Споделена история от Семейство

Превърна се в най-долен простак
Заедно сме от 13 години, бях на 17 когато се влюбих в него. Той беше мил, нежен, интелигентен, завършваше више последна година. Много ме обичаше. По-голям е от мен с 8 години. Бях най-щастлива на земята.

Уважаваше ме, угаждаше ми, съобразяваше се с мен колкото и да бях капризна по онова време. Изкарвала съм го извън кожата, дигала съм скандали за нищо, а той само мълчеше виновно. Забелязах само един единствен кусур, позволяваше на хората да го използват, но се надявах че с времето това ще отшуми и не обръщах внимание.

После се роди детето, но този кусур остана. Хората вече бяха по-важни от нас. Първите няколко години правех непрекъснато скандали за това, но без успех. Напротив нещата се влошиха. Стигало се е и до шамари от негова страна и изнасяне от вкъщи от моя. После обещаваше, че няма вече. За един два месеца нещата бяха добре, и после пак старата песен. Накрая дигнах ръце и го оставих да прави каквото иска с една единствена уговорка. Без изневери, защото наистина ще го зарежа и детето няма да ме спре.

За съжаление с годините напълнях и той започна да ме обвинява за това. В същото време и той се сбръчка погрозня и напълня но не му пука от това. Още се мисли за млад и готин, но вече не е. С времето обаче започна да се събира с компания от най-долни пияници, които нямат никакво уважение към жените си. Добре, че все още не се е пропил. Интелектуалното им ниво е близко с това на маймуните. Проблема е, че започна да копира поведението им и го показва само в къщи.

Не веднъж сме говорили за това, но единствено получавам една ехидна подигравателна усмивка и отговора че не съм добре. Няма ни срам ни очи. А аз нямам никаква тема на разговор с него и обикновено до 5та минута вече сме се скарали. Някога бяхме толкова еднакви и затова се влюбих в него. Сега аз продължавам да съм същата, дори и по-добра, преглъщам почти всичко само и само мир да е но вече нещата са извън контрол. А той е коренно различен в отрицателна насока. Напоследък е нетърпим! Говори непрекъснато простотии и мръсотии. Държи се с мен много вулгарно, като чели съм някаква долна проститутка, когато иска да правим секс ме дърпа и отново става много груб. Нищо общо с човека когото обичах преди 13 години!

Накрая се ядосах и му наговорих всичко каквото мисля, а той ме заплаши че като не му давам щял да иде на проститутка. Дори вече си бил намерил две три и било въпрос на време да го направи. Това ми стана още по-унизително и противно. От известно време време ми идва да се изнеса и този път за винаги, но не мога. В капан съм и той го знае и затова си го позволява.

Не работя защото 230 лева които ми предлагат като шивачка не ме оправят на никъде. Основния проблем е че детето учи и разходите са му страшно много. Иска да се изучи а това е свързано със срташно много пари които аз категорично няма от къде да взема. Ако се изнеса парите които ще взимам едвам ще ми стигат за текущите работи и хляба. Означава детето да страда заради мен.

Ако се примиря със ситуацията цялото ми достойнство най-вече като човек ще бъде съсипано. Иначе към детето се държи добре угажда му не го лишава от нищо. Обича го но е склонен да не му дава нищо ако се изнеса за да ме накара да страдам и да ме принуди пак да се върна, защо знае, че то е смисъла на живота ми. Не знам какво да правя! Нормално ли е с времето мъжете да се държат по този начин? Направо съм смаяна. Той се превърна от интелигентно момче в простак от най-долна класа. Нещо от което съм била отвратена и съм бягала винаги. Има ли и други които са изпадали в подобна ситуация. Нека да ми дадат съвет!

Коментари

1.   За съжаление хората понякога с времето се променят. Това което мога единствено да те посъветвам, е да не спираш да си търсиш по добре платена работа и един ден да се махнеш от него. В противен случай той ще продължава да те унижава, а ти да страдаш. Ако имаш нерви да го търпиш, остани, но си намери твое забавление, някакво хоби може би, или някаква работа.. просто да не си в къщи. Ти прецени кое си заслужава.

2.   Нямам Думи! Не слушай никой, ти си тази, която ще вземе най- правилното решение в такава ситуация. Много лесно е да ти се каже да се изнесеш и да се оправяш, както и това, че живота си е твой, но послушай себе си. Прецини и тогава решавай. Жилището общо ли е или е негово? Има ли кой да ти помага? Далече ли живеят родителите ти и те как ще те приемат? Въпросите са много и на тях само ти ще можеш да си отговориш. Ро въпроса за неговите проститутки- просто блъфира или наистина е изпаднал Много, а със сигурност го гонят някакви комплекси и иска да си ги избие. Остави го да прави каквото си иска и не му обръщай внимание! А и ти гледай да си оправиш външния вид- това има значение, дори и работа да търсиш! Виж в някой търговски обект за работа. Потърси в нета, пускай СВ- та на всякъде, ако живееш в по- голям град ще ти е по- лесно. Желая ти да намериш по- бързо решение на тази ситуация да си спокойна и щастлива- ти го заслужаваш! Млада си- така както ти пишеш си на 30 години.. нали? Обърни внимание на себе си и се опитай да си завършиш образованието поне средно, а от там и курсове за преквалификация- все ще е нещо по- добро от нищо! УСПЕХ!!!!

3.   Така е като се обвързвате на толкова незряла възраст, когато още не сте узрели и не сте си изградили характера.

4.   Мила авторке с извинение ще ти кажа някой житейски истини, който може да те накарат да ми се ядосаш.
Виновна си ти за промяната у мъжа ти. Щом той се държи добре с детето с хората навън значи, проблемът е в теб. Той все още е онова добро момче но се отнася с теб така защото ти си го просиш.
Когато човек посади хубаво дръвче, ако очаква плодове от него, трябва да го полива прекопава и кастри. Ти в твоя случай си забравила и да поливаш и да прекопаваш и си прекалила с кастренето. Сега твоето дръвче изглежда като гол клон, но е все още живо, щом се грижи добре за плода си. То е гол клон само в твойте очи и за да разцъфне отново трябва да се грижиш за него дълго. 13 годишна промяна не се лекува за ден, седмица, месец. Ако кажеш нещо повече за теб и за отношенията ви може да дадем и рецепта как.
Писах ти защото имам същея мъж /описан от теб/, но намерих начина, да намали до минимум да се раздава.

5.   На децата не трябва да се угажда. Те трябва да се възпитават. Била си на 17. Ти си била друг човек просто. Не разбирам, ясно е като бял ден - разделяй се и си продължи живота. За какво търпиш? Заради някакви спомени, когато си била дете ли? Това е глупаво. И повярвай, не помагаш на детето си също.

6.   13 години не са никак толкова много време. Аз имам 18 годишен брак и както баба ми някога казваше, разбрах, че е била права. А тя казваше-мъжът и жената не вървят ли в една посока, рано или късно пътеките им ще завият и когато отново се срещнат, те няма да се познаят. По-подробно от мен го е казала № 4.

Не моли, не изисквай, не хленчи! Промени външния си вид, почни упражнения, зарежи плюскането, алкохола и цигарите /от трите се пълнее с най-бързи темпове/. Бъди винаги чиста, изкъпана, никога с мазна коса. НИКОГА не се оплаквай от себе си-колко си напълняла или остаряла. Ако правилно виждам, сега си около 30те-та ти си още толкова млада! Виждам, че нямаш финансова възможност, но помисли за някаква нова дрешка или дори бельо. Обърни си внимание, детето си е дете, но животът си върви. Започни да използваш грим. Някой ден, когато вече си му дала почивка от викове и разправии, седни до него и съвсем простичко, дори да ти присяда, му кажи, че съжаляваш за всичко, в което си сгрешила и за всичко, с което си го наранила, сведи поглед и не нахалствай. Кажи му, че си осъзнала, че животът е кратък и не искаш да го пропиляваш в караници и т. н. Остави го сам с мислите му и не го занимавай повече, продължи да полагаш усилия да изглеждаш по-добре и да си по-мила, ако ще отвътре да ти ври и кипи! Ако до няколко месеца няма промяна в отношенията, тогава не знам.

7.   Ако го обичаш, дори на нас четящите това да не ни допада, има начини да го задържиш и леко да го култивираш, така да се каже. Ако все още иска секс с теб, има някаква надежда. Другият начин е да се разделяте, но как ще оцеляваш, труден въпрос наистина. Защо не пробваш ти също да се промениш?

8.   Според мен причината е в абзац 2 от историята Ви. Присъединявам се към мнението на номер 4 и 6.

9.   Да да, издокарала си се жена мечта, напушва ме смях като чета колко си добра, дори по добра.... няма ли кои да те похвали та сама се хвалиш? Ей жена.. та, не е лошо да се консултираш с психоаналитик, ти си тази която е разсипала един мъж и си го накарала да иде сред онези, с маймунския интелект, но там се чувства някой а при теб е никой. До въпроса със секса, ти на недостижима ли се правиш, та ти и за едно чукане не ставаш камо ли за любов? Нещо което го няма в къщи го има навън. Логика, жена.... но ти не я разбираш? Не си избивай комплекси а се хвани да работиш, а не бъди лентяй и да изкарваш виновен мажа си. димитър

10.   "Превърна се в най-долен простак". - типичен бг гражданин, който мутрите ще точат до гроб.