Споделена история от Семейство

Самотните/разведените майки
Интересно ми е мнението на хората. Дали когато една жена е с дете/деца тя има шанс да се омъжи отново или да започне връзка. В България специално ми е правило впечатление, че ако една жена е самотна майка или разведена и има дете мъжете я подценяват, третират я като второ качество. Всеки бяга когато нещата станат по сериозни сакън да не се наложи да гледа чуждо дете. Ако мъжът е с дете някак е по друго. Живея в Лондон и тук ми не е така. Има жени с по 3 деца от 3-ма различни мъже и пак успяват да се оженят. Та интересно ми е защо като мъжете , когато са на среща с една жена и чуят, че тя е с деца/дете и бягат като дявола от тамян?

Коментари

51-100 от 139

51.   №47, може би според теб една самотна майка не бива да поддържа връзка с мъж докато детето й стане на 12, защото това е ходене по мъже? Не сте изпадали в такава ситуация наистина, за да давате толкова "морални "мнения. Майката също има необходимост от време само за себе си, защото в противен случай ще изтрещи и съвсем няма да бъде полезна за детето си. Изобщо, когато настъпи раздяла, контрата си остава обикновено у жената. Мъжът си продължава, социалният му и любовен живот не страда, защото не се съобразява с грижите и вниманието, което едно дете изисква. Винаги трябва да се търси начин майката също да поддържа социалните си и любовни, ако има такива, контакти и да не ги жертва в името на детето. Много е трудно, но не невъзможно.

52.   Толкова много лоши неща за разведените жени, че човек го хваща страх да се разведе!!!

53.   Номер 51, нищо лошо няма една разведена майка да си поддържа социални контакти и да се забавлява, когато може. Въпросът тук е, заедно с това да се грижи за децата си, а не да ги разкарва по баби и дядовци, докато самата тя затваря дискотеките. От такива жени наистина мъжете бягат и ще бягат. За какво му е на един мъж да е с такава? Отговорните жени сами се оправят в живота, без значение дали са разведени или свободни, с деца или без. Реват ония, които ги мързи да работят и чакат някой да им покрива масрафите, че и на децата им заедно с тях. Между другото, тия последните почти винаги си намират по някой заслепен глупак, който да ги поддържа, докато наистина свестните се борят сами с живота.

54.   Подкрепям номер 53, с излючение на това, че свестните жени задължително се оправяли сами. Според мен е много по-трудно да задържиш мъжа до себе си и да изгледаш децата си с него, да правиш компромиси, да се съобразяваш и ЗАЕДНО да градиш семейство.
Понякога е въпрос и на късмет, понякога просто мъжът не върши работа, но да си „свястна“ не значи непременно сама да си гледаш децата. Да си сама е по-лесното решение - не трябва да се съобразяваш с никого, а пари се изкарват. Мъж лесно се печели, лесно се облича бяла рокля и се раждат деца, трудно е да задържиш семейството цяло, което както и да го въртим и до днес си е задача на жената. За мен свястната жена е тази, която внимателно е избирала мъжа до себе си, внимателно е взимала решение за брак и деца, а след това е успяла да ги изгледа ЗАЕДНО с мъжа си.
Ева

55.   Общо взето, за жените животът свършва, когато родят дете! Социалните контакти, материалното състояние, всичко се ограничава. А ако до жената има мухльо, който себе си не може да издържа, нещата стават още по-зле! Нормално е всяка жена да се стреми към благонадежден партньор, включително материално осигурен. Какво, да се свърже с клошар, който ще й виси на гърба ли? Все пак жената в една връзка дава много повече, включително готви, чисти, глади, пере, гледа деца и т. н. Ако един мъж иска всички тези неща, а, и щях направо да забравя покрай коментарите, АКО Я ОБИЧА, ще си направи преценка дали може да издържа и чуждо дете. За мъжете, които много охотно дават коментари как няма да издържат чужди деца, ще им кажа, че има значителен брой родени в брак деца, които не са от съпрузите: ). така че дали едно дете е чуждо, е въпрос на изследване! Моите наблюдения обаче са, че една жена с дете/ца има шансове единствено ако е с атрактивна външност, както и с добра професия и образование. ако си на 40, с дете, не кой знае колко привлекателна и работиш в кварталната бакалия, забрави...

