Споделена история от Семейство

Моята мечта - да имам братче или сестриче
Здравейте! Аз съм момиче на 15. Винаги съм била самичка - нямам братя и сестри, а винаги съм искала да имам. Винаги ми е било мечта. Преди почти 2 години майка ми забременя. Не можете да си представите колко щастлива бях. Тя беше в третия месец, когато разбрахме, че бебето е спряло да се развива. Ужасно много плаках тогава. Дори сега, като пиша това, ми иде да зарева. Не спирам да си представям какво щеше да е сега, ако имаше едно малко сладко същество у нас, което да обичаме безкрайно много. Когато разбера, че на някоя приятелка ? се е родило братче/сестриче, ми става ужасно гадно. Страшно много искам брат или сестра, повече от всичко. Просто исках да споделя как се чувствам и се надявам някой да ме разбере.. ;(

Коментари

1.   Аз те разбирам, защото и аз съм расла сама и много се измъчвах от това. И от дете си мечтаех да имам повече деца, за да не са сами като мен. Само заради това имам три и никога не съм съжалявала. Желая ти и ти да си имаш повече свои.

2.   Кажи на майка ти и на баща ти, че искаш братче или сестриче за коледа най много от всичко и те може да ти поръчат.... :)
На мен така ми се роди сестричка на 1-ви януари, преди много години-като по поръчка. Ама аз нашите не ги оставих да им мрънкам за това...

Сега след толкова години съм много щастлива, че си имам сестра с която си споделяме всичко и много се обичаме. Дано да има успех и при теб.

3.   Аз имам сестра, но винаги съм искала да имам брат.. Да, сестра ми е, обичам я, но това да си имам по-голям брат може би е най-голямата ми мечта, но неосъществима! Родителите ми починаха отдавна, но поне се радвам, че си имам сестра, с която се подкрепяме! Искрено се надявам в най-скоро време да чуеш една прекрасна новина от родителите, че ще ставаш кака! Не спирай да вярваш.. всичко ще се оправи! : )

4.   А да не би да имаш нужда от котка или приятели и да насочваш любовта си към бебе? Помисли.

5.   Внимавай какво си пожелаваш!

6.   Ти си с голямо сърце моето дете, недей да тъжиш :) ще си имаш твое детенце някой ден и ще си му се радваш и обгрижваш колкото си искаш :)

7.   2, там е работата, че мен ме е срам да говоря с тях за това. То даже не толкова срам, колкото страх да не се разстрои майка ми... Все пак не ? беше леко на нея, когато загуби бебето. Спомням си, че след като стана това, тя ми обеща, че няма да ме остави сама и че след като минат тези 6 месеца след аборта, ще се опита пак да забременее. Е, остана си просто обещание. Оттогава не сме говорили за това, но съм сигурна, че тя знае, че искам братче или сестриче.
3 и 6, благодаря ви за милите думи!
4, приятели имам достатъчно. Както и котка. Не е в това проблемът. Имам нужда от брат или сестра!
Авторката

8.   Май първо зависи от родителите ти-дали искат и имат финанси да издържат бебе плюс теб :)
Иначе имаш време-моите деца имат 14 год. разлика, сега големият брат е луд по сестра си, тя го обожава и ходи по петите му... Познавам и две жени с разлика във възрастта на децата им по 16-18 години.
Аз отраснах сама и знам какво е без брат или сестра.
Пожелавам ти сестричка. Ама да и сменяш памперсите! Животът не е само усмивки и радости, а и много труд, грижа и.... пари....

9.   И аз имам сестри (близначки са) по - малки са от мен с 8 години.... бяха дълго чакани.
Желая ти след 9 месеца да прегръщаш едно малко сладко братче или сестриче! :):)
Г-ца Ивв

10.   Благодаря ви за пожеланията! Не само ще ? сменявам памперсите, бих се лишила от всичко заради нея!

