Споделена история от Семейство

Просто искам мнение - стара ли е майка ми за второ дете?
Здравейте, пиша ви само за мнение. Майка ми е на 40 и казва, че е стара за 2-ро дете аз й казвам, че не! Тя се облича готино, модерно, слуша City tv, знае кои са One Direction, Rihanna и т. н. Всеки които я пита на, колко е? Тя казва на 40 и никои не й вярва, че е на толкова. Вие смятате ли, че е стара за второ дете, тъй като аз искам брат или сестра не искам да съм единствено дете :)? !

Коментари

1.   Виж, в случая не е важно ти какво искаш, а тя какво иска. Тя ще трябва да забременее, да износи детето и да го гледа в следващите 20 г. Ти утре ще поемеш по своя си път, имай си деца, колкото си искаш и ги гледай, майка ти е избутала своето.
Не иска да ти каже, но децата са не само радост, но и голяма отговорност и товар. Жената просто иска да си изживее загубената младост, остатъка от младостта си, защо не я оставиш на мира.

Иначе, да - до някъде е права. Вероятността след 40 г. да роди дете с вродени малформации е към 15 %, което е същата вероятност при първи братовчеди. Ти би ли родила дете от първия си братовчед, поемайки риска?
Е, не очаквай майка ти да го поема, тя има вече дете, не е искала до сега да има второ - защо сега да иска. Помисли малко.

2.   Въпроса, не е как се облича или какво слуша това е страшно наивен начин на мислене. Лично аз считам, че вече е преминала възрастта в която би могла да зачене, износи роди и отгледа едно дете пълноценно. Въпроса не е само в това има ли ще цикъл, а и до това какво е общото й здравословно състояние даваш ли си сметка какво натоварване за организма е една бременност има жени който остават сакати и след като са родили на 20г., но и това не е само, ами бодуването по нощите, тичането, носенето на бебето и като тръгне примерно в първи клас и другите деца ще го питат тебе защо все баба ти идва да те прибира, нямаш ли си майка. То въпроса не е само да забременее и роди ами и да отгледа и възпита това дете както го е направила с теб.

3.   На 40 не е стара Моята майка е на 43 и си прилича на млад човек. 40 години за нея са си добре за зряла жена но и все още млада
тя щом е на 40 значи 1972 година е родена

4.   аз имам сестра на 8 но не искам само това да сме искам да сме 3 деца и аз съм като теб а ти на колко си?

5.   Аз съм второ дете. Майка ми ме е родила на 41. Така че всичко е наред. :)
Няма риск, щом майка ти е здрава. Проблем ще е, ако не беше раждала досега.

6.   ЗДР. Според мен годините не са критерии, стига да има желание за още едно дете.

Мери

7.   Майка ми ме е родила на 38... Съвсем наред съм си и тя е жива и здрава :) Стига жената да е здрава и да иска, защо не? Искрено го желая на всяка майка - децата са дар!

8.   Това, каква музика слуша майка ти, няма никаква връзка с това дали може да роди второ дете. Някои жени раждат и на 50. А има случаи и на 60.

9.   Миличка, майка ти е тази, която трябва да иска дете, а не ти. Щом тя не го иска, остави я на мира. Децата трябва да са желани, а не да се раждат под нечий натиск.

10.   Какво значние има слушането на музика и обличането с биологичното остаряване на организма? Тя може и на 50 да изглежда на 30, но самият организъм, детеродните органи и т. н. са остарели. Моята майка, например, е на 52, но хората се учудват, че е на повече от 40. Вчера дори пак й казаха: Стига бе, повече от 40 не ти давам... Е да, но тя е в менопауза :)
Ж26

11.   Тя иска второ дете, но се притеснява да не му се подиграват или нещо от този род. И за музиката и дрехите просто казвам, че е готина.

12.   Не е стара.

13.   майка ми е на 50.. преди няколко дни беше на гинеколог -профилактичен преглед и там и казаха да внимава много защото е в много добър период за забременяване.. и че има яйчници като на 20 годишно момиче...

14.   13 - гинекологът е целял да похвали майка ти, не го е казал на сериозно.
Подкрепям н. 10.
И да - възможно е и на 50 да забременее една жена, но да износи и роди здраво дете е нещо по-различно.