56.   Според мен всичко си е късмет. Трябва и малко находчивост разбира се. Ако една жена е млада и красива естествено, че може да завърти някой въпреки, че тя е с дете/деца. Има балъци, които са толкова зажадняла за хубав секс, че не чужди деца ще отглеждат, но и хоро ще играят. Така, че използвайте това, което природата ви е дала и ще успеете.

57.   56, много добри съвети даваш - няма що и то на жени, които именно заради същите тези балъци и хубавия секс са попаднали изобщо в такова положение.
Мили жени, научете се сами да се издържате и да се грижите за децата си. Научете се да се предпазвате от нежелана бременност и да не се занимавате с балъци.

58.   Много се иненадах от всичко това! Искам само да ви кажа, че аз съм на 26 год. разведена съм от 1 год. детето ми е на 7. год. само го отглеждам имам стабилна работа във сферата на здравеоппазването съм, но нямам никакво време за мъже или за барове и дискотеки. След работата ми която е на смени като се затворя в нас не излизам никъде и мога да ви кажа че се чувствам перфектно. Имам връка с мъж, но и той е като мен не илиза никъде само ако ще идва до нас и някъде на кафе с мен и колеги! Мога да ви кажа, че имах и човек който искаше да ми приеме детето, но то не е какво иска той а какво искам аз е на мен не ми допада! По добре сама от колкото с още един мухлю! Надявам се за това момче което съм в момента с него рано или късно да реши да доиде да живее с мен! Аз си имам всичко кола нова апартамент дете пари си зкарвам за мен и за детето и така! А баща ми казваше: Клесачи много раначи малко и беше много прав!

59.   Аз съм на 42, разведена, с две малки деца. Работя, гледам си децата. Излизам понякога с компания. Вече две години съм сама, не съм имала връзка дори за секс. Може и да съм виновна за развода си, да не съм била перфектната съпруга, но кой се ражда научен и кой не греши? Обичах, грижех се за него и децата, бях търпелива, вярна... предаде ме, заряза ме заради друга. Аз ли съм виновна за това? Чувствам се много самотна, изглеждам много добре, но нямам ухажори. Заглеждат ме понякога, но дотам. От работа вкъщи. В работата - жени, женени мъже. Наясно съм, че шансовете ми не са големи. Има си жени, които са магнит за мъжете и никога не остават сами. Колежката ми е омъжена, има любовник и куп свалячи около нея. Но ето, при мен няма нищо. А и да имам гадже, задавам си въпроса - кога ще се виждам с него? Прекалено е сложно всичко в моя живот сега. На никого не пожелавам този дълъг път на сълзите, по който още вървя.

60.   Мен пък ме вълнува друг въпрос. Имат ли право жените останали сами и с дете да имат личен живот? Аз съм разведена. Имам дете. Имам приятелка също разведена и 2 други самотни майки са. Като си говорим с тях все се оплакват, че никой не разбирал, че и те имат нужда от личен живот. Да вметна, че не става въпрос само за мъже, а примерно за излизане с приятели, нещо лично за тях си, да постоят ако ще и ден сами без деца. В интернет, а и не само чувам мнения как една жена щом е остала сама трябва изцяло и докрай да се отдаде на детето си. Никакви мъже, излизания, шопинги и др. Според вас как е?

61.   Номер 60
„Имат ли право жените останали сами и с дете да имат личен живот?“
Всеки има право на личен живот, то живота с детето също е личен живот. Просто като си избрала да си майка не можеш да си въобразяваш, че ще можеш да излизаш наляво-надясно за сметка на грижата за детето. Ако има кой да ти гледа детето - Ок, но да взимаш детето си недай си боже на срещи с мъже - УЖАС или още по-лошо - да го оставяш само, докато си развяваш коня.
Винаги първо трябва да ти е детето. Така е и при омъжените жени. Малко или много се отказваш от романтичен живот с мъжа си покрай детето. Защо самотните майки да сте различни? Как мислите - женените хора си викаме „сами без деца“ и палим колата към морето ли?
Събудете се! Докато децата ви станат на 18 г. сте преди всичко РОДИТЕЛИ, после сме мъже/жени.

Номер 59 - нищо лично, но в 1 брак са винаги двама и двама са отговорни за разпадането му. Самият факт, че не можеш да си намериш друг мъж трябва да ти говори за това, колко си атрактивна като компания и жена. Стегни се малко, стани по-позитивен, приятен човек и покрай теб ще се завъртят мъже и приятели. Погледни се и в огледалото. Мъжът ти щом си е подбрал чукалата, то си има причина. До утре можеш да се лъжеш, че било заради друга, но докато не се промениш, пак ще си кукуваш сама. Направи ревизия на СЕБЕ СИ и виж, къде грешиш. Мъжът ти вече се е оправил. Никой не му дреме за теб и няма да те съжали - виновна, невиновна - има ли значение. Ти си сама, той не е. Погрижи се ти за себе си.

Момичета, хранете браковете си, връзките си с хубави преживявания, любов, приятелство, разбиране. Точно като поотраснат децата става най-трудното. Дългът към семейството е по-малко силен и мъжете си бият шута, докато могат още да създадат щастливо семейство с друга, а вие си кукувате сами.
Мили самонти родители - изживейте пълноценно връзката си с децата, защото ако ги пренебрегнете заради разни афери, ще загубите последното щастие в живота си. Винаги оценяме някого, когато го загубим. Не повтаряйте грешките си.
Истината е поне в нашето общество, че никой няма сериозни намерения към самотните майки - чукай и бягай. Просто сме с много нисък стандарт и 2/3 от мъжете не могат да си позволят да гледат и вашите деца. Дано това се промени, но за сега е такова положението. Още по-важно е, ако все още не сме изоставени/разведени да инвестираме повече във връзката си, да даваме повече навреме, защото животът не е прост, а животът на самотната майка е изключително тежък. Доста после съжаляват, но е вече късно.

62.   61, не съм съгласен с този израз:
"Ако има кой да ти гледа детето - Ок, но да взимаш детето си недай си боже на срещи с мъже - УЖАС"

Като човек, който е оставян като малък на баби дядовци, мога да ти кажа, че това привидно изглежда нормално, но не е така. И да, в днешно време много мятат децата си на баба и дядо и после се чудят защо станало еди какво си, защото баба и дядо обикновено са много сдържани, не правят забележки, радват се на децата и до там. Родителите са тези, които е важно да си гледат децата и в много, много редки случаи може да има изклчяения.

63.   № 60 съм. Нямах предвид детето да се оставя само. И пак повтарям, че под личен живот не става въпрос само за мъже. Може да е примерно едно ходене на плаж, на кафе. На много места ми се развива теорията, че видиш ли изцяло и докрай трябва да се отдам на детето и едва ли не да не мисля за нищо друго. Еми аз ако нямам малко време за себе си ще се превърна в истеричка и даже ще бъда по лоша майка.

64.   От 61 до 62 - виж, аз самата не одобрявам да оставяш детето си при баби и така нататък, защото не ми се налага - омъжена съм, не съм самотна майка, мъжът ми ни храни и си гледам децата, но не всеки може да си го позволи и все пак - по-добре е, че са те оставяли при роднини, вместо да те взимат на срещи с разни мъже да кажем, нали?
Ние тук говорим не за гледане на деца от баби, а за ОСТАВЯНЕ ЗА НЯКОЛКО ЧАСА, защото САМОТНИТЕ майки искат да имат личен живот - аз им казвам - Ок, имайте, но нека не е за сметка на децата ви.

63 - твоят проблем няма нищо общо с това, че си самотна майка. Всички майки сме на този хал и преди да си раждала е трябвало да ти е било ясно, че няма да я има тази свобода вече.
Съвет - ако искаш свободно време, ами организирай се по-добре. Намери си 2 майки още с деца горе-долу на възрастта на твоето и нека всеки трети ден 1 майка да гледа децата следобяд да кажем, докато другите две ходят на плаж/кафе/разходка. Да ти имам и проблема - самотните майки дори имате повече време, омъжените не само деца имаме да гледаме, но и големи деца - мъжете си, които също искат внимание.

65.   относно вапроса ти защо мажете не стат жени с деца, моито мнение е че след като жената вече си има дете или пак 2-3 не желае иска да има други. методат е изпробван лично

66.   Значи Ганьо е длъжен да си зарита естествените инстинкти да има собствено поколение и да поеме отговорността, че Ганка като еманципирана съвременна жена си е отворила краката без много да му мисли или когато е трябвало да избира баща на детето си се е водила от незнам-си-какви-си критерии.
И преди да обвинявате Ганьо, ще ви кажа, че най-голям ужас от връзка на мъж с жена с дете изпитват майките на Ганьовците, които, както се знае, са от женски пол.
Ха, сега, с ръка на сърцето, мамите тук да си кажат каква снаха биха предпочели - госпожица или разведена с дете.

67.   Аз съм жена и съм на мнението, че жената с развод не е способна да създаде идилия за семейство. На българския мъж не му трябва кой знае колко, за да е щастлив със жена си и детето си. Иска като се прибере от работа спокойствие, а не мрънкащи и капризни женици каквито много има. Спокойни разговори и приятна компания. Жена с която може да се чувства комфортно. Приятна вечеря и добър секс, а не задоволителен. Жена която не забравя след като роди да се поддържа и издокарва. Много жени се занемаряват след определена възраст. Общо взето за мен теорията за успешен брак е в ръцете на жената, да не позволява мъжа да се загледа другаде и да търси нещо друго. Както и няма мъж, които да не се раздава при положение, че получава същото в замяна.

69.   Абе как го описвате, все едно да си намериш "партньор" е все едно си стискат Свети Петър по гениталите.
Да така е, всяка жена може да си намери партньор, независимо дали е с деца или не. Само че това че ще е с ншкой, не значи че ще го обича, да ще прави отстъпки, да ще се съобразява с този при когото живее, ще му пуска редовно, но гаранцията че ще го обича я няма. Няма нищо по себеотвращаващо от това, да си с някой заради интереса, заради не знам си кво, а не заради емоциите.
Сещате се, че когато има дете, емоциите не могат да се разгърнат напълно, тъй като има много неизвестни, а и наблчденията ми показват, че жена развела ли се е, сменила ли е след това 3-4 други, шанса да е щастлива клони към 0. Прекалено много мъже, прекалено много драми, прекалено много гревни нейни избори за да може да отсее що е то любов и емоция.

70.   Съпругът ми е израстнал с мъжете на майка си. Преживял е какво ли не. И това което научих измъкнах с много хитрини. Въобще травма му е. И за това се питам чии. уй ви е да се питате какви и защо мъже да си хващате. Като жена мога да кажа, че не бих допуснала чужд мъж да се разхожда където дъщеря ми живее. Или да раздава шамарно право на сина ми недай боже, че в пубертета тинейджърите са непоносими. Още по малко искам да се грижа за чуждо дете. Въобще в какъв филм на ужасите вкарвате децата си. Ходете е.... се като ви сърби, защо ви е да хващате втори съпрузи след като сте го яли веднъж дебелия на това чудо брака? !

74.   Като разведена жена, мисля че е много трудно. Не че няма готини мъже, просто са големи нехранимайковци.

76.   Разведен съм от скоро и то заради жена ми-излезе материалистка и маика й постоянно и промиваше мозака срещу мен ,с една дума -бил съм момчето за разплод.Недай си Боже тази жена да има дете от друг и да съсипе него и родителите му ,със сигурност има и жени ,които не са виновни за раздялата ,но има и такива като бившата ми ,с които мом4етата трябжа мнооооого да си отварят о4ите и да ходят с нея минимум 1-2 години да ги прецинят
Аз ли4но съм бил с жена с дете ,но само заради секса ,определено в тези трудни времена не бих гледал дете от друг , и да тряббва да търпя присъствието му в живота ми с жена ми занапред

77.   Трудно е, защото мъжете бягат от отговорности.
Те бягат от отговорности за собствените си деца и семейства, камо ли доброволно да поемат отговорност за чуждите.
Все жените виновни за разводите - а нехранимайкото, дето по цял ден лежи и пърди на дивана, не му се работи, не му се гледат собствените му деца - той е много добър партньор, който всяка жена иска, нали? Пият, бият, капризничат и ходят по жени, докато собствената им съпруга работи като вол, след работа вкъщи да му чисти, готви и подгъзува на господин мъжът-бог, който е прекалено добър за да си дава зор за нея.
Всяка монета си има двете страни, мършата е и сред двата пола, но напоследък мършата сред мъжете взима размерите на епидемия.
Ганка си била отваряла краката едно време на не който трябва и била виновна. А Ганьо, дето я постави в това положение не е виновен?!! Защото той не поема цялата тежест на двама родителя след развода, ами си вее гъза по нови млади Ганки, които да постави в същото положение?!
Основният недостатък на българските мъже е че не умеят да носят отговорност - често бягат от отговорностите за собствените си деца, вие искате да ви подкрепят за чуждо дете...

78.   Ееее, номер 77, че каква отговорност да има новият мъж за чуждото дете? ! Точно затова мъжете бягат от разведени жени, понеже повечето търсят балъци да ги издържат заедно с децата им. Еми няма да стане!!! Ако е отговорна майка, която си има образование, добра работа и възпитание, тогава съм ОК. Ама такива, на които децата всеки петък след чалготеката имат нов татко, хайде мерси!

80.   Повечето жени се грижат за децата си, а не висят всеки ден по чалготеките. Липсата на отговорност е по-скоро патент на мъжете.
Това е и основният им недостатък - не се грижат за децата си. Иначе нямаше децата да остават при майката при почти всички разводи. Повечето разведени жени си отглеждат децата сами - я кажи, как се гледа дете според теб ако не работиш и не се издържаш сама? !
Номерът е, че на мъжете грижата по дете им тежи, те си искат ергенлъка - мама да ги изпере и да им сготви, пък те да чукнат нещо и да бегат на бира с аверите.
Не им се занимава дете да издържат и възпитават, често и със собствените им деца не ич се занимава, ами гледат само как да минат метър.
Не казвам всички, забележи, но както вече казах - мършата сред мъжете взима размери на епидемия.

81.   Номер 77, ти нещо бъркаш. Искаш от Ганьо №2 да поеме отговорностите на Ганьо № 1.
Обвинявайте този, който е оставил своите отговорности, а не този, който не иска да поеме чужди.

82.   Номер 81, нищо не бъркам. Също така не искам нищо от който и да е Ганьо, да пази господ. Виж, за обвиняването си прав - обвинявам всички ганьовци, които ги мързи да си гледат децата. Всяко дете заслужава да бъде щастливо и добре гледано, а не да страда от факта че баща му (както и по-голямата част от мъжете) е леке!
Това, което ме дразни в постовете е демонизирането на самотните майки, които разбираш ли все са виновни за разпада на брака си, докато ГАньо все невинен и все излиза сух от водата!

83.   Абе, много ясно, че мъжът не е длъжен да издържа чуждо дете! Пълно е с такива разведени жени, които само се чудят от кого да прилапат някой лев. Иначе сами си гледали децата-глупости! Въртят по няколко мъже и от кой каквото падне. Естествено, че такива никой няма да ги иска за нещо по-сериозно.

84.   Не знам защо винаги се обобщава. Самотна майка може да стане всяка жена, както и всяка може да остане бездетна - всеки си ама съдба и тя не зависи само от собствените ни избори в живота.

На въпроса на авторката: не въпроса дали и как може да се ожени жената, а дали трябва е по - правилен за мен. Живееш в Англия, ами именно там доста фрапиращи случаи на насилие над малки деца има, в доста голям процент от случаите виновен за които е интимен партньор на майката... когато децата са малки, чужди хора нямат място в ежедневието им. Имам две родни деца, които имат късмета да имат и любящ баща - на моменти на нас ни идва да ги ударим. Удържаме се. Дали би се удържал мъж, отглеждащ "чужди" деца, които му лазят по нервите - както правят и рождените деца, но тях поне ги е желал?

85.   Прочетох доста от коментарите.До скоро има връзка с разведена жена с две деца и живеещи заедно в моето жилище.Запознанството ни беше по нета знаех че има деца но предполагах че ще иска и 3 от мен.Което в последствие да я предразположа да пожелае.Като се грижа за децата и.Причината за раздялата ни беше точно отказа да ми дари с дете.Оправдания много че имала дългове към банки че трудна бременност и други ми ти подобни.Когато нямаш желание за нещо намираш повод за оправдания.Но излиза така че си излъган.Просто ако го знаех това от самото начало нямаше да си губя времето с нея.Децата нямат никаква вина.Виновни сме ние големите.КАКВО МУ ТРЯБВА НА ЕДИН ЧОВЕК ДА Е ЩАСТЛИВ? УВАЖАВАЩА СЕМЕЙСТВОТО СИ ЕДНА ЖЕНА УВАЖАВАЩ СЕМЕЙСТВОТО СИ ЕДИН МЪЖ.Това е формулата която при мен не проработи.Но винаги има възмездия.

