Споделена история от Семейство

Греша ли?
Пише ви момиче на 23 год.. Загубих тате преди 3 години. Имахме много силна връзка - мама, той и аз. Тежко се справяме със загубата. Аз уча в университет, а мама живее сама в друг град. Чуваме се всеки ден, а при възможност пътувам, но усещам, че й е много трудно сама.
Скоро разбрах, че има някой, който не е безразличен към нея. Още не зная как тя ще постъпи, но аз не мога да приема, че тя ще има друг човек до себе си, въпреки че не е намеквала дори за намеренията си спрямо този човек.
Греша ли, като мисля така? - С тате живяха щастливо много години, създадоха семейство за пример, а сега изведнъж - някой си заема неговото място...

Коментари

1.   :((...
Никой няма да заеме мястото на баща ти, мила...
просто майка ти иска да продължи нататък...
След време ти ще срещнеш човек, с който да създадеш семейство, ще споделяш с него и няма да имаш толкова време за нея...
разбери я... остави я да продължи...

2.   Много съжалявам, разбирам, че на теб ти е трудно. Но майката ти е зрял човек и си е в правото на личен живот. Ти не можеш да я контролираш. Каквото и решение тя вземе, ти ще продължиш да я уважаваш, както и тя винаги те е обичала.

3.   Не се бъркай в чуждия живот - на 23 години по закон се водиш самостоятелно семейство. Гледай си тебе си, остави майка си да взема сама решения за собствения си живот.

4.   Ами трудно и е на жената да стои сама като кукувица. Има нужда от мъж, от подкрепа, от обич... Толкова ли ти е трудно да го приемеш това. Ти учиш в друг град и тя е сама там.

Ти си на 23г -мисли си за себе си. Ще завършиш, ще започнеш работа, ще се омъжиш. Тя те е отгледала и ти си напуснала дома си, за да се развиваш. А тя какво, ще си стои там сам самичка, така ли? Това си е неин избор-да си има партньор/съпруг. Уважи решението и да не е сама в живота. Има право да е щастлива жената, нали?

5.   Това дори и според църквата не е грях. Нали в брака има част "докато смъртта ни раздели"

6.   Не я обвинявай, Мило момиче! Не дей! Както казваш ти сега живееш в друг град и пътуваш и мислиш за нея, а когато дойде мига в който ти се влюбиш и имаш човек до себе си? !? !? Тогава какво ще и кажеш, ако тя се обърне и ти каже- сама ме остави като куковица... Променило ли се е отношението й към теб? Дистанцирала ли се е от теб? Със сигурност НЕ, но когато ти срещнеш твоя партньор, ще г онаправиш и тогава тя остава съвсем сама и ти ще и кажеш- нямам вина за живота ти, ти така си го избрала. Остави я да има подкрепата от човек до себе си- тя те обича и няма да промени отношението и държанието към теб! Тя те обича! ТИ СИ ВСИЧКО ЗА НЕЯ!