Споделена история от Семейство

За насилието в семейството
Тази вечер една случка на път за вкъщи ме провокира да пиша тук... Прибирайки се се разминах в кварталната уличка с майка, която водеше за ръка 3-4 годишно момиченце, до тях вървеше порядъчно пияният баща. Агресивността му избиваше. Викаше, ръкомахаше, изрече обидни думи срещу майката...Тя, да не бере ‘’хорски срам’’, само му казваше: ’’Добре, тихо...’’...

Това скапа настроението ми, вечерта ми...За майката НЕ МИ ПУКА, на нея явно й харесва да бъде ‘’обичана’’ по този начин... Сърцето ми се свива за това невинно момиченце.... Как ли се е свивало детското сърце от виковете, от които дори и аз, възрастната, непознатата, се стреснах... Как ли ще мине вечерта за това детенце.Сълзи, паника, болка, стрес....

Апелирам към всички ЖЕНИ, ‘’майки’’, подлагащи децата си на такъв КОШМАРЕН ЖИВОТ...Спрете, прекратете това.... Начини има. Другото е оправдание. Не подлагайте децата си на такъв стрес. На такива майки децата трябва да бъдат отнемани. Има и детски заведения, в които поне ще заспиват спокойно....

Никое дете не заслужава да бъде подложено на това!

Казвам го, защото от вече отдавна миналото ми детство изплува, при вида на тази случка, споменът за същото ми детство... Болезнен....

МАЙКИ, БЪДЕТЕ ИСТИНСКИ МАЙКИ, А НЕ СЛАБИ НЕЩАСТНИЦИ! Погрижете се за спокойствието на децата си-то е най-ВАЖНО, не се прикривайте зад измислени оправдания :''Как ще се справя сама?...'', ''Заради детето търпя...''

Какво търпите, имайки право на избор при това?
А какво търпи детето, НЯМАЙКИ право на избор...

Поклон пред истинските майки, които В ИМЕТО на децата си НЕ са останали с насилника, а са си тръгнали... Направете го и вие...

Коментари

1-50 от 131

1.   Аз винаги съм се чудил на такива жени, как траят пияндурниците около себе си.

2.   Здравей. Много ще ти бъда благодарна ако ми кажеш начина, по който мога да изляза от подобна ситуация. Веднъж го сторих това смело нещо да напусна мъжа заедно с детето си избягах с една чанта дрехи на детето и малко пари. Справих се с това да го гледам почнах работа записах него на градина, но не след дълго бащата ни намери и започна истински ад за мен, но това е дълга история сега имам две деца, но не от един баща и съм в положение по сложно от това, което бях искам само да бъда и с двете си деца и ако ми кажеш как да го постигна ще ти бъда много благодарна без да пострада нито едно от тях, а иаз да бъда в състояние да работя и да се грижа за тях( да не бъда пребита от бой и със счупен крак, ръка и т. н ).

3.   Съгласна съм с авторката, но понякога за жалост нещата не са толкова лесни колкото изглеждат :(

4.   Как да се справите ли? Развод по исков ред. Засега по-умно нещо за разтрогването на един брак никой не е измислил. Ако тази опция не ви харесва - носете си брачните вериги. Ама не забравяйте, че не само вие сте приковани с тях, а и децата ви.

5.   Всъщност нямам брак ,но нещата си остават пак много сложни когато не сте изпаднали в подобна ситуация не бихте могли да разберте. Отстрани нещата изглеждат много лесни, защото не сте получавали заплахи от най различно естество а всъщност мен ме е страх и може би в това е голямата ми грешка. Намирам се в един омагьосан кръг от който не виждам изход.Отсрани наистина е лесно!!!!