86.   № 85, за какво точно уважение говориш, след като ти си виждал в тази жена инкубатор?

87.   85, това е трябвало да го изясните още преди да пристъпите към съвместен живот. някои неща могат да се напасват в процеса на живот, за някои се говори предварително и ако хората не са на една вълна, лошо.
цитирам те: "знаех че има деца но предполагах че ще иска и 3 от мен", "Но излиза така че си излъган". не предполагай, питай жената иска ли, не иска ли още 1 дете. има такива, които биха родили още 1 и такива, които никога не биха го направили.
зрели хора сте, бе, говорете си, не се осланяйте на догадки! такива важни неща се оставят на предположения! дори и да нямаше деца, пак можеше да не иска, да знае, че не може да има и т. н.
Ж42

88.   Уважаеми дами, вместо да ревете едно и също по форуми, моля, прочете следващите 2-3 реда с отговор на така озадачаващият ви въпрос.

Защо българските мъже предпочитам неомъжвани и нераждали жени пред самотните и разведени майки? По същата причина, поради която прехвалените от вас англичани предпочитат нови коли пред употребявани - защото могат да си го позволят.
Ако нямаше толкова красиви девойки в България и доходите бяха по-високи от английските, положението щеше да е коренно различно.

П. С. : Преди да сте ме упрекнали - не приравнявам колата с жената, но принципът на правене на избор между различни алтернативи е един и същ, макар и на различно ниво.

89.   Семеен мъж съм,живеещ в Лондон.Тук самотната майка взима къща и социални помощи за децата.Тоест за следващия мъж финамсово е едно и също дали жената е с деца или без.

90.   Интересен казус в един друг форум.
"Ганьо" е разведен, живее в Брюксел и прибира "Ганка" при себе си една година я издържа заедно с дъшеря и, без "Ганка" да работи.
Всичко хубаво, ама се налага "Ганка" да гледа за един месец децата на "Ганьо" в неговото жилище и пропищява общността на българските майки какви зверчета са малките.

92.   За мен всичко си опира до човека. Ако жената си е свястна и на място, това че е разведена и има деца, не й пречи ( разбира се винаги има изключения ). Ако обаче е тип кифла, без работа, мързелива и търсеща единствено някой балък, който да я издържа заедно с децата, тогава има проблем. Глупаците чисто и просто свършиха. Много ясно, че никой нормален мъж няма да я иска за нещо повече от случаен секс. Обикновено точно такива жени реват по форумите, понеже бързо биват разкрити.

93.   На някои самотни майки може би не им е приятно, че повечето мъже не желаят да гледат чужди деца, но това е ПРИРОДА.
Защо природа? Сега ще дам един много ясен пример:
Наскоро по NGWILD гледах документален филм за лъвовете. Там показваха когато един прайд остане без водещия мъжки, новия водещ мъжки убива малките лъвчета от предишния мъжки. Е, разбира се, показаха и изключения, например как новия мъжки приема малките от предишния мъжки, само и само да има кой да го храни, т. е. да му лови плячка.
След това показаха как стоят нещата при зебрите. Там новите водещи мъжки зебри компромиси не правят. Там когато дойде нов водещ мъжки, разкъсва със зъби малките зебри от предишния мъжки. Лично аз бих взел жена с дете, но стига жената да вкарва поне половината от семейния бюджет.

94.   За всичко си има първи път, защо да не наюери своята половинка

95.   89 даде най точен отговор на въпроса ти!

96.   Толкова много ограничени коментари ... направо съм ужасена. Едно е ясно - стара мома или разведена с дете - не искам да живея в България, в такова общество с ориенталски манталитет.

П.С. Поздравления за авторите на коментари 1, 10, 14, 18, 29, 42, 77.

