Споделена история от Семейство

Как да им кажа
Здравейте, предстои ми едни много труден момент. А именно да споделя със семейството ми за моята връзка.
На 20 години съм а приятелят ми е 10 години по-възрастен от мен. Той е близък до семейството ни и винаги идва на гости като приятел на семейството, и аз се страхувам да го представя като мой приятел. Посъветвайте ме как да им кажем... родителите ми не са лоши хора но съм едно дете, а и не сме говорили честно казано много много на тази тема с тях...

Коментари

1.   Да ти имам и проблемът...поне го познават. Моят мъж е с 22 г по-голям от мен и е австриец, нямаме проблеми и си живеем дори в България. За любовтта граници няма! Използвай доброто настроение по празниците и го покани като свои годеник.

2.   Аман от философи и всезнаещи като №1. Детето иска съвет и това е проблем за нея. Голяма работа като си женена за 22г разлика и че е Австриец- нас това не ни бърка, ти конкретен съвет не искаш, защо ми е да знам какъв ти е мъжа и имаш ли такъв, а такива дето парадират с нещо си- нямат нищо си.
Авторке, говори и с приятеля си иска ли да сподели и той с твоите родители. А щом е и семеен приятел- ще е по- лесно отколкото си мислиш, значи го уважават или поне са си свикнали взаимно. Спокойно, говори първо с него, после и двамата с родителите ти- но нека донесе цвете на майка ти! Весели Празници!

3.   първо бъди сигурна в човека до теб, и не мен ми беше трудно да им кажа за моя но се самонараних 2 год. тъй като много ги обичах и се самоизяждах че ги лъжа.... но накрая им казах моят вече съпруг е с 11 год. по голям и разведен с дете и сме от различни етноси аз съм (от турски) а той българин но го приеха даже и нямаше толкова проблеми колкото очаквах да бях им казала по рано щях да си спестя главоболията сега си чакаме наше бебе :) желая ти го и на теб и давай смело :)

4.   От авторката:
Благодаря ви за съветите :)
И има развитие, казах им.... за Коледа той дойде в къщи донесе на всички подаръци и вечерта след вечеря седнахме на по чаша вино с родителите ми и понеже аз не събрах смелост да говоря той го каза...
Прави бяхте, не реагираха толкова остро колкото си мислех, но са ми малко сърдити и по конкретно баща ми, страхува се да не спра да уча понеже съм студентка не си говорим почти но си мисля, че това е нормално и с времето ще отмине

5.   Браво, Авторке, едно бреме е паднало от плещите ти- приеми го за взет изпит и Дерзай! Любовта си е Любов, учунето е учене! Не смесвай нещата, за да се успокои и баща ти. Желая ти само щастливи мигове- Напред и Нагоре! Бъдете щастливи и направете родителите си щастливи!

6.   :) Тази история аз бих я написала преди то1но 6 години, когато аз бях на 20 а той на 30. Е сега аз съм на 26, а годеникът ми на 36. Аз не им казах те рпосто сами се досетиха, че е той :)Никога не са казвали нищо относно годините и разликата, а като се замислиш 10 години или 5 разлика не са нещо толкова фатално или нещо кой знае какво, важното е да се разбирате. При мен проблема дойде по късно когато се наложи да живеем с тях:( Различия в поколенията и характерите....