Споделена история от Семейство

Може ли да се прости?
Здравейте,
Със съпругът ми се женени от 12 години, имаме син на 7, наскоро разбрах че той от 5 години поддьржа врьзка с друга жена и има дете от нея, как да постьпя, как да простя това унижение, моля ви помогнете ми сьс сьвет

Коментари

1.   Постави му най-страшната дилема - нека избира - ти или тя! Вярно е, грубо е, защото има и дете от нея ! Според мен, обаче, той не заслужава да му простиш - неговата изневяра е стигнала пределната граница, та даже я е и подминала... Затова те съветвам - накажи го с това условие ! Нека се измъчва. А през това време потърси някъде другаде щастието си ! Наясно съм, че не се захвърлят така 12 години брак, но помисли - ами ако и другата му омръзне ? Ами ако направи дете и на трета ? Щом е стигнал до тук, поне според мен значи ти с нищо не го задържаш и той създава семейства с когото си иска без твоето място на СЪПРУГА да го притеснява ни най-малко?! Ами какво ще е за в бъдеще ? Помисли и за двамата с детенцето ти ... Това е моят съвет ! Дано съм ти била полезна и успех за напред ! :) М23

2.   Аз за себе си не бих простила. На 40 години съм и мога да се справя сама с живота. Не ми е нужен такъв мъж. Моят съвет е: НАРИТВАЙ ГО!

3.   Ти сама трябва да си отговориш на този въпрос били могла да простиш една изневяра в името на любовта.Ти си пред два избора:Първо задай си въпроса дали в името на любовта ще загърбиш миналото и ще продължиш напред с този човек.Вторият избор е да го погледнеш от негова гледна точка и да разбереш как стоят нещата или накай го да избира между теб-неговата спътница в живота или тя-другата жена....

4.   Тава е ужасно -такова нещо не се прощава, след всичко което си научила никога няма да е същото, съмнявам се че някой може да прости и да живее в бъдеще спокойно и щастливо с такъв човек. Не ти е нужен такъв мъж - РАЗДЯЛА за съжаление това е истината, някъде има човек който един ден ще те обикне и ще бъдеш щастлива помисли дали те е обича като е бил с друга, че чак и дете имал. КАК ЩЕ ЖИВЕЕШ ТАКА.

5.   Аз не бих го простила.
Пет години да те лъже...- отвратително.
Ако ти милиш, че можеш да простиш подобно нещо - прости му. Но като за начало трябва да разбереш защо е създал и второ семейство? Какво му е липсвало във вашето? А той склонен ли е да напусне нея и да се върне при теб?

Първо се изясни със себе си, и реши дали ще му просиш. Ако е "да" - то тогава го попитай дали е готов да живеете отново като едно цяло семейство. Ако мислиш, че не заслужава прошка и ако нямаш желание да живееш с него - остави го. Нека си стои с другата, а ти търси любовтта.

Може би ще ти бъде малко трудно, тъй като вече си имате и детенце, но никога не се знае. В крайна сметка няма смисъл да живееш с човек, които те е лъгал (и вероятно ще продължава да те лъже), години наред.
Ти реши, всичко е в твои ръце...
SFA

6.   Ти искаш ли да простиш това?

Той би ли простил, ако ти си имала друг, който ти е направил дете, което ти си родила, представяйки го за негово?

Защото неговата постъпка е равнозначна на нещо такова! Ако искаш задай му този въпрос.

Мисля,че е ужасно грозно деяние случилото се.

Аз ще ти кажа моето виждане по въпроса- ако ти си силна жена, ще продължиш сама. Може би по-щастлива, не знам.

Ако си слаба и зависима, ще се оставиш на течението, ще си втълпяваш,че си простила и ще се успокояваш, че все пак е избрал теб и не те е напуснал. Ще се радваш на финансова подкрепа, а душата ти ще плаче, защото нищо не може да изтрие случилото се.

При всички случаи силата на характера ти ще вземе превес.
Някои могат да живеят с това, други-не.
Но е адски мръсна постъпка. Аз лично едва ли бих могла да търпя. По-скоро, ако е добре финансово, бих поискала издръжка и за себе си след развод и бих го обрала до шушка.

7.   Евала SFA както винаги перфектно мнение! Аз я подкрепям и мисля, че няма какво да добавя (:

8.   От SFA до №7
Благодаря, много мило. :)
(Вероятно, това не е мястото за подобни въпроси, но...) Ти да не би да си Zuzi?

