Споделена история от Семейство

Майка ми приютява наркоман у дома...
Здравейте! Историята ми е малко странна, но се надявам да помогнете. Аз съм момиче на 16 години. Майка ми е разведена с баща ми от 4 години. Той постоянно се е стремил да я спечели отново, но не се получава. Майка ми е добра по душа и постоянно участва в някакви кампании и подобни неща. На вече тя прекали. Започна да приютява НАРКОМАН у дома, за да му помогне да се справи с наркотиците. Той ми зае стята и постоянно ми прави комлименти. Аз изобщо не го харесвам, а го мразя! Гледа ме през ключалката докато съм в банята. Стои от 1 седмица у дома. Вече ми писна и искам да го разкарам от вкъщи. Помогнете!

Коментари

1.   Кажи й, че ти е посегнал сексуално!

2.   Какви са тия глупости с сексуалното посегателство, по добре говори с нея, кажи и че не ти е приятен и че се страхуваш от него и че те наблюдава докато си в банята.

3.   Кажа й, че както съквартирантите си имат правила за съжителство, така й вие трябва да имате дадена граница. Както тя сигурно няма да иска да види гаджето ти да преспива у вас, така й кажи, че не искаш да виждаш непознати във вас. Ако не възприеме какво й говориш, поговори с баща ти.
Ана

4.   Кажи на майка си! Какъв е той да те гледа и като те гледа ти си мълчиш? Еб*ти нахалното племе, майка ти го е взела в дома си той налита на дъщерята... По-добре го махнете от вас, че ако полудее да го *ба в циганина.

5.   Като цяло мисля, че историята е измислена, тъй като е абсурдна, но ако не е... задължително кажи на баща си или го накарай да я заплаши, че ще се обади на закрила на детето, защото това изобщо не е нормално, ако той е наркоман, значи е много опасно!

6.   Сега като се замисля, как е възможно, си давам сметка, че вероятно майка ти е взела дете /момче/ като приемен родител.
Всички сме наясно, че няма как един човек, живеещ в град, да помогне на някой "наркоман" да откаже наркотик. Дори комуните, извън населени места, имат 35% успеваемост. А и няма кой да й даде дете наркоман или тя да прибере насила човек зависещ от наркотици. Защото ако един възрастен човек е зависим, той ще буйства за наркотик и ще трябва да го държите насила у дома.
Та в този ред на мисли, той може въобще да не е наркоман, а ти да го наричаш така от ревност, защото може би майка ти има по нежни отношения с него от колкото с теб, като към изстрадало дете. Наистина е верояятно той да е пробвал наркотици, но да го наречеш наркоман само защото е пробвал е малко пресилено.
От където и да го погледнем единственият възможен начин е, тя да е станала приемен родител на непълнолетно момче, пробвало някога наркотик. А ти просто да ревнуваш.

7.   Автора: Аз му се развиквам, ама той ми се усмихва. Говорих с майка ми и тя каза, че ще го изгони от вкъщи щом ми е посягал. Майка ми щяла да се обаоди на някакъв пансион, ама след 18 да се оправя сам.

8.   Ако бях на твое място бих викнал някой приятел да му опали 2-3 шамара вместо мен, но пробвай със добра, ако не.. давай със лошо! просто е, ще следят темата да видя развитието на тази история... :>

9.   Автора: Хора, няма как да говоря с баща ми. Той е разведен смайка ми и е в друга държава. Майка ми ми каза, че просто ревнувам. Наистина, но повече ми е страх това момче да не ми посегне. Този човек наистина е зависим от наркотици, но и той се опитва да ги откаже. Ние сме приемно семейство и му помагаме. Той ходи и на психиатър и в лечебни заведения. Днес даже ме молеше на колене да СПИ с мен. Аз си имам приятел от 3 години и той не го одобрява. Ами, ще видим какво ще става занапред...

10.   До преди последния коментар на авторката вярвах. Но... имаш си приятел от 3 години, а си на 16! Т. е., била си едва на 13. И сте заедно толкова време? А той те е молил на колене да спи с теб? И... ооооо, я си учи уроците и не се занимавай с измишльотини!