Споделена история от Семейство

Изневяра.
Здравейте! От на 26 години, не съм грозна, работя като лекар, живея в голям апартамент, имам съпруг-инженер, три прекрасни деца, кола, куче, много чудесни и невороятни приятели и колеги... на пръв поглед приказка, но не е така. Всъщност страдам. Преди месец разбрах че мъжът ми, с когото живеем от 4 години заедно и когото обичам много, ми изневярява. Разбрах го, защото в портфейла му имаше снимка на някакво момиче, хубаво, русокосо, около 22-23 годишно. "Уж"случайно попитах мъжът си за разните му познати и стигнах до нея. Оказа се че му е колежка, която не познавам, отскоро дошла, при това омъжена и с деца. Естественно, той не се усети. Аз се почувствах и унизена, и оскърбена, все пак съм и майка на децата му, нали? Не съм казала на никого, дори на майка си, не знам защо, струва ми се че ако кажа, ще изляза пълна глупачка. Забелязах също, че отскоро той си смени парфюмите и дезодорантите(по принцип мрази NIVEA FOR MEN, а сега си слага само от него)и че почти не се интересува от мен, от работата ми. Аз не си промених държанието към него, но искам да му покажа по някакъв начин че дълбоко ме е оскърбил. Не искам развод, защото децата са още малки, а зная какво е да живееш при разделени родители. Не знам, какво да правя? Не желая скандали. Благодаря предварително, и много моля, без епитети и подигравки.

Коментари

1.   Сложно, но действително положението е сериозно, щом си носи и нейна снимка. Не става дума само за секс, а явно човекът е хлътнал.
Имаш два избора - или да се разведеш въпреки всичко, или да простиш ДЕЙСВИТЕЛНО и да продължиш с живота си, но той трябва определено да спре да се вижда с нея.
В крайна сметка изборът си е преди всичко негов.
Съжалявам, но си направила голяма грешка да се задомиш и да родиш толкова млада, просто хората се променят и така се случва, че си намират понякога половинка другъде. Не вини любовницата му, най-вероятно и тя е в подобна на твоята дилема като майка и съпруга.
Всичко ще се нареди с времето. Само те съветвам да не правиш драми и скандали. В днешно време да имаш разведени родители е нормално, проблемът е, когато семейството се превърне в бойно поле. Не забравяй да запазиш добри отношения с бащата на децата си при всички положения, за да може те да израстнат все пак с двама родители. Омразата и отмъщението не са добър съветник. Дали бракът ви ще просъществува не е толкова важното за тях, по-скоро е важно да имат родители. Горе главата, животът продължава.

2.   Просто му покажи, че знаеш. Без скандали и истерии. Нека да си знае. И ако продължи, следва сериозен разговор, от който ще зависи решението. Сега ще почнат да ти обясняват как е нормално и в реда на нещата мъжът да кръшне, щото, видиш ли, така е устроен. И ти трябва да се примириш с това. Не ги слушай. Щото ако беше изневерила ти, щяха да те залеят с помия, без да се замислят дори. Вместо това като за начало му покажи, че знаеш, за да престане да си мисли колко е изобретателен и как ти даже не се усещаш. Действията и поведението му след това ще ти покажат какво да правиш след това. Направи, каквото ти диктува умът и вътрешното усещане, но не влизай в безсмислени скандали и препирни.
Как не разбраха тия хора, че една изневяра се приема тежко, защото не се касае до едното чукане, а до това, че, предприемайки го, всъщност ти предаваш човека, който ти вярва и те има за част от себе си. Ама докато някои хора мислят не с главите си, а с други органи, така и ще продължава.

3.   Според мен ако е имало нещо междо тях едва ли ще говори за нея пред теб изобщо. Снимката не доказва, че са правили нещо, докато той не ти даде обяснение няма как да си сигурна. Не винаги всичко е както изглежда

4.   Ами, поговори с него, но ако наистина нямате проблеми в семейството, мъжът ти е един тъпак, казвам ти го като мъж! Не съм семеен и не мога да ти дам някакъв конкретен съвет, но лично аз такова отношение не бих търпял и никога не съм го правил. Знам какво е да ти изневерят и чувството хич не е приятно, цялото взаимно доверие се срива за един миг

5.   Малко ми е чудно как работи авторката като лекар на 26 години. Няма физическата възможност за това. Има 6 години учене, 4 специализация. А пък как успя да роди и три деца и да учи медицина ( ако са тризнаци ок, или има двойка близнаци ). Както и да е. Мъж който носи снимка в портфейла си през 2013 година -пак не ми се вижда достоверно. Кой в днешно време носи снимка на хартия, има телефони и пароли.
Няма да давам акъл на авторката. За мен тази тема е лъжа съшита с бели конци.

6.   От цялата история, едно не можах да разбера: как на 26 години си успяла да се омъжиш, да родиш 3 деца, да завършиш, да специализираш и да работиш като лекар? Много ми е интересно как се случват тия неща. Не за друго, ами да почерпя малко опит :)

7.   До № 3. Имах една колежка, която си имаше и съпруг и гадже. Дори ги беше запознала- когато я попитах защо го прави- отговора беше:Когато нещо е пред очите на човек- не се забелязва. Така, че не се знае има ли имал ли е и какво ще стане.
До Авