Споделена история от Семейство

Нашите се карат непрестанно
Здравейте! Аз съм момиче на 14 и отскоро имам много семейни проблеми. Исках да споделя на приятелка, но все си мисля, че ще приемат всичко по грешния начин. Затова реших да пиша.

Попринцип всичките ми роднини и близки са в добри отношения. И моите родители винаги са ме подкрепяли. Но отскоро започнаха да се карат. Винаги са се карали, но вече започнаха по често.

Всяка веечер се карат за нещо. И главната причина са родителите на майка ми (баба и дядо). Татко никога не ги е харесвал, защото баба и дядо не мислят за мен и брат ми, много рядко идват да ни видят, а живеем на 10 минути разстояние. Не че не ни обичат, но и аз незнам какво е просто не са толко грижовни.

Татко непрестанно втълпява на мама как има такива безотговорни родители. А мама какво е виновна? Защо той се държи сякаш мама е виновна? От друга страна майка ми работи много и винаги слад работа се прибира уморена. Психически е много натоварена. Аз се опитвам да и помагам максимално.

Тя често посяга към алкохола. Винаги е с чаша в ръка. Никога не се е напивала толко че да създава някакви проблеми. Но... тя пие и то доста. Дори на работата мисля че пие. Може би така подтиска стреса си. Но винаги като я видя пияна ми се плаче. Много е натоварена. Често бълнува нещо за работата си. А татко не я подкрепя.

Той е доста горделив и я опреква за най-малкото нещо. Например защо не е изчистила като се е прибрала и че едва ли не само той се грижи за къщата та дори за нас, а това хич не е така. Мама просто е съсипана от работата. Вчера подслушвах караницата им и дочух че татко и е посегнал. Това ме съсипа В момента докато пиша това писмо плача. Знам, че много хора имат такива проблеми и че не съм единствената Но по този начин те ме натоварват и мен и брат ми. Кажете ми какво да правя те не бяха токива! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Явно си имат проблем хората. Едва ли ти си човека който ще го реши, но ако искаш използвай когато двамата са с теб и без нерви и крясъци им кажи какво виждаш от страни.

2.   Вашите изглежда имат много други проблеми, за които ти не знаеш. Баща ти не оценява майка ти, или може би я обвинява че пие и не си върши работата вкъщи. А проблема на майка ти е най-сериозен, щом пие всяка вечер и по-много, след време тя ще изгуби работата си, след това и мъжа си и накрая и вас, защото няма кой да те остави при майка алкохолик.. Вярвай ми след 5 години тя няма да бъде същата, защото пиенето ще бъде на 1-во място, а ти ще си някъде далеч в списъка от ВОДКА, РАКИЯ И МАСТИКА. Поговори с тях и ги накарай да си поговорят и да се опитат да решат проблемите си... Опитай се да поговориш и с майка си относно алкохола.

3.   Израснах в същата ситуация. Съветвам те - никога не се намесвай. Те са големи хора и двамата имат нужда да си казват някои неща. За съжаление при почти всички семейства има скандали и караници. Опитай се да се абстрахираш от това. Мисли си за твоя живот, твоя път и твоите мечти и цели. Подкрепяй майка си. Тя има нужда от това. Преживява тежък период и това, че се поддава на алкохола и помага. Но родителите ти са големи хора. След време ще разбереш, че в отношенията между мъжа и жената настъпват обрати и това води до неразбирателства. Приеми го, съвсем естествено е, но не допускай да се отрази на твоя живот.

4.   Да майка ми пие, но не е алкохоличка! Може би не се изразих правилно. И знам че не трябва да се меся, но немога вече не издържам да ги гледам как се карат. По този начин и мен ме натоварват...

5.   Говори с майка си! Непременно и кажи, че трябва да спре да пие изобщо. Намери й по интернет материали за алкохолизам и и ги дай да прочете.
Според мен, баща ти не желае да приеме истинските им проблеми и затова говори за странични неща като баба ти и дядо ти. Ако никой от тях двамата не се напива, всичко ще се нареди.
Имай предвид, че ако тръгнеш да говориш са майка си, тя може да реагира бурно и да те отхвърли. Нормално е при зависими от алкохола да отричат. Не се отказвай, говори с нея 100 пъти ако трябва. Кажи й, че тя може да промени всичко и че не искаш да живеете с брат ти така.
Пожелавам ти успех! Пиши пак тук да кажеш как се развиват нещата.
~ Линда

6.   И аз израснах в подобна среда. И използвах първия удобен случай да се омъжа и да избягам от този дом. Никога не съм съжалявала, защото попаднах на добър човек и вече много години живея щастливо с него. Знам какво е. С ужас си спомням годините когато подслушвах през процепа на вратата поредната караница и бой, придружени с ужасни думи. Това не е детство. Днес моята свидна майчица вече е покойница, а баща ми - виновникът за моя ад, е стар и безпомощен, но не съм го поглеждала и нямам намерение. Пази се, мило момиче, да не попаднеш в зависимост - наркотици, храна, секти. Много лесна плячка си, не е твоя вината, но опасността е голяма. Нищо не можеш да направиш. Просто чакай... времето ще мине и ще се измъкнеш от там.

7.   Моите родители са същите, само че мама не пие. Моят съвет е по време на някоя тяхна караница отиди и си кзлей чувствата!

8.   Майка ти може да не е алкохоличка, но ще стане такава, ако веднага не вземе мерки. С комуникация между хората всичко се оправя.