6.   Виждаш ли, номер 1? Те НЕ ИСКАТ да го направят, не им е жал дори и за децата им...Дори и да има закон срещу това, няма и закона да помогне, в случая това са хора, които сами не искат да си помогнат

7.   Ще ви кажа как да го постигнете-това може всеки да ви го каже- има:
-Центрове за защита майки с деца, пострадали от насилие (там ще ви приютят, ще ви потърсят работа, ще ви осигурят безплатен юридически съвет-това не е малко, нали?);
-Закон за защита от домашно насилие- ще заведете жалба срещу насилника си, на него ще му бъде забранено да припира до вас на повече от определен брой КИЛОМЕТРИ, уважаема госпожо- в противен случай го чака затвор;

ОТНОВО ПОКАЗВАТЕ, ЧЕ ОСВЕН ДА ОПРАВДАВАТЕ СЛАБОСТТА И БЕЗСИЛИЕТО СИ, ДРУГО НЕ МОЖЕТЕ! Как така не ви хрумна за един положителен вариант да излезете от кошмара, а ми цитирате как НЕ можете да се справите с него?

Не знам, замислете се сами, какво причинявате на децата си. Ако сте истински майки, ще ги спасите от това. Но ИСТИНАТА Е,ЧЕ МИСЛИТЕ САМО ЗА СЕБЕ СИ И СТРАХЛИВИЯ СИ ЖИВОТЕЦ!

От авторката

8.   Извинявай авторке, развода не решава проблема.Ти да си чувала, че след това бащата пак малтретира жената дори и със съдебна забрана да я доближава??

Да и аз не разбирам такива жени, които мълчат и търпят, но нещата не винаги са черно-бели и не винаги е лесно.И какво значи има домове за деца и на такива майки да им ги отнемат???Коя си ти да казваш на кои да му отнемат детето, коя си??????А имаш ли представа как се живее в такъв дом имаш ли??? Решението не е да им ги взимат, а да се прекрати домашното насилие, но някои освен да го измисли трябва и да го направи.

9.   Към авторката.Ако толкова лесно ставаше откъсването от домашните насилници нямаше да има тайни убежища за майките и децата.А и по някой път не само майката е виновна за тази ситуация тя да търпи това.В цялата схема са вързани и нейните и/или неговите родителикойто казват -такъв си си го избирала ако го напуснеш няма да стъпиш повече тук.

Колкото и чудно да ти е и в 21 век има такива хора.И след като тази майка е подложена на физически и психически тормоз и няма поткрепата на никой тя си казва "Аз не ставам за нищо и незаслужавам нищо.Ако избягам ще ме намери и пребие и мен и детето".

Ако и на теб всяка нощ някой идва и ти казва че си боклук и като тръгнеш да се защитиш те пребиват няма да мислиш че нещата са толкова елементарни и лесни.Тези МАЙКИ И ДЕЦА са затворници и робове на ненормалници.

10.   БРАВО НА АВТОРКАТА! Трябва да отнемат родителските права на такива "майки",които позволяват децата им да търпят това!
А вие, които казвате "ще ме намери и пребие", вършите престъпление срещу себе си и децата, които сте докарали на света. Страх ви е, а как за вас е по-безопасно да седите с насилника...Вие сте медузи, заслужавате си съдбата... но детето ви не го заслужава

11.   Ох ама всички сте големи всезнаиковци и ще попитам авторката как ще постъпи ако след всичките и съвети пак не намери спокоиствие и сигурност, тогава какво мила ми авторке???Нали всички знаем приказката " на чужд гръб и 100 тояги са малко", от страни е много лесно, но ако си ти едва ли ще ти е толкова лесно.Ако и със заповед и пак те тормози по всевъзможни начини, какво да се скрие в център, но докога ми е интересно??????

12.   Ьз не мога да разбера защо обиждате жените подложини но такъв тип тормоз. ЯВНО НИКОЙ ОТ ВАС НЕ Е ЗАПОЗНАТ С ПРОБЛЕМА ДОБРЕ.ТАКА ЛИ ПОДКРЕПЯТЕ ТЕЗИ ЖЕНИ????????ТЕ ЗАТОВА СА НА ТОЗИ ХАЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
КЪМ №1,3,10,4
КАДЕ ЩЕ ОТИДЕ ТАЗИ ЖЕНА С ДЕТЕ БЕЗ ПАРИ И ПОДСЛОН???????????????????

13.   Прочетете тамата "Мъжът ми ме Бие" и ще си отговорите сами на въпросите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14.   Добре, търпете си зверовете в къщи тогава. Щом нищо не може да се направи...щом толкова ви харесва положението ви, че така усърдно го защитавате тука

15.   До колкото виждам никой не защитава насилника а жените и техните деца попаднали в тази ситуация.Доколкото виждам всички нападат майките и пишат ,че те са виновни за всичко.Ами тогав да ходят да се самоубият тези майки.Мъжети им ги бият хората ги порицават.

16.   Браво дами! Учудена съм,че интелигентни и умни жени разсъждават така! Нали сте чували, че всеки човек е различен, всяка съдба също. Има случаи когато можеш да се защитиш от насилника. Има още повече случай когато той те преследва като дивеч.

Съгласна съм обаче, че нещо трябва да се направи и то не в индивидуални случаи. Защото дори полицията да се намеси ,въпросната пияна гадина ще се размине само с предупрежгдение и то многократно. Ще бъде арестуван евентуално и то когато причини тежки телесни повреди и по лоши /не дай боже/неща.Всеки ден минавам край некролога на една млада, разведена жена, която бившия съпруг под действието на алкохола закла като пиле. Имала е 6 жалби в полицията и прокуратурата. Викан предупреждаван и какво от това?
Излязла до кварталния магазин вечерта и той я пресрещнал в тъмното. Съвсем нормален мъж с образование-бизнесмен, с елитни любовници. Но не жена му си гние.

Мислите ли,че детето и е по щостливо?В случайте когато е възможно-бягай веднага и то бързо, за да запазиш психиката на детето сди. Но когато това е проблем, какво правим. Проверете закона. Няма законно основание да бъде наказан. Обществото трябва да се намеси да ги притиснем за да поправят ъбсурдния си закон.

Кръстопът: не се търпи домашното насилие от една страна и от друга зависи кого имаш на среща си. В законите на много западни страни при развод мъжът плаща издръжка и на съпругата си. За всяка обида плаща глоба, да не говоримза шамар. Законът го стиска здраво. Но тук така ли е. Чакам мнения,какво да се направи в тая държава, а не само да си чешем езиците.

17.   До 16 съгласна съм напълно с теб и затова ме хваща яд на хора, които не са го изпитали акъли да дават и обвиняват. И аз това искам да попитам какво да направи жената хем с развод хем с жалба и то доста, когато той пак я заплашва преследва и отново наранява. И умът не ми го побира как може да има жени, които ще кажат "да и отнемат детето" нямам думи просто. А ако го отнемат къде ще иде в дом, където не мисля, че ще получи повече грижи и спокоиствие, филмът Балкава не сте ли го гледали?

18.   Ще има да си чакаш държавата да направи нещо за тебе. В случая, за тях. И какво значи "къде да отиде с дете и без подслон"??

Ами на квартира, в друг град, в София например... няма начин да я открие мъжа и тука. Няма да я открие никога! Ако трябва, ще чисти офис в събота и неделя, и ще смогне с парите. Не са кой знае какви пари за 1 стая в краен квартал... И детето и ще живее спокойно и нормално, а не да порасне свито, неуверено или агресивно.

Но не, седят си в селцето или градчето и ти говорят как ти не знаеш за проблема им и как не могат да направят нищо... А децата им погиват в това време.
Знам за проблема, и в нашето семейство го имаше... пак казвам, не търсете оправдание за малодушието си, имайте милост към децата си, ако наистина сте майки!

19.   А ако си софиянка? И хайде моля ти се не ми обяснявай, че квартирите били евтини, не знам откъде си, но защо всички мислят, че тука се изкарват луди пари и всеки може всичко?? В Обеля за едностаен апартамент наема е най-малко 150Е с чистене на офиси трудно ще се справи. И София не е чак толкова голяма за да се скрие човек не знам от къде ги мислите тия глупости. И хайде спри да обиждаш тези майки, ти в момента не постъпваш по благородно от мъжете тирани. Това е до №18

20.   Да съгласен сем със № 18 .Аз живея в София квартирата ми е 400лв с разходите а искарвам 600лв. Никаде на дават повече пари! Тези които живеят по селат са по -добре от нас поне имат градинка та си откъснат някой домаАние вскичко от магазина като няма от каде да го вземеш.

Та по въпроса хубаво дори и да иде в дрег град тази жена е отново самДобре ще си намери работа до тек добре.Работното и време ще бъде от 8,30д 17,30 5 дни в седмицата.А детете кой ще го гледа престова време???Знаете че в момента трудно децата постъпват в детска градина особено ако адресната регистрация не е от същия град.

21.   Добре, щом това е глупост, седенето при насилника не е глупост ок. Но тогава не търсете помощ и съчувствие!

22.   Според мен авторката е тинейджарка и неска да разбере същината на проблем. Тя просто е ядосна на майкаси и толкоз. Сложилала я е под знаменател виновна и товае!

23.   А какво ще кажете за предаването което напрви Мратин Карбовски с жената залята с киселина? Жена подложена на домашно насилие. Развела се с мъжа си избягала в друг град той я намира и залива с киселина в присъствието на детето. И досега той идва и заплашва детето че през ноща може да се запали къщата, че може да и одреже носа и т.н.Тази жена няма закрила и е решила че спасението и е само да напусне страната.

24.   От номер 1:
Писна ми да гледам теми от рода - пие, бие ме , ама пак го обичам а е и баща на детето. Щом те бие ставаш и си тръгваш. Ако си се оженила по сметка е друг въпрос - ревеш и търпиш. Като искаш да се возиш в хубави коли и да пазаруваш маркови дрехи така е.
Никога не съм си позволил да ударя момиче, не мисля и да го правя. Но имайте малко уважение към себе си.

25.   До номер 1: С последния си коментар си пролича само едно-избиваш комплекси!

26.   И КАКВО ТОГАВА, № 23? Да си седи при насилника да му е по-близо, когато я залива с киселината...Спрете да говорите че няма изход,спрете да се съгласявате с насилието!
А авторката не е тинейджърка. Изцяло съм съгласна с ВСИЧКО, което е написала

27.   Аз съм номер 2 и 5 разкрих някои неща от живота за което много се чудих дали да го сторя и честно казано много съжелявам, защото се надявах да срещна морална подкрепа наистина срещнах я от някои но за някои се превърнах в мекотело , медуза , селянка и т. н.

28.   Към номер 2, 5 и 27:Не се обиждай, никой тук няма за цел да те обижда. Тези които ти казват как няма изход от ситуацията и, един вид няма какво да се направи, по-полезни ли са за тебе, това ли е за тебе моралната подкрепа? Да ти кажат как едно нещо не може да стане, как не можеш да спасиш децата си и себе си... ТОВА ЛИ Е МОРАЛНАТА ПОДКРЕПАы КОЯТО ТИ Е НУЖНА?!

Ако някои се изразяваме по-остро това не е за да те обидим, това е, за да се осъзнаеш, да се вземеш в ръце, и ПОНЕ ДА ПОИСКАШ да си решиш проблема
Ние не искаме да чуваме тук нищо друго, само искаме да чуем че си напуснала насилника окончателно и безвъзвратно

29.   25
Кое те кара да мислиш, че избивам някакви комплекси.
Ако е заради това ----"Ако си се оженила по сметка е друг въпрос - ревеш и търпиш. Като искаш да се возиш в хубави коли и да пазаруваш маркови дрехи така е."
----- Действително има жени за които това е най - важното, но естествено не поставям всички под общ знаменател.
А и нали знаеш - което човек си направи сам, никой не може да му го направи.

30.   От авторката до номер 2, 5 и 27:

Номер 28 го е казал ного ТОЧНО! Ти очакваш някой да ти каже,че трябва да търпиш, да живееш в страх, тормоз и насилие и от това да страда детето ти.
Е, това не е подкрепа. Това е примиренчество.

Много е лесно за жените във вашето положение да изтъквате какво НЕ можере да направите и как държавата ''нищо'' не прави. Държавата е направила немалко- на всеки трафопост е разлепила координати за центрове срещу домашно насилие, държавата прие закон за домашното насилие.
Извинявайте много, уважаеми жертви, но държавата няма как да действа вместо вас! Тя ви е дала всички условия за се борите- приютява ви, дава ви юридичекси съвет, приела е закон.
Тук имаше мнение,че насилниците пак ви преследвали и нямало закон който да спре това. ОК, но какво ще стане, ако тикнат веднага в затвора един такъв татко?
Мога да се хвана на бас, че вкупом ще ревнете :
-как лишават детето ви от баща;
-как лишават детето ви от средствата от заплатата на бащата;
-как ви лишават вас от неговата заплата;
-как нарушават правата ви на семейство...

Абсолютно съм сигурна,че повечето от вас така ще реагират. Затова смятам,че ДЪРЖАВАТА е направила нужното, дала ви е шанс да действате, да избирате. Но вие в повечето случаи избирате кошмара за детето си. За съжаление......Мислите само за себе си.

Що за реплики:''...ще ме намери пак и ще ме пребие...''- АМА ТОЙ така или ианче ви пребива, даже много по-често и то защото ДОБРОВОЛНО (стоейки с такъв мъж) го позволявате.

НЕ Е ЛИ ТАКА?

Много ми се ще в дискусията да се включат жените, които са имали смелостта да напуснат такива мъже.

Защото знам,че такива жени има много. За мен те са по-достойните и МАЙКИ , и ЖЕНИ!НАЙ-ВЕЧЕ МАЙКИ!

31.   Извинявай номер 30, но коя си ти, че да казваш коя майка е ДОСТОЙНА и коя не е???????? Много хубаво звучи всичко, което казваш, но не съм много съгласна, че държавата е направила достатъчно за проблема.

За да може да се спаси една жена и трябва подкрепа на действия, а не на думи.И само да т кажа, че има майки, които не са малтретирани, но не са по загрижени за децата си, така,че не давай квалификация коя е ДОСТОЙНА майка и коя не е, не си ти човека.

32.   Да, точно така е, напълно си права за всичко/към автора/

На мен много ми се ще също така да се включат онези майки, които не са го търпяли 20 години, а веднага като са видяли какво е положението, и какъв живот ги очаква занапред, са взели мерки, теглили са му чертата, махнали са се оттам и са прекратили всякакви контакти с насилника.

ТОВА е правилния начин, така правят добрите жени и майки, а не да стават проводници на злото в света, толерирайки насилието!
Та, добре ще е да чуеме тях

33.   А ти, 31, каква подкрепа искаш да ти се даде? Да ти дадеме пари, безплатна квартира, или може би, да арестуваме насилника в къщата ти???!!

Жената има право да изкаже мнението си, още повече, че то е ПРАВИЛНО...А кой си ти че да казваш кое е правилно, всеки носи глава на раменете си именно за тази цел
Какъв вид помощ търсиш, да ти викат: ах миличка, толкова съжалявам и ти съчувствам.
ТОВА ЛИ Е за вас помощта и подкрепата...

34.   Аз съм 31 до 33. Именно за това говорим, коя е авторката, че да казва кои е достоен и кои не? И точно, защото всеки носи глава на раменете и отговаря сам за себе си не е редно авторката да съди тези жени както и да ги нарича недостойни.

Не, не искам безплатна квартира или пари, но за арестуването, да вариант е. И има и друг вид подкрепа не само финансова, но явно не го разбирате. Защото когато си сам без близки и приятели с мъж, които те спуква от бой и живееш в постоянни заплахи какво ще ти се случи и пак си сам какво по точно трябва да направя?? Я сега ми кажи конкретно, а не че има домове и тем подони??