15.   И мен майка ми ме е родила на 42г и една съседка наскоро роди второто си дете на 40г и една друга роднина също - искам да кажа, че е вярно, че има по-голям риск от помятане и усложнение след 36год, но познавам много жени родили след тази възраст, които имат живи и здрави дечица. Важното е майка ти да иска да има дете и в това решение ти не трябва да се месиш. За едно дете трябват много грижи, финансови средства и време и може тя просто да не иска. Сега ти си поотраснала, ще си имаш собствен живот и сега тя тепърва откакто те е родила може да се грижи за себе си, а има ли едно дете тя пак ще бъде на първо място майка. Друг е моментът и баща ти какво иска и т. н. Едно дете е голяма отговорност, която не се свежда само до това дали можеш да износиш едно дете или да осигуриш пари за отглеждането му и затова трябва да има желание тя да го направи. Ана

16.   Спокойно, не е стара! Майка ми ме е родила когато беше на 21 год. , след това като пораснах на 11 год исках майка ми да забременее също и тя. Забременя на 31 от първия опит и роди бебката безпроблемно :)

17.   Напълно съгласна съм с коментар номер 1 и номер 9. Това не е твое решение, а нейно и на баща ти. Него къде го забравихте човека :) След като тя има съмнения, защо да ражда тепърва. А ти на колко години си? Да не стане да си като майка на евентуалното си братче/сестриче?

18.   Не, не е стара, но просто явно не иска. Аз съм на 41 и искам много да имам второ дете, засега безуспешно. Но кой знае, може Бог да чуе твоите молби.... Пожелавам ти го, а малкото човече много ще ви радва.

19.   Щом тч не иска, ти ли ще го отгледаш. Като не иска няма да роди. и моята като беше на толкова и аз исках. а и помисли за детето. като тръгне на училище майка му ще е на 50. Като е абитуриент/ка на 60... ако много искаш си роди ;))

21.   Роди си твое дете, какъв е тоя егоизъм.. жената тъкмо е отгледала теб, едва ли много иска да започне всичко отначало. И не, не става дума за подигравките, моя аргумент е друг. Колкото по-голяма е разликата в поведението, толкова по-трудно е възпитанието и повече са конфликтите. Имам съученици с по-стари родители и повярвай ми, на всички са им забранени много неща, ограничавани са, просто семейството им не разбира че вече времето е друго. Майка ти сега е модерна, но след 15 години?

22.   Внимавай какво си пожелаваш! Както майка ти не иска, така току виш ангажиментите и отговорностите ти станали двойни и тройни, тогава ще те питам. Детето не е само цуни-гуни за ден-два, това е труд - 24 часа в денонощието, 365 дни в годината... и така още 20-и години. И както си голяма не само, че ще помагаш, ами някои неща ще ти се вменят като задължение.
А иначе изобщо не е стара, поросто е умна.

23.   НЕ Е ВЪПРОСЪТ ДАЛИ СЕ ОБЛИЧА ГОТИНО, А КАКВИ ПРОЦЕСИ СА СЕ СЛУЧИЛИ В ОРГАНИЗМА И ВЕЧЕ НА ТАЗИ ВЪЗРАСТ. АЗ СЪМ НА 40, НО НЕ БИХ РИСКУВАЛА С ВТОРО. ВСЕКИ АКУШЕР-ГИНЕКОЛОГ ЩЕ ТИ ОБЯСНИ КОЛКО СА ЗАВИШЕНИ РИСКОВЕТЕ ЗА ПЛОДА И МАЙКАТА В ТАЗИ ВЪЗРАСТ - тъканите се променят, ритъма на сърцето, менструалният цикъл, всичко.
Жени винаги са раждали на 40, че и повече и ще раждат. Въпросът е какво сте готови да рискувате сега и спец. майка ти - здравето, бъдещо дете, родено с увреждания, отново промени в тялото, които обаче няма да се оправят след раждане на 40, освен това самата бременност има вариант да е много по-тежка, да се наложи задържане и т. н. и т. н. Недоспиването при една 40-41годишна жена покрай новородено и грижите ще я състарят много повече и по-бързо, отколкото ако е на 20-25, дори на 30 е различно вече, физическата умора ще е много по-голяма и труднопоносима за нея.
Отнесете се сериозно към подобно нещо. И накрая - не бих искала моята майка да е на 50, когато аз съм първи клас и другите майки са на 27 например. Има и такива примери и повярвайте, не е приятно за детето. Защо по дяволите и е това ВТОРО дете, ако е щастлива? За да го гледа по-късно по-големият брат, сестра, който ще се яви като родител на това второ дете?

Мислете трезво!

