Споделена история от Семейство

Попилявам си здравето
Аз съм на 20. Майка ми и баща ми често се карат. Да, живея при тях, защото съм студент и нямам възможност да се издържам сам. Имам сестра: по-голяма е, тя реди нейният живот отделно, за което страшно много се радвам. Тя е единственият човек в това семейство за когото ми пука. До тук в резюме.

Бяхме малки, аз бях на 7-8 когато баща ми удари майка ми, не беше за първи път но го помня и до днес. Тя е добра жена, работлива, просто за такива няма работа. Той-той е изрод, психясъл невръстеник.

Минаха години в скандали и тормози, но никакъв изход. Пробвахме, тръгвахме си със сестра ми и майка ми около 5 пъти, но пак изходната позиция беше при него. Бях на 14, тогава го напуснахме за последно, можете да се досетите, че пак сме заедно.

Минаха години, нещата УЖ се подобриха, до момента в който той посегна на сестра ми. Никога не му простихме това, но пак сме там. (Не си мислете, че сме имали къде да отидем) Живота течеше с него и годините. Но тази година беше най-зле : наложи се да стана студент и няма да казвам как, защото много хора ще могат да се сетят кой съм.

И така се наложи да остана тук, избрах следването пред работата извън дома, но от 1 месец разбирам че това е било най-голямата ми грешка. Той има проблем с алкохола, но това не го бърка изобщо. Продължава да ни тормози психически, минаха времената на физическия тормоз, но вече не чувствам нищо към родителите си.

Мразя го, но жалкото е че почвам да мразя и майка си покрай него. Не искам но така се получава... Можехме да се спасим и да живеем щастливо, въпреки минималните възможности. Не съм от хората които се вълнуват от материалното, искам да има мир. Пацифист съм. Боли ме от това което виждам, страх ме е за бъдещето ми, СТРАХ МЕ Е ДА НЕ СЕ ПРЕВЪРНА В НЕГО, ВЪПРЕКИ ЧЕ МЕ ОТВРАЩАВА КАТО РОДИТЕЛ. Задава ми въпроса - Няма ли да доведеш някаква приятелка тук да се запознаем, а мен ме е срам да отговоря защото ме е срам да доведа момиче в къщата да го види, не искам хората да разбират що за боклук е той. Имал съм приятелки, но до такава фаза не се е стигало. Майка ми ги познава, но до него не е стигало нещо такова. Така е и при сестра ми. Не знам вече какво да правя, омръзна ми но не мога да сторя нищо...

Коментари

1.   Можеш! Пълнолетен си. Хвани се на работа, дори да е като сервитьор, много студенти учат така. Потърси си квартира, не казвай колко е невъзможно. Естествено е да го мразиш, не се чувствай виновен за това. Той си го е заслужил. А майка ти не е трябвало да търпи, но в България е така. Не я съди, не я мрази, това е нейният избор и тя има право на него, колкото и да е ужасно. Преживяла съм абсолютно същото и мога да кажа, че детството ми остави тежък отпечатък за цял живот. Ако сестра ти не е семейна, излезте на квартира, ако е, временно иди при нея, докато си намериш къде да живееш. Ясно е, че сте свикнали в блатото, защото да промениш нещо иска дупе, иска да се бориш, не да хленчиш колко е невъзможно. Никой тук не може да ти помогне, но ти МОЖЕШ. Ако поискаш достатъчно силно.

2.   Не мрази поне майка си. Едва ли го заслужава. И за нея нещата не са били лесни така като гледам. А най-подлото, което ще сториш е да я намразиш... Много хубаво...

Потърпи малко, поогледай се за работа, която ще можеш да съчетаваш с университета. Това е моят съвет. Много хора учат и работят едновременно. С достатъчно воля всичко се постига.

3.   Баща ти има нужда от помощ. Не знам какво може да му помогне, да се съберете цялото семейство и да си говорите относно състоянието на семейството, но едва ли някой от вас ще иска, най-вече той. Но в крайна сметка, ако на баща ти не се окаже помощ, нещата ще се задълбочат.

4.   От автора: Не мразя майка си, безразлично ми е, те трябва да са пример за родители пред мен, но не са. Не искам да бъда такъв родител! Обичам ги като родители, но мразя баща си като човек. Най-доброто което мога да направя за себе си е да се отделя. И при първа възможност бих помогнал на майка си!

5.   От автора до 3 : Имаше момент в който му се помагаше по този проблем, той се отказа от помощта. Вече няма как да му се помогне, той сам не иска помощ...

6.   1. Когато станеш родител, ще видиш лесно ли е да си пример за децата си. Това, че човек е станал родител, не означава, че вече няма слабости, грешни желания или пък, че целият му живот е посветен на децата. Родителите са всякакви. Има хора, всеотдайни до глупост, а има и такива, на които въобще не им пука. Те си остават обикновени човеци, които просто имат деца. Не е лесно, ще видиш.