35.   Какво да правиш, НАЛИ САМО ТОВА ВИ КАЗВАМЕ ТУКА...какво да правиш, ДА СЕ МАХНЕШ!

36.   И къде да се махна, не нали всички сте разбирачи хайде кажете как да се спася завинаги, а не да мълча, кажете какво да направя????????Защото всички сте на думи, но вие като общество какво правите с какво помагате или по скоро когато видите че съседа бие жена си се затваряте и си казвате не е наша работа, а после по форумите само говорите как търпя!! Хайде кажете как да се махна и да съм жива??????

37.   Със сигурност няма да се махнеш и да си помогнеш, докато само седиш и се караш на хората във форумите, нали искаш съвет - получаваш го, а после недоволстваш, ще ме извиняваш ама...

38.   Аз съвет не искам, а искам по този начин да кажа на тези хора да не си правят избодите и да не се правят на много разбиращи, след като не са се сблъсквали с този проблем.Защо е най-лесно кажеш махни се има домове и т.н, а дали в действителност са го преживели и знаят как стоят нещата, на това ме е яд, всеки на думи е велик и съди другите, но когато опрем до това да действаме нищо, затова става въпрос.

39.   38, кой ти каза, че не сме го преживяли? Преживяли сме го,аз съм имала този проблем.Но те е яд че сме имали куража да го прекратиме, яд те е, че ние сме се преборили, а ти чакаш да те отърве комшията!

40.   От авторката: Знаех, че ще бодна в най-дълбоката рана, казвайки, че една майка, търпяща насилие в семейството си, не е ДОСТОЙНА МАЙКА. Но продължавам да го мисля. Не ме питай коя съм аз-аз съм израстнала в в такива условия.
Ще се аргументирам.

Бъди сигурна, че ти като възрастен човек, преживяваш насилието по-леко, по-безболезнено (Ах, как ще надигнете вой,че не е така!..., но и в това имам аргумент да ви хвърля в лицето), детската психика е в пъти по-ранима. Ако за теб е ужас, за детето ди ужасът е десетократен. Ти просто не си наясно какво караш да чувства детето ти...В какъв страх живее.

Да, аз знам какво значи пиняски скандал цяла нощ, след което на другия ден е трябвало да пиша класна по математика. Докато другите деца са спяли кротко вкъщи, аз съм треперила часове наред.
Знам какво е и затова НЕ ви наричам Майки, а Страхливки.
Непрекъснато тъсите оправдания.
А варианти има, но вие ги отхвърляте.

Дават ви подслон-не сте съгласни; осигуряват ви психолози-не сте съгласни; осигуряват ви адвокат-не сте съгласни;дават ви възможност да заведете иск по Закона за домашното насилие-не сте съгласни....Все си измисляте куп оправдания, изкарвате се жертви. Да, жертви сте, обаче НЕ толкова на мъжа насилник, колкото на собствения си страх....Но, естествено, никога и пред никого няма да го признаете.
Затова ще заслужите презрението и на децата си един ден, а някой път и омразата. Защото сте търпели и сте подложили децата си на незаслужен АД!
Не сте МАЙКИ, А МАЩЕХИ!

41.   Не 39 не ме е яд, но се чудя как може да съдите другите, ей това ми е чудно, всеки има глава и мисли. Говоря за тези жени, които говорят без да са наясно с много неща, но дават акъли и правят квалификации, особено за достойните майки.

Защото имам доста наблюдения как в семейства без насилие децата не израстват по-добри, по-възпитани и без комплекси. И пак се чудя на изказването на авторката "да им отнемат децата", а защо не апелира да отнемат децата на циганките, които с бебета и деца висят по светофара и просят, те по достойнили са за майки.

42.   И още нещо да добавя за комшията, може би ако всеки помогне с нещо за този проблем не говоря за себе си, ако всеки се опита да направи нещо дори и малко за решаването ще е добре, не да ми казвате как да не разчитам на комшията, затова сме на това дередже всеки казва оправяй се ние кво да направим, не е така хора затова е обществото, като едно цялонещата стават много по лесно отколкото по отделно.

