Споделена история от Семейство

Семейството ми и аз
Здравейте. Първо искам да уточня че не пиша това за да се оплаквам, пиша го просто защото няма с кого да споделя, а много ми тежи вече.

Аз съм момиче на 24 години, без приятели, гадже и живея все още с родителите си и по - малката ми сестра (21 годишна). ОТ както се помня татко е все пиян и тормози майка ми. Много пъти и е посягал, викали сме и полиция заради цирковете, които прави. С майка ми живяхме 3 години на село при баба и дядо понеже ни беше изгонил една вечер, смени ключалката и не ни отваряше. Тогава загубих и приятелите си. Сестра ми не се прибира с дни и постоянно и се угажда дори и за най - големите глупости. Постоянно ме обижда и удря и никой нищо не и казва, все тя е правата. Не мога да започна работа понеже не знам кога ще им скимне пак да ни изгонят, а майка не може да работи понеже има изкривяване на гръбнака и понякога се парализира. В такива моменти никой не я поглежда освен мен. Не можем да стоим и на село постоянно баба и дядо с тези малки пенсии, а и баба се разболя (сърдечна недостатъчност).

Постоянно ми е криво, че не мога да изляза като нормален човек (няма с кого, а и няма как да оставя майка, ако татко е пиян). Криво ми е , че сестра ми излиза и и се дават пари, а аз за 2 години преди няколко дни получих само някакви си мижеви 20 лева. Деленето на двете ни идва от това , че сестра ми лятото работеше на морето, а аз съм безработна от година и няколко месеца. Много пъти съм си мислила да сложа край на живота си понеже вече не издържам, но това не е решение, а и ще оставя майка сама. Много ми тежи всичко, не мога да споделя с майка за да не я притеснявам повече. Дано сега ми олекне малко, че няма с кого да споделя.

Коментари

1.   Намери си работа, каквото и да е, все някакви пари ще получаваш и се изнеси на квартира с майка ти. Ако живееш в по-малък град направо се изнеси от там. Аз така бих постъпила. ;)

2.   Момиче, зная, че те боли за майка ти, но ти нищо не правиш по въпроса. Зная, че е трудно и то доста трудно да вземеш каквото и да е решение- но мисли. Имаш ли образование и какво? Разтърси се за работа, започни контакти с хора. Колкото повече познати, толкова повече възможности да се измъкнеш от това положение, както ти- така и майка ти. Твърдиш, че я обичаш с бездействие няма промяна. Да ще кажеш лесно е на думи- вероятно ще си права, но с бездействие няма развитие и ще си седите така- до кога? Докато се съипеш и ти психически ли. Започни като за начало работа, после и курсове и гледай да по събереш и познанства и пари и подкрепа и до година да се измъкнеш- нали обичаш майка си- действай! Нова година- нов късмет, но от сега започвай да търсиш пътека. Успех!