9.   Здравейте. Аз нямам още деца, но сега се опитваме да си направим със съпруга ми. Съоветно не съм и на вашите години, но ми се прииска да си изкажа мнението.

Ситуацията е отвратителна, но да се поставя условие на мъжа да избира между едната и другата май не е удачно. Тук ще получите какви ли не свети, но на всеки му е лесно да каже нещо острани.

Май най-добре е вие сама да решите какво да правите. Да помислите какъв е живота ви сега, ккъв би бил ако се разделите и т. н. Успех ви желая.

10.   Да (: з съм SFA

Защо?

11.   Не,в никакъв случай не трябва да му прощаваш.Това е толкова гадно .Пет години да те лъже и да има дете.Събери всички сили и го остави.Ако те моли-абсолютно не му вярвай -казвам ти го от опит.Не вярвай и на мъжките му сълзи,ако има такива.....

12.   Изневярата е кофти, но дете вече става много .... Решението си е твое, ти знаеш всичко в детайли, но честно казано не знам кой на твое място би издържал.

13.   Защо да се раздели? Ами много просто-вместо опора, зад гърба си има нож.И то 5 години. Вие бихте ли разчитали на такъв мъж? И как би живяла с него? В агония. Пази си нервите. Живей си с децата и им се радвай,докато са при теб. Като пораснат, с този мъж как ще живеете само двамата? Ужас!1!

14.   Не съм съгласна, че ултиматум от рода:или тя или аз би свършил работа. Дори и господина да избере авторката, да не забравяме, че съпруга й и другата жена имат дете. Той винаги ще "ходи" да вижда детето си и авторката винаги ще се чуди дали това "виждане" е само виждане на детето.

Според мен дали ще се разделиш или не със съпруга ти е въпрос на време, защото никога няма да му простиш истински, от душа, а винаги ще те мъчи съмнение. Говорили ли сте си двамата и той какво казва? Ако е бил толкова влюбен в тази жена, че чак е направил още едно дете, защо тогава не се е развел с теб?

Ще ти кажа за моята история, но от другата страна. Преди време имах любовна история с мой бивш колега от университета. Аз - разведена, той женен, с две деца. Знаем се от 19-годишни; сега гоним 40. Обичаме се, но...

В един момент на дива страст, той ми каза:"... не знам дали те опазих. Нищо не би ми доставило по-голямо щастие да имаме дете. Обаче ако... /жена му/ разбере за това, ще ми събере багажа и ще ме изхвърли!". Тогава нищо не казах, но след като се замислих си казах, че това е толкова егоистична постъпка и толкова егоистични думи... С какво "нашето" дете ще е по-малко от техните деца и ще заслужава татко само когато той може да се откъсне от служебните си и семейни ангажименти, т. е. татко за час-два на няколко дни веднъж. Това беше края на моята/нашата история. Мисля си, че този твой съпруг е безотговорен и към теб и към децата си и към жената като цяло. Пълен боклук...

15.   Развод или раздяла е решението. Предателството е много грозно и неморално, след като се е появило детето, нещата са задминали забежката в страни и са възникнали много социални и морални въпроси, които е трябвало да бъдат разрешени и заради него си и заради двете жени и заради двете деца.

Този човек е предал себе си, децата си, жените си и обществото. Казусът е ужасен децата порастват и намират долно лицемерие и лъжа. Тук няма какво да се прощава и разбира. Просто уреди си документално нещата и постъпи честно с всички със себе си и с детето си. А този да ходи да пръска лицемерие и лъжи някъде другаде. Дано да не разочарова още много хора така.

Това е дете да не е играчка. Има такива мъже, просто нямам думи. И какво тайничко се промъква ту в живота на едното дете ту в живота на другото - ИЗРОД!!!!!

16.   Защо ни задаваш такъв безмислен въпрос?????
Нима можеш да си наложиш на сърцето да прости (все едно да му заповядаш да обича!!!) Или сте го почувстваш така или не. Виж, ако търсиш съвет как да постъпиш, да дадеш ли формална прошка и да опиташ наново - това е различно...и никак не е лесно в твоята ситуация...

17.   Зарязвай го! На това не се казва мъж, а отрепка!

18.   Ти си слаба жена, покорна. Вземи максималната за доходите му издръжка, семейното жилище поне до 18 годишна възраст на детето и го изхвърли от живота си големия пич.Той не уважава не само теб, но и себе си дори.

19.   Неофициално това си е харем. Ти би ли живяла в такъв? В България в 21-ви век това си е живо недоразумение. Излез от този триъгълник и живей ТВОЯ живот.