43.   Абе 39, ти за герой ли се имаш, това, че си имала кураж да се махнеш не означава нищо. Човек трябва да се справи с проблема, а не да бяга от него! И щом някои стоят още при насилниците, значи има защо. И вие-тези които сте успели по един или друг начин да се справите, вместо да давате кураж и съвети, да подкрепяте и съчувствате на жените във вашето прдишно положение, вие се нахвърлятелл.Не ви прави чест ей "героините"

44.   Авторката като си толкова категорична я кажи ти изправили се пред майка си и казали й, че е "слаба нещастница"?

45.   От авторката: За какъв ''комшия''говориш? Вие първи ще скочите срещу комшията,че се бърка в семейния ви живот, ако той сам понечи нещо да направи.В това съм сигурна 100 %.
Аргумент:прочети ОТНОВО историята ми-аз на улицата срещам такава жена и тя казва на пияндурника до нея:''Добре, тихо....'', защото я е СРАМ, ти ми говориш да разчита на комшията!
Поредното оправдание...
Комшията, ако си го видяла да влиза в чужда жена в апартамента си, ще идеш ли оправяш проблемите им? НЕ, нали?
Разбра ли сега за какво говорим?

Тъкмо защото не е редно по съседски да се ''оправя'' насилието вкъщи,въпросната държава направи нещо, но, РАЗБИРА СЕ, вие и него отричате.Слаби сте, страхливи сте, гъзолизки сте (с извинение), това е ИСТИНАТА!
И един ден вие ще сте презрените от децата си. Няма дете, което да каже на майка си:''Благодаря ти, майко, че ме остави да израсна в такъв ад.''
Може и никога да не ви го каже, но дълбоко в себе си ще таи презрение към вас. Както го правя аз. Е,ЧЕСТИТО, СЛЕД КАТО МИСИЯТА ВИ НА МАЙКИ стига дотам да спечелите ЕДНО ПРЕЗРЕНИЕ ЗА МАЛОДУШИЕТО СИ.

46.   Авторката е една озлобена жена, тръпки ме побиват от изказванията и. Може би ще е най-добре да се свърже с някой психолог, защото ще става и по зле. А също така ще ми е много интересно да отговориш на номер 44

47.   Да според мен наистина е озлобена и скъпа ми авторке, защо все майката да е винивна, защо не се обърнеш с толкова силни думи към баща си, които е истинския виновник?????Или и теб те е страх да се изправиш срещу него, защото той е виновника за това, защо не кажеш нещо за него, че ти е съсипал живота?И още си чакам отговора каза ли на майка си, че е слаба нещастница или само в нета си толкова силна и велика?

48.   Авторката е силна, умна и достойна жена, каквито вие не сте. Аз я подкрепям на 100%.
Да, казвала съм на моята майка, че е слаба нещастница, и какво от това? Да, мразех родителите си и ги презирах за това, което причиняват на мене и на сестра ми...а вие си стойте при насилника, щом "има защо"

49.   Авторката била достойна жена! Кое и е достойното, след като не е могла да прости на майка си, кое? След като е изпълнена с омраза! Може би щях да я призная, ако беше намерила сили да прости от сърце, но в този случай не е така и за това тя за мен е една нещастна и озлобена жена!

50.   Ало 48, 1 от къде познаваш авторката, че кажеш, че е" силна умна и достойна жена"? 2-ро познаваш ли жените, които казаха тук, че не могат да се справят, и аман от такива като вас, които сте всеможещи и все знаещи, след като презирате толкова тези хора, защо комуникирате с тях гледайте си вашия живот и правете така, че да не е като техния, но не смеите да обиждате, защото в тоя живот нищо не се знае и един ден да не се окажете на същото място, колкото и да викате аз не това аз няма да търпя онова.

1-50 от 131