Споделена история от Семейство

Не пожелавам това и на най-големия си враг
На 23 години съм жена ... от Варна. Искам да ви споделя и моята история ..тя е следната: Бях 11 клас в техникума от моя клас имаше едно момче, което много обичах. Ние тръгнахме и имахме планове да се оженим. Той замина за Холандия... и ми каза да си намеря някой мъж, който ще ме направи много щастлива. Той не разбра, че аз съм бременна тогава бях на 19. Аз също не знаех, че съм бременна от него, а от новия ми приятел... Аз се ожених за Иван но продължавах да мисля за Деян ... Не го избивах от ума си. Родих момче...

Иван не се и съмнява до сега, че той е баща, но стана нещо ужасно. Деян се прибра от Холандия да види семейството си и мен ... Когато разбра, че съм родила беше радостен, но ми сподели нещо, което като чух щях да си глътна езика... Каза ми, че е болен от рак на Белия дроб .. Започнах да плача и си тръгнах... на следващия ден пак се видяхме и той ми каза, че има още малко живот и не е дошъл да види роднините си, а мен ...Стана ми адски тъжно за човека, който най много обичам след детето си... Дидо си замина за Холандия и след 2 месеца разбрах, че е починал.. ;( Беше най-големия удар в живота ми ... Спрях да се храня, спрях да говоря с мъжа си даже вече спя в другата стая .. Почти всяка вечер сънувам Дидко... Разбрах, че сина ми е негов син, защото прилича на него изцяло същите сини очи същия нос ... Абсолютно всичко е негово... Даже майката на Деян потвърди,той е копие на Дидо... Моля ви кажете ми как да постъпя да кажа ли на Иван, че детето ми не е и негово или да пазя всичко това в тайна :(

Коментари

1.   Малее ужас. Съчувствам ти най-искрено! Според мен трябва първо да потвърдиш на 100% че това дете не е от съпруга ти и ако това се окаже вярно, то тогава при всички положения трябва да му кажеш. Негово право е да знае, а и си мисля, че и на теб няма да ти е лесно да пазиш в тайна толкова сериозно нещо! Пожелавам ти успех, бъди силна заради детето си!!!

2.   Точно така... Първо се увери, че детето е от Деян, и едва тогава кажи на Иван. Тук въпросът "да му кажа ли?" - Дори не трябва да го има... Това е факт, които Иван ИМА ПРАВО да знае. А и ще е бъде трудно, на теб самата, да криеш такава истина. Трябва да му кажеш... трябва.

Когато сина ти порасне - трябва да кажеш и на него. Не може да живее в една лъжа - това ще го съсипе, защото е много вероятно в последствие сам да разбере. Изчакай го да навърши 13-15 години и му разкажи за Деян... Нека знае, че той е биологичния му баща, нека знае какво е станало с него...
SFA

3.   Сачувствам ти искренно, знам че много боли да се живее в лъжи но дали няма да е по- добре за всички да замълчиш. Може съвсем да си объркаш живота незнаейки те как ще реагират. Сега да речем че Дидо както го назова си е жив и те обича, нещата щяха да са съвсем по-иначе. Тогава щях да те посъветвам да кажеш на всички истината и да се опиташ да създадеш някакви взаимоотношения м/у баща и син. Но при положение че биологичният го няма и никога няма да го има май по добре да живеете с една красива лъжа от колкото да знаят всички болната-грозна истина. Сега това си е само мое мнение, съветвам те да помислиш в/у него а не да ти го втълпявам. ;ж на 32

4.   От №2
Може да го скрие от тях, но не и от себе си. Тази истина, ще тежи на самата нея... И ще дойде момент, в който тя просто няма да издържи...

Има и още нещо - ами ако Иван се осъмни и направи ДНК тест? Тогава вече ще стане много по - лошо и авторката ще се пита, защо не е признала на време...

Авторке, ти реши. Всички ние изразяваме само мнения, като странични наблюдатели - ти си човека, който трябва да вземе крайното решение...
SFA

5.   Какво означава абревиатурата SFA в края на четвъртия коментар? Scottish Football Association?

6.   От №4
Шотландска Футболна Асоциация? Не! Та аз дори не се интересувам от футбол...

Това са просто инициали (първите букви, на трите ми имена), по този начин хората познават, че коментарите са написани от мен...
SFA

7.   Super Friendly Administrator ;)

8.   До №7
И това не е, но е сладко. А ако бях администратор, бих промeнила някои неща... :))
SFA

9.   Добър ден, аз съм номер 5. Първо бих искал да се извиня персонално на номер 4 за шегичката - съжалявам, ако е прозвучала просташки, аз имам малко странно чувство за хумор, но не съм злонамерен. Второ, поднасям огромни извинения на авторката, тъй като не подбрах удачно мястото за шеги. Темата третира наистина сериозна житейска драма.