24.   моята майка роди сестра ми на 37 години. това дете никой не го е планирал и не е мислел за него. стана неочаквано, но се зарадваха и решиха да го задържат. роди се хубаво момиченце, за което аз станах като втора майка, че даже и като първа, защото аз си го отгледах един вид. изобщо не се оплаквам. но само да ти кажа - това е голям ангажимент. трябва да пренебрегнеш много неща в името на детето и ако нямаш готовност и желание, по-добре не го прави, защото детето, дори да е бебе, пак усеща, ако е нежелано. а майка ти щом не иска повече деца, по-добре изобщо да не ражда.

25.   Случайно дете - да.Но нарочно и с цел д азабременява на 40 е лудост, граничеща с пална безотговорност към първото дете,към бъдещото дете и към собственият организъм и здраве.

26.   Това, че е стара са пълни, ама пълни глупости и предрасъдъци и то само тук в България. Да трябва повече внимание и проследяване на бременноста, повече изследвания, но ако тя го иска няма проблем. Ако не иска, ако не е готова е друго. В другите държави това е нещо нормално. Там на децата с млади майки казват " Това сестра ти ли е? " Това е решение на родителите ти.

27.   Майка ти не е стара. Ако проблема е в това, че я е страх да роди на тези години, а не, че не иска дете - има изход. Може да си осинови. В домовете за сираци има толкова много деца...

28.   Не става дума за това дали майкати слуша Риана или как се облича, а дали е сигурна, че физически е в състояние да износи и да роди здраво дете. Защото аз познавам много готини хора и на 50 , ама това не означава, че могат да станат родители. Така, че не бъркай готината външност и поведението с физическото й състояние, а и както е писал едн човек преди мен, не става дума за това какво ти искаш, а какво тя иска, защото повярвай ми да си родител не означава просто да родиш, а да отгледаш едно дете и може би майка ти просто чувства, че не би искала, а може би просто по ред причини и да не може да отгледа още едно дете. Не си се замислял за това, нали? Лесно е да кажеш искам братче, ама ти ли ще го гледаш после? Не, нали.
Като бяхме малки и ние със сестра ми искахме нашите да имат още едно дете, ама сега си давам сметка на какви лишения са се подлагали за да ни осигурят нормален живот и не мисля, че си заслужава да се подлагат на още по-големи лишения само и само за да имат три деца.

30.   Всяко мнение досега, че годините нямат значение стига да има желание мойте уважения по-добре да не пишат въобще...

Имаш желание - ще забременнеш и щом разбереш още при бременността, че има вероятност детето да има увреждания нещо в теб ще се пречупи. Ще започнеш да се проклинаш, да не си искала ти да се раждаш. Ако детето наистина (не дай Боже никому) се роди с увреждания това ще тежи на съвестта ти с пълно право.

Значи изначално темата е писана явно от доста малолетно дете - стила на обличане и Рияна нямат значение (вече е казано 100 пъти, но май пак е малко).

ВАЖНО НЕ Е И ТИ ДА ИСКАШ СЕСТРИЧКА и да го приемаш като някаква игра.

31.   Не знам мисля, че ако иска няма да и е проблем стига да е сигурна, че може да износи детето и да го роди както трябва. Ако не иска не я карай просто я остави. Майка ми е била на 19 когато ме е родила мен, а баща ми е бил на 23 те пък са били прекалено малки, но все пак...

Йоана

32.   Е такива глупави коментари относно бремен. на 40г скоро не бях чела. Явно интелектуалнито ниво на коментиращите трябва сериозно да се обсъди.

33.   Тя майка ти може да се облича и като 12-годишна, но 40 са си 40 и е малко спорно дали на тази възраст може да забременее и да износи дете. Има такива жени, но са малко. Да неговорим, че ти искаш брат или сестра, ама дали тя иска, а? В крайна сметка тя ще е тази, която ще ражда и ще отглежда това дете, не ти. И ако тя е решала, че не иска пак да се захваща с това, ти нищо не можеш да направиш, освен един ден като създадеш семейство да имаш повече деца, обаче майка си няма как да накараш на сила. А и пак ти казвам тя може да си е готина колкото си иска, но на 40 тялото не е като на 20 (не говоря за външен вид, а за общо състояние) и една бременност е доста по-трудна и по-рискова, ако изобщо е в състояние да забременее естествено без ин витро и всякакви други скъпи и болезнени процедури. Така, че по-добре се примири и си намери приятелка, която да ти е като сестра.

34.   Не е стара, но на тази възраст има голяма вероятност детето да е с увреждания. Когато пораснеш си имай колкото искаш деца, но сега мисли за здравето на майка си и че не хубаво да забременява на тази възраст. Минало и е вече времето.

Калия