Споделена история от Семейство

Балкански синдром
Здравейте, интересно ми е родителите влиаят ли на връзките ви? Говоря за сериозните връзки на хора минали пубертета? !
Споделете опит и мнения.

Коментари

1.   Не, но запознах нашите 8 години, след като бях тръгнала с приятеля си.

2.   Да, майка ми се намеси по отвратителен и просташки начин и успя да съсипе връзката ми с човек, който беше перспективна партия за брак. Проблемът според нея - бил с 9 години по-стар от мен и бил грозен. Благодарение на нея сега си кукувам сама - дърта мома с котките си.

3.   От н. 1 до н. 2 - хайде-хайде, ако има истинска любов, никой не може да ти развали връзката. Моят мъж е 22 г. по-възрастен, разведен с две деца и никой не може да ни раздели. Приеми, че любовта ви не е била истинска и продължи напред.

4.   Права си №3. Това което казват и ще кажат и след нас са оправдания, както и търсене на повод за изкарване на негативната емоция. Ако човека е човек на среща ви, а не бройкаджия и е МЪЖ. Няма кой да ви развали връзката, ако такава Не сте имали. Това е заблуда и агресия към родителите ви, а те в са прави- Вие не сте имали връзка и човека не е за вас!

5.   Номер 3 - щастливка си явно, че край теб или няма злобари и интриганти, или са прекалено малко, за да ти правят впечатление.
Не всичко опира до това колко силна е нечия любов. Просто има хора, които, като си навият на малкия пръст, че могат да постигнат нещо (пр. да разделят двама души) - то значи наистина могат. :))

Малко Зло.

6.   До № 3 от № 2 - някъде да съм споменавала за "истинска любов"? ! Писах, че е бил "перспективна партия за брак" - разбирай интелигентен, предприемчив, в много добро финансово състояние, решителен, кавалер. Не е задължително да врят и кипят страсти за да има хармоничен брак. Не съм търсила голямата любов, търсих си мъж, с който да живея спокойно и във взаимно уважение.

7.   от моя страна не но от негова.. косвено има непрекъснато досаждане докато сме някъде навън или у дома.. звънене по телефона, занимават го със семейни проблеми.. като съм в тях почти не ни оставят насаме постоянно нахлуват в стаята му даже на 2 пъти ни хванаха на калъп.. чувала съм и приказки по мой адрес че съм от провинцията и не съм му партия.. супер много ме изнервят понякога.. аз съм на 29 той на 26..

8.   Абе любов любов, ама като видиш, че родителите на другия ни най-малко не те одобряват - много ясно, че ще си тръгнеш. Аз бях в подобно положение. Не ме харесваха родителите на момичето. Бил съм отдаден на работата си-това беше довод на тъста, затова, че не съм му заковал дъските на оградата. Нищо не ставало от мене-защото ме няма никакъв в домашната работа - контакти, щепсели, викам майстори. Е, кво ми пука? Работя за 3 бона, а онези пишльовци дето разбират от всичко си стоят у тях и оправят щепселите и контактите, големи мъже. Въпроса е, че родителите на онова момиче си намериха зет по техен избор, точно такъв, домашен майстор, безработник и безхаберник и в момента се чудят ден ли е, нощ ли е, на кой свят са. Аз пък си намерих друга булка и това е. Тука нещата са идиотски - едва ли не трябва да получа одобрението на тъстове/свекърви :), а бе я си таковайте таковата.

9.   Според мен могат да повлияат на връзката на по-млади хора, които не са си изградили характера и не са независими. Има жени, а и мъже, които много държат на мнението на родителите си. То е хубаво да се вслушваме в съветите на родителите, но само до някъде. Все пак ние правим избора за своя живот. Така че никой не е виновен освен самите нас, ако ние не можем да се преборим за собственото си щастие и да отстоим правото си на самостоятелен избор. Ние сме тези, които трябва да изградим границите с родителите си - до къде могат да се месят. Нека изразяват мнение, но не да го натрапват. Тогава дори и да не харесват зетя не биха могли да повлияят на връзката.
А иначе злобни хора, които искат раздялата на една двойка има винаги. То ако не е родителя, ще бъде някоя жена решила да отмъкне гаджето или просто да направи мръсно и т. н.
Ана

11.   Имам момче и момиче. Единственото, което искам е да са здрави и щастливи - видя ли, че са с хора, които ги обичат, уважават и ги правят щастливи, ще съм доволна. Това кой на колко години бил и дали имал друго дете въобще не би ми повлияло на мнението. Никога не бих се месила. Дано успея да си спазя намеренията :)