97.   96, ако истината ти изглежда ограничена, сигурно е такава. факт е, че поради различни причини българските мъже внимават при обвързване с жена с дете (самотна или разведена, не е толкова важно). достатъчно трудно е гледането на собствени деца в България, а какво остава за чужди! жена съм, но разбирам мъжете, които искат собствени деца, това е инстинкт, заложен от природата, а в нормално семейство трудно има условия (жилище, пари, внимание) за повече деца. не че няма примери за обратното, но са по-скоро изключения от правилото.
ако смяташ, че в друга държава ще имаш повече шансове, опитай там, казвам го добронамерено.
Ж43

99.   Номер 96, защо да са ограничени коментарите? Честно казано, свестните жени, със или без деца, си намират партньор в живота. Онези обаче, които чакат балъка да дойде и да ги издържа, барабар с децата, си намират мъже за по 1-2 вечери.

100.   97 и 99, вие прочетохте ли коментарите или само си размърдвате пръстите?
Една жена, ако е разведена, вече е второ качество, губи всякакви права и трябва единствен смисъл и цел в живота й да си гледа детето. А детето, когато вече не е дете и поеме собствен път, тази жена най-добре да се обеси, може би?
Това е някаква истина само в нечии болни ориенталско-балкански мозъци...
И изобщо не става въпрос за издръжки и пари, айде стига сте дуднали като развален грамофон едно и също. Това показва вие какви сте - само пари са ви в главата.
Нали я знаете тази приказка: "Кажи какво мислиш за другите, за да знам кой си".

101.   96/100, да, прочетох коментарите? а ти прочете ли ги? или като духовно извисена личност с евро-атлантическа ориентация и аристократично възпитание си знаеш едно: "ганьовци, балканци, ограничени и т. н. "? къде съм написала, че разведените жени са второ качество и трябва да се бесят след като изгледат децата? много обичам да ми слагат в устата думи, които не съм написала!
не знам ти къде живееш, но поне мнозинството в България живеят трудно. като прибавиш и сравнително високия брой жени, които са сами и без деца, които са готови за връзка / брак, т. е. лесен достъп до секс за мъжете без особено обвързване, става ясно, че на повечето мъже не им се занимава с допълнителни проблеми, които би им донесло съжителството с жена с дете / деца. не че няма примери за обратното, но са по-скоро изключения.
имам много свястна разведена приятелка, която почти не успява да завърти мъж около себе си по различни причини. не смятам, че е втора категория, нито безправна.
а ти какво ще кажеш по темата, освен да повтаряш едно и също и да нападаш тези, които не са на същото мнение? щом не мислиш само за пари, сподели с нас какво ти е в главата?
номер 97

102.   101, продължавам да се съмнявам, че си прочела коментарите. (Къде съм казала, че цитирам твои думи. Или гузенн негонен... ) Обобщих с няколко думи голяма част от коментарите, които твърдиш, че са истината.
Моето мнение е следното: дали една жена или мъж са разведени, самотни родители, си е само тяхна работа и никой няма право да ги критикува или осъжда.
Самотният родител не само че има право да има свой личен живот, а дори е препоръчително. Срещи с приятели, ходене на фитнес, маникюр, въобще да си има своето лично време. В противен случай се превръща в истеричен обсебващ родител, който пречи на развитието и социaлните контакти на детето си.
Да ходи по срещи, да търси друг човек до себе си (нямам предвид всяка вечер да спи с различен) - не виждам какъв е проблемът и защо трябва да се осъжда.
Ако заживеят заедно, е мисля, че се подразбира, че ще се делят разходите.
А колкото до тези мъже, които все нямат пари, видиш ли, та затова не искали чужи деца - хм, едва ли и собствено искат. И то само парите ще им лапа.

Един мъж или жена, ако обичат децата, изобщо няма да им пука, че са чужди.

