т. н.

8.   мерси номер 3 и номер 2 номер 2 разбрах ти коментара и много точно го каза ако имате скайп или фейсбук можем да комуникираме там свободна съм в момента но и батко също

Модератор - не публикуваме контактни данни

9.   Е, вярно е поомазах го малко, но обещах да бъда кратка не се сдържах.

10.   Тази Валерия е наша Братовчедка номер 5 но сме близначки.

11.   Номер 5 Виж сега, това че съм го написала като зрял човек си е напълно вярно. И има защо. :) Виждам, че се държите внимателно с мен и не съм видяла нито един подигравателен коментар. БРАВО вие сте ми злато или душици.
Авторката.

12.   Номер 3 аз имам любими хобита и знам, че си ги върша. Не гледам много телевизия само, когато нямам интернет тогава. Иначе си имам любими предавания аз даже сега се загледах върху предаванията на кой е по- по най, Шоуто на Слави Къци Вапцаров. Стари предавания, но да са лачени- обичани в смисъла на израза Към номер 2 - Аз разбирам от фразеологии но те се учат във 6ти клас ако не се лъжа, поне знам, какво означават то е, като да пратиш някой за зелен хайвер.

13.   Номер 6 аз съм батко й съвсем не си прав/а сестра ми, което е написала не е глупост а и защо трябва да я съдиш?
Тя по този начин иска да разкаже какво е преживяла аз съм съгласен със номер 7 и с номер 3 но коментара ти беше излишен.

14.   но донякъде се изрази правилно

15.   Номер 7 от прочетеното до момента смея да твърдя, че сестра ми вече умее да пише и да разсъждава като по -голям човек. Идеята ми беше, тя да поговори със моя училищен психолог- те двамата се познават от както е почнала училище.

Аз също влизам в ролята на психолог Знам, че е трудно да понесеш една раздяла на 2мата си родители, но това нашето не е развод. Това е подход за да се научим да сме по- самостоятелни, по- отговорни един към друг и по грижливи.

17.   в Номер 7 виждам не един а 75 процента казана истина. виждам, че добре си написала този хубав коментар.

Тя и аз искаме да сме щастливи аз да работя и тя да учи.

С мама си говорим
често и тя вижда тъгата в очите ни.

Насилието, боят и обидите не са начин за решаване на проблемът, което си е абсолютно вярно.

18.   Номер 7 аз съм просто като голям човек, не че има нещо но така го приех батко ми правилно го каза.
Миналата година бях срамежлива много, но сега не изпитвам срам. Просто хората са искали да съм тиха и спокойна, каквато съм била винаги и сега.

19.   Олеле, това е пак оня лудия, дето пишеше истории и после си пишеше коментари към тях, представяйки се свои познати, които да подтвърждавата историята му. Имаше някаква история за любовница - Ева, после пак за малката сестричка, само че той беше баткото тогава.
Модераторите, спите ли? !

Модератор - не можем да гарантираме достоверността на историите.

20.   номер 19 аз ще ти кажа кой е лудия тука май май като гледам луд е тоя който не умее да се изразява правилно с коментарите които пише "оня лудия" първо се погледни тогава приказвнай тва е история на сестра ми ти твоя коментар беше излишен

22.   Номер 7 виж аз не мога да се нарека егоистка, защото винаги съм помагала и на брат ми да ме издържа а той ми помага в уроците, когато е удобно.
Дори съм посещавала работното му място. аз не се обиждам от коментара ти вярно го написа, но да знам, че децата са егоисти понякога, не много често ние възприемаме тяхната слабост.

23.   Момче, потърси професионална помощ. Имаш нужда, въпреки че не го осъзнаваш. Просто вземи направление за психиатър и след това вземай редовно лекарствата, които ще ти изпишат.

24.   Но 23 аз съм авторката и сестра на момчето, кажи ми как да помогна на него знам че и той нещо е изнервен заради мен за да ме подкрепи но ти ми кажи какъв му е проблема че се изказа.
Нещо лошо ли е казал, или не?
Може би иска да ме успокои.

25.   Вече бяхме попадали на един дето си задаваше въпроси под историята, отговаряше си, че дори и спорове водеше със себе си. От една страна е весело, но не разбирам с каква цел? Скучно ти е?

26.   Пф, я стига имам племенник на 8 години, изключително даровит, учи в училище за изкуството със специалности ударни инструменти и актьорско майсторство, обаче никак не му сече мозъка още толкова, че да се изразява по-зряло! Да не говорим, че именно във 2-ри, 3-ти клас децата започват да учат как да правят изречения, изказ, обща култура. Този човек има прекалено свободно време, по-добре е повече никой да не коментира темата, колкото повече му се вържите толкова повече ще му е забавно.

27.   26 между другото както съм написала 2 клас учила съм и в Русия но там съм 3ти клас имам година напред отколкото тук