Споделена история от Семейство

Скандал!
Здравейте!
Раздвоена съм и ми трябва помощ. Имам дете и съпруг. Моя съпруг тегли заем, за други хора и сега ще ни ипотекират имуществото. Не ме попита, когато отиде в банката да ги изтегли, а сега се е примирил и единственото, което чувам е, че ще трябва по някакъв начин да оправим ние нещата. Пари нямаме, едва изкарваме от месец до месец. Бясна съм. В момента не си говорим, той ме отбягва, защото знае, че ще искам да обсъждаме нашето положение. Мисля, че е дошъл момента да се разделим, имало е много причини да го напусна до сега, но все отлагах. Тази случка преля чашата.

Ако вие сте на мое място как ще постъпите?

Коментари

1.   Наистина е направил голяма глупост-съчувствам ти . Не си писала от колко год. сте семейство но щом за хората тегли заем за мене той е вятарничав човек и май- няма да порасне. На тези години сме много тези дето нямаме в наличност пари и я караме от месец до месец- точно за това е необходимо мн. да се внимава с харченето. Камо ли за хората че и заем с голяма сума. За развод хубаво си помисли, аз не искам да създам решение в теб, но искам да ти кажа че той ще си бъде такъв цял живот. Човек не се променя.

2.   Не знам какъв съвет да ти дам. Ако е добряк и от добрина е направил така, то е сбъркал в преценката си, защото днешното време е вълче и жестоко. Дано времената се променят. Ако е глупак и го е направил от глупост, то тогава спасение няма - каквито и да са времената глупакът си е глупак завинаги. М49

3.   Здравейте!И моят мъж изтегли заем преди година за около 10 хиляди лева, роди ни се бебе. Купихме много мебели, за да расте детето ни в чиста среда... както и да е изхарчихме парите заедно, а сега когато се караме, той казва,че един негов приятел му е казал,че аз съм с него заради парите и когато парите му свършат аз ще го зарежа... МНОГО ме заболя от тези думи, аз го обичам повече от всичко,но май тои си търси причина, за да ме зареже... Представете си детето ми няма годинка още а аз съм се принудила да работя на щанд за сладолед по 15 часа дневно за 400 лв. и той пак не го оценява...

4.   От автора: Имаме 12 години брак и през цялото време аз съм изкарвала повече от него. Боли ме, че когато предприе това начинание не се посъветва с мен, а сега сме в безизходица. А и никога не е оценявал какво правя за семейството.

5.   Явно всички мъже са еднакви!

6.   Забележителна мисъл на номер пет. Изключително мъдро, проникновено и обосновано умозаключение. Поразителна широта на мисълта и задълбоченост на познанията. Впрочем като се замисля - даа, еднакви сме - когато печелим и се справяме добре всички сме готини и симпатични, когато губим и не ни върви - всички сме некадърни и противни.
До авторката - съжалявам, че го казвам, но мъжът Ви е глупак. А още по-зле: след 12 години брак явно не се научил да ви цени и уважава. Но май не трябва да го напускате, защото ако следваме логиката на номер 5 няма смисъл да го правите. Защо ще Ви е да сменяте един еднакъв с друг?

7.   Eми да еднакви сте-всички се правите на богородици, а нищо не струвате без жените!!!

8.   Нали си се заклела пред господ да го обичаш в добро и зло ... да е*а майка ви не знаете защо сключвате брак изобщо

9.   Aз нямам брак с него просто имаме дете но не сме сключквали брак ок?