104.   96 / 100 / 102, ама разбира се, че самотните родители са точно толкова хора, колкото и останалите, несамотните:-) аз не видях в темата осъждане и оплюване, поне от повечето мнения. и естествено, че ще търси партньор, нормално е.
основният въпрос в темата беше: защо мъжете предпочитат жени без деца, отколкото такива с деца?
аз лично ако бях на тяхно място, също бих предпочела при равни други условия партньор без деца, за да можем двамата да градим връзка / семейство на равни начала, от нулата, без допълнителни усложнения. не че това е гаранция за успешен щастлив живот, но е някаква предпоставка. наличието на предишен брак, ако от него няма деца не е проблем, защото хората могат да се разделят и изобщо да не общуват заедно. ако обаче имат общи деца, това предполага срещи, често не особено добронамерени, евентуално тормоз, обаждания. никак не е за пренебрегване и отношението на детето към новия човек в живота на майката, което може доста трудно да преживее, че вече не е единствено за нея. често другият родител може да настройва детето към новия човек, което води до допълнителни проблеми. а и няма да се лъжем, възпитанието и грижите за децата никак не са лесна работа, понякога собствените деца дотежават, а какво остава за чужди.
така че разбирам хората, които не искат подобни проблеми. разбира се, не трябва да се абсолютизира, естествено, че ако човекът е стойностен, проблемите могат да бъдат решени, но ако има начин да бъдат избегнати, повечето хора избират втория вариант.
а ти намери ли човек, с когото да отглеждате детето / децата ти или търсиш? (не се заяждам, просто ми стана интересно)
от 97 / 101

105.   До номер 104:
Нямам деца, така че на този етап такъв проблем нямам.
Съгласна съм, с което казваш - подобна ситуация е доста комплексна, не може да се гледа едностранно.
Издразних се на коментари 2, 3, 12 и други подобни, да не ги изброявам.

Между другото моите наблюдения за разведените майки са, че винаги се появява поне 1 мъж, който ги приема и с развода, и с детето. Друг въпрос е, че някои избират да са сами и да се вкопчат в детето си.

106.   сега вече звучиш доста по-разумно :-) наистина всяка ситуация има поне 2 гледни точки, като изключвам крайните варианти - пияници, побойници, наркомани, комарджии и т. н.
между другото, жени като описаните по-горе търсещи келепир и някой да издържа децата им и тях наистина има, и то не малко. разбира се, не са малко и свестните, които наистина си търсят половинка и сродна душа.
изобщо обобщенията са доста глупави, хората са много различни.

108.   печалната истина е, че самотните майки - да, са силно дискриминирани от мъжете! говоря от личен опит.
Разделена съм с две прекрасни деца. Самата аз съм много добре изглеждаща, имам си работа и не очаквам от никой да ме издържа. Ухажори никога не са ми липсвали, но винаги ми е било ясно, че от мен са искали основно секс. Повечето бяха дори женени (погнусявам се от този факт! ). Докато не попаднах на изключението. Още като се запознахме аз бях с децата и нито за миг не показа, че това го смущава. Влюби се лудо в мен, правеше планове за бъдещето ни, аз също много го обикнах, бяхме щастливи и повярвах, че и за нас самотните майки има светлинка под слънцето. Но след 1, 5-2 когато нещата между нас бяха почнали да стават вече сериозни, той май си даде сметка, че не е още готов да приеме мен заедно с децата ми в живота си. Избягваше да се появяваме и четиримата на обществени места, криеше от семейството си бройката на децата, големи празници празнувахме поотделно и не искаше да въведе и децата ми в неговото семейство, което аз вече добре познавах. Рядко го молех да ми помогне нещо с децата, но никога той не откликваше под предлог, че той не бил баща, че силово се опитвам да го превръщам в татенце... Той беше приел децата за пред мен, но не пред себе си и пред обществото! И накрая ни остави. Предпочете да бъде сам.
Така че надеждата ми, че има изключение сред мъжете почти тотално се срина. Мъжете се страхуват без това от обвързване, пък обвързването с жени като нас им се струва още по-непосилен и ненужен товар!

109.   Да, наистина има дискриминация, защото читавите мъже или емигрираха, или си стоят женени! Отделно в България винаги има-какво ще кажат хората, маминото! Лично на мен една позната се възмущаваше как брат ? взел някаква с две деца, а тя самата има втори брак, като първото ? дете е от първия! Така че какво да говорим...

110.   Ми истината е, че Бай Ганьо страшно го е страх да не се мине като поеме част от грижите за чуждо дете. Ето за това в България самотните майки нямат почти никакъв шанс да намерят щастие или любов отново. което е просто безумно, защото много често тези жени нямат никаква вина за положението си.

51-100 от 139