Споделена история от Семейство

Малката ми братовчедка - 2 годишен ад
Здравейте и Весела Коледа. Надявам се при вас да е такава... защото при мен очевидно не е. За празниците сме се събрали цялото семейство, включително чичо ми и леля ми и тяхната 2 годишна дъщеричка. Да ама не... аз трябва да я гледам. Аз трябва да се занимавам с нея по цял ден, аз трябва да търпя наглото поведение.

Знам, че на тази възраст всичко им е интересно, всичко трябва да пипнат, но нужно ли е да обърне цялата стая надолу с главата и да не си играе с нищо?? Нужно ли е като й се каже НЕ да прави точно това най-нагло и да се смее... вчера ми се идеше да й бия 1 шамар след като почна да щрака по клавиатурата и компютъра блокира, но какво... ще ревне и ще се оплаче на майка й.

Ама разбира се... възрастните си се веселят на масата, малката е в страната на играчките и чудесата а аз... аз съм в ада :) Звучи егоистично, но си представете Вие да сте на моето място и да се налага да се оправяте с нея... и да търпите всичко това. Не ми е приятно да ми се пипа всичко, не ми е приятно тя да направи нещо и после аз да го отнеса, защото не съм я била гледала... че аз съм само на 13, ако можех да гледам дете щях да имам свое. Просто no coment. :| Не искам съвети, просто исках да споделя :)) Казах същото това на майка ми, тя уж ме разбра и щяла да се занимава от време на време с нея, но... пак аз ще съм си детегледачката...
Както и да е, Весели празници :)

Коментари

1.   Ти самата си все още дете и е разбираемо защо се ядосваш :) Мисля, че е малко нагло от страна на семейството ти да си се кефя, докато ти се занимаваш с малката изцяло.. И сега тук ако те нападнат, че си егоист - не ги слушай! ;) Ти също заслужаваш хубав празник в този случай :)

2.   Ами тренирай още от сега, след време и теб това ще те чака, само дето тогава ти ще носиш изцяло отговорността. А до тогава ще видиш и братовчедка ти като порасне какво изчадие адово ще е, та може и да те разколебае да родиш.

3.   охоо, други път като сте сами - погали й малко цоцата да видим дали няма да се укроти :)

4.   Нищо не мога да ти помогна, освен да ти кажа, че никак не си длъжна да гледаш дори и близко дете на 13 годишна възраст, и то на празник, когато би трябвало да се забавляваш и ти, нали и ти си дете! Родителите на това дете трябва да се съобразяват с това, а също и твоите, да не те впрягат "на работа" като детегледачка и да кажат на роднините си да идват на гости без малката - да й намерят гледачка почасово. Като поотрасне и може да бъде в компания - ОК. Да не говорим, че самите те трябва да я възпитават да не е досадна, но все пак на 2 г дете е трудно да му обясниш някои неща;))Моята дъщеря - малката - е с 8г по-голяма от братовчедка си и се е случвало да я помоля да я погледа, за да отдъхнем ние, но за броено време, после ние си поемаме.... с други думи, който иска да има деца, да си ги гледа и възпитава, а не да връзва други деца да го надзирават и все голямото да е виновно! Дай на майка си да прочете това;))Усмихни се, ще има и други празници:))

5.   Офф... знам какво ти е. Аз съм на 13 и аз, но малката ми братовчедка е на 8. Тъпото е, че се държи сякаш е на 2... Пипа всичко, като и се каже не или и се скараш отива веднага да се оплаква. Хубавото при мен е, че имам брат, който е на 18, и сестра на тази отвратителна твар, която е на 13 и посне с тях си говорим те ми помагат малко. Ужасяващо е иначе. Пък и оная моята все врънка за подаръци. Като разбра, че не сме и взели нищо за Нова Година започна да реве катоо.. нз като новородено.. Баси и смотаното е.... Аааа и моята е като прасе. Без базик, яде повече храна от мен и тежи 55 клограма.. на 8 години. Носи някой път моите дрехи и така.
Амии айде късмет знаеш как да я оправиш-купуваш и нещо ''забавно'' и я оставяш да се укроти малко. Поне ще имаш няколко часа спокойствие :) ;) :P

6.   Хах, аз също съм на 13, а братовчедка ми също е на 2. Тя е същото зверски любопитно дете и аз трябва да се грижа за нея. Тя е страшно палава, а аз на тези години бях игрива в нормите. Отначало я ненавиждах за това, но после се осъзнах и я обикнах, вече не ми пречи да я гледам. Но да си призная, понякога ми е гадно, че баба ми и дава мои вещи, а тя ги лигави и после ми казват, що съм толкова злобна, че не и давам? ! Ами тя баба ми да си даде нейните вещи, бе! Но като цяло си я обичам, гледам я и си играя с нея.

7.   Скоро ще напиша история която ще нарека моята съседка 4 годишен рай няма да преписвам от твоята история но това дете идва често при мене за компания.
Държи се добре с мене палава е да обаче не мога да я оставя самичка.
Сега съм далеч от това дете и искам да го видя пак. а скоро ще напиша и история за нея.

8.   Мило момиче, ти вече си на 14 15 и искам да ти кажа нещо много полезно.
Съвет. Ти си кака и си добро момиче нали? Ако братовчедка ти продължава да се държи неадекватно нормално е да й се поскараш ама да й биеш 1 шамар е вече прекалено.
С шамари проблеми не се решават.
Ако ти остане време прояви интерес към детето обясни му че не е редно да ти щрака на компа за да не ти развали и изтрие нещо.
и моята съседка я научих да играе на моя. И тя не прави така като братовчедка ти.

Опитай се да бъдеш така добра към нея. тя е сега на 3 4 години в момента ако не се лъжа. Не те нападама ти давам съветкак да се справиш.

Надявам се че съм помогнал Сестра ми същоя контролира и се разбират.
Успех. :))

9.   На 21 съм сестра ми е на 10 а 4 годишната ми сладурана знае немски и даже един път като говорех по скайпа с баба тя чу и искаше да се запознае с нея дигнах я дда седне отгоре ми много сладко дете е
И не е на акъла на братовчедка ти
Само дето отвреме на време вика и кряква но това е поправимо. аз съм добър с децата на 2 4 гадишна възраст сестра ми също

10.   Хора, детето е на две, другото е на 13... каква е логиката при наличието на 4 възрастни именно по - голямото дете да гледа по - малкото? Аз съм майка и съм сигурна, че и на 35 години да ми станат децата, бих гледала първо телния празник да е хубав, а не моя. Къде са майките на двете деца не мога да разбера. Момичето е право. А изроди като коментатор № 3 се надявам никога да не срещам.

11.   Номер 10 виж от кога е историята момичето е на 14 или 15 вече а и да вярно е номер 3 е злобар а вие сте майка но не знам на кква възраст са вашите деца сигурен съм че са на възрастта на момичето

12.   Моята братовчедка е на 7 години, а аз на 27 . При мен нещата са противоположни. Моята 7 годишна братовчедка е послушна. Ако направи някоя бела - просто ще си поговорим, както правят зрелите хора . това бих направил аз . Тя е племенница на моя баща и е привързана към двама ни .

13.   Ти също си дете. Не си длъжна да я гледаш.