11.   Здравей, аз съм на 12. Ужасно съжалявам за случилото се за бебето! Когато бях на 10г. ми дойде желанието да имам сестра или братче, аз постоянно питах майка си кога ще си имаме бебе, казваше ми че иска още малко да мине времето, това беше през лятото. Но като дойде м. септември мама ми се похвали че е бременна, плаках от щастие и цялото семейство се зардвахме. Бременноста беше лека, безпроблемна и бебката идва да се ражда. Еее мъничка се роди, жива и здрава и без проблеми. Момиче! Помня още хубавите спомени когато плаках щастлива, когато бяхме на ехограф и видяхме мъничетоо, усетихме движенията, като разбрахме че ще е момиченцее и като започнаха контракциите за раждане и се роди късно нощта в 02. 00. Много е хубаво да се грижиш за малката си сестричка, сменявам памперсите, давам й храна каквото каже мама. Спокойно, ще си имаш сестричка или братче, просто майка ти не иска да забременее сега, защото иска малко да мине времето и така бременноста ще е успешна и безпроблемна! От сърце ти пожелавам да имаш здрава сестричка, моля те бъди спокойна!
Д

12.   Здрасти сладур:* Искам да ти кажа, че нетрябва да се отчайваш и да се отказваш от мечтите си. Аз също като теб желаех повече от всичко да си имам брат.... не произволен пол а братче, спомням си преди около 10години мама и тати дойтоха да ме питат дали искам да си имам брат или сестра. Тогава аз неможех да си представя, че трябва да деля едни родители с някой друг, и като всички малки мислех само за това на мен да ми се обръща внимание. И така времето летеше, мама забременя още 3 пъти, но все абортираше спонтанно. След като навърших 11-12 години, изведнъж ми се прищя да имам и аз някое много близко същество до мене и да си играем. От този момент нататък аз го исках все повече и повече... представях си колко ще е яко да разкождам гадже и братче и да сме една голяма банда. Какво ли неправих, уговарях ме се, че в крайна сметка искаме всички бебе, давай да правим нещо по въпроса ходиха даже на лекар да видят дали има някакви проблеми, че нещо нестава работата:Д и така след има няма година бебето взе, че се закрепи... бях стигнала до там че се молех много да имам брат /сестра и то взе че наистина стана. сега макар и сестра да имам аз съм много щастлива и благодарна. На 16 съм миналата година се роди;-)Така, че споко, всичко с време желание и търпение става, само не се отказвай мила! Успех

13.   аз имам 2 сестри и съм много горд от това едната е вече на 6 другата на 7 но учат заедно в един и същи клас никога не съм желал да имам брат но сестра винаги

15.   Благодаря на всички за коментарите, макар и със закъснение.
Наскоро една приятелка ми даде идея да говоря с нашите за осиновяване на детенце. Идеята ми допадна ужасно много, но работата е там, че не мога да говоря с мама за това. Да, майка ми е, мога всичко да ? споделя, но някак за това точно ме е срам. Точно когато се наканя да отида и да говоря с нея, веднага щом вляза в стаята и я погледна, ме хваща отново оня срам. Някакви идеи какво да правя?
Авторката

16.   Поне й напомни за обещанието!

18.   Ами ако те е срам може да направиж така: Просто помоли някой от близките ти да говори с майка ти за това. А ако отново те е срам да го кажес просто си кажи: Тя е моя майка вси4ко мога да и споделя.

Дано ти помогне

19.   Aз винаги съм желал да имам по-малка сестра. Аз съм момче на 17 години и израснах сам. Сигурно е хубаво човек да има брат или сестра. Родителите които имат по едно дете никога няма да изпитаме чуството на фругите които имат братя или сестри.

21.   здрасти. аз съм на 11 години. винаги съм си мечтала да си имам сестричка. тате не е против, но мама не иска. мисля че я е страх.
години наред съм я молела, ноне става.
искам сестричка повече от всичко на света. какво да правя.
ако подхвана тази тема на разговор ме е стах д говоря с нея.
тя се дразни че и говоря за това всеки ден. какво ли не правя за да
започне да мисли за това на сериозно.

22.   21 - защо не си вземеш домашен любимец?
Първо, не знаеш дали ще се роди момче или момиче. Какво правим, ако е братче - ще го върнем на Щъркелчо?
Да създадеш дете не е шега работа. Това е нов ЧОВЕК, ЛИЧНОСТ, ЩЕ МИСЛИ и чувства.
Моите родители са ме родили и заради настояванията на сестра ми. Когато съм ? омръзнала - започва ревността, тормозът. Най-ранните ми детски спомени са как ме гони из къщата, за да ме мачка. Стигала е до задушаване, аз рева, онази ме стиска и не мога да дишам, а ако нямам желание да ме мачка - бой.
После поиска котенце. Взехме коте и едвам го спасих да не го убие с „любовта ?“. Добре, че ? омръзват нещата бързо и така се спаси горката животинка.
Сега е бременна и ми е жал за детенцето.
Да имаш брат или сестра не значи да е в твоя полза. Това е друго човешко същество, което може дори да не те харесва, ще има нужда от 80% от виманието на вашите, а после и от дрехи, храна, образование, а ти също ще искаш своето - караниците са програмирани
Когато пораснеш, създай две-три деца, но гледай да е разликата нормална и няма да имаш проблем. Ти си на 11 г., след 7 г. ще отидеш да учиш някъде и какво като имаш сестра или брат?

23.   проблемът е че мама не иска да си имаме домашен любимец. знам че трябва да съм одговорна и да помагам на мама и тате.но много искам да си имам сестричка.

27.   Винаги съм мечтала за братче или сестриче и моля мама от съвсем малка. Сега ставам на 14 след три дни и вчера мама ми каза, че е бременна. Така че не губи надежда. Спокойно ?

28.   успех номер 27 и честит рожден ден

29.   И аз исках като малка брат. Много, много исках! Бях сигурно на 5-6, когато леля ме повика и каза, че сега ще се молим майка ми да роди син. И щях най-накрая да си имах брат! Много бях щастлива и развълнувана. Молих се, молих се. Накрая ме извикаха и майка ми със сълзи на очи ми каза, че имам братче, че вече съм голяма и съм кака. Показаха ми малкото бебенце. Не мога да забравя разочарованието си в този момент – беше 5! Малко бебе! А аз се молих за брат, 5 години по-голям от мен, да ме пази и закриля. Нищо, преживях го и си обикнах братчето. :D

30.   Браво, и благодаря на номер 28

32.   Винаги съм искала брат или сестра. Много дълго
време мрънках непрестанно за това. Смятах, че не е честно да живея сама. Близо преди седмица мама ми
каза, че е бременна. Аз хипер много се зарадвах и до сега не съм спряла. Идеята ми за тези, които не искат да живеят сами е да продължават да вярват и да молят и убеждават майките и бащите си и може би някой ден това ще се случи и на вас!!

33.   Здравей, аз също съм на 15 и имам сестра на 11. Когато бях сама и на мен ми беше много скучно и самотно, но когато се появи тя всичко светна и дойде забавата. Кажи на вашите че искаш брат/сестра. Не се срамувай защото е нормално човек да не иска да израстне сам.

Калия

34.   Съжалявам за бебето!
Разбирам, че си много тъжна. Аз никога не съм желала толкова силно братче или, но въпреки това мама и татко решиха, че е по–добре да не съм сама. И след около шест месеца, ако всичко е наред ще имам брат или сестра. Пожелавам ти успех!

35.   Здравей номер 15 и аз съм същата много искам но ме е много срам и не знам какво да правя.

38.   Момиче и аз искам брат но имам сестричка. Почни да учиш още по здраво. И да помагаш на майка си. УСПЕХ и дано да чуеш хубава новина.

41.   Аз поне имам брат. Но съм искала сестра, при това малка. А брат ми си мисли, че щом е по - голям, има власт. 4 години разлика и той си мисли, че може да ми забранява, ме дразни и заповядва! Ама няма шанс вече за сестричка, мама стана възрастна... Съжалявам за закъснението и дано вече имаш сестричка!
One girl

42.   Аз съм момиче на 12 години. Когато бях на 8 мама забременя. Тогава бях най-щастливото дете на света. В третия месец мама ми каза:
Бебето вече го няма.
Тогава бях много, ама много тъжна. Плаках с дни наред. Не ми се ходеше дори на училище. Един ден се осмелих да кажа на мама, че съм тъжна от случилото се и тя ми обеща, че когато мине малко време ще си имам братче или сестриче, или дори близнаци! Нооо... Това си остана само обещание. Много ме е срам да говоря с нея.

43.   Дано някога си имаш.