Моите искрени съболезнования за загубата ти. Аз не знам какво е да загубиш любовта на живота си, но погребах майка и много, ама наистина много близки приятели и други роднини. И знам, че човек става по-силен и по-мъдър след всички тези загуби. Кураж, вярвай в силите си и продължавай да обичаш. Постигнеш ли го нищо няма да те отклони от верния път.

Добре е първо да установиш със сигурност кой е бащата. От разказаното схващам, че все пак имаш известни съмнения. Някой по-горе писа нещо за ДНК проби, но доколкото знам те са доста скъпи, а и единствената ДНК лаборатория е в София, мисля. Помисли за други варианти, например обикновени кръвни тестове. Ако излезе пълно несходство в кръвните групи на двамата съпрузи и на детето - тогава въпросът ще е вън от съмнение.
Но трябва да кажеш на мъжа си ако детето не е негово. Той трябва да знае. Ако е зрял и разсъдлив ще го приеме и ще бъде до теб. Може би съм малко старомоден, но вярвам в човечността и мисля че това не следва да промени отношението му към детето. Хората се променят при такива вести и смятам, че стават по-отговорни, колкото и да е мъчително. Ако кажеш истината на мъжа си ще ти е по-лесно след това да разкажеш и на детето си за истинския му баща. То също има право да знае, а ти като обичаща майка ще му дължиш истината.

Това е, което аз мисля. Истината е горчивото лекарство, което ни прави по-силни и ни калява в битките с живота. Помисли как твоят любим също не ти спестил факта, че си отива и бъди силна като него.

Желая ти всичко добро от тук насетне...

10.   От №4 до №9
Не прозвуча глупаво, нито смешно. И няма за какво да ми се извиняваш...
Аз пък искам да те поздравя за съвета, който даде на авторката. Оригинален е, найстина... :)
SFA

11.   Съжалявам за загубата ти. Съгласна съм, че Иван трябва да знае истината. Съгласна съм, че ако запазиш тази тайна за себе си, тя ще те разяжда отвътре.

Но просто си мисля, ако ти обичаш този човек (обичаш ли го поне малко?) и искаш да си с него, когато той разбере истината как ли ще се отнася с детето ти? Дали отношението му ще се промени, ще намери ли сили да запази обичта си или ще стане по-резервиран или по-груб.

Ти го познаваш най-добре. Не казвам, че не трябва да му разкриеш всичко. Прости бъди много предпазлива.

12.   Не му казваи нищо, това ще разбие семеиството ти, а Дидко няма да се върне. Кажи на детето като порасне но не и на съпруга ти това ще го убие.

13.   От №2 до №12
Факт е, че Дидо няма да се върне..., а фактите не се променят (за съжаление). Но нека оставим това настрана.

Найстина ли смяташ, че Иван не трябва да знае истината? Ако авторката разкрие тайната си пред него, найстина е възможно семейството да се разпадне, но... Тайната ще я убива бавно, малко по малка. А в едно семейство не трябва да има скрито покрито. Всичко се крепи на доверие, а то може много лесно може да се загуби ако Иван случайно разбере истината. Тогава вече би било фатално, защото никога не би й повярвал отново. Но ако тя сама признае пред него, е доста вероятно нещата да се запазят както до сега. Ако тай наистина я обича, ако обича и детето (макар и да знае, че не е негово) - семейството няма да се разпадне. Пък за в бъдеще, не се знае току виж, че на бял свят се появило биологично детенце на Иван...

Аз мисля, че трябва да знае независимо какво ще стане после - той има това право.
SFA

14.   Горката ти, наистина тъжна история ;(. Според мен кажи на Иван за детето, а той ако ви обича ще те разбере. Иначе рискуваш да запазиш това за цял живот, а така няма да ти бъде лесно. Не се измъчвай, в живота трябва да се рискува. Гледай напред и успех.
MiMsS

15.   Трябва да му кажиш на иван колкото по рано толкова по добре
най-много после да си навлечеш още повече проблеми и тъга
макар че от това на къде повече.. :(

16.   Изобщо не казвай нищо. Имаше една мисъл "блажени са невежите" или нещо подобно, най-добре е да си живеят щастливо без да знаят, така и детето ти има баща, и бащата си има дете. Не разбивай семейството си с едно ненужно признание.

17.   От цялата тази история не разбрах защо е нужно да признаваш и защо почти всички те съветват така?!?!? От тази истина никой няма да спечели, напротив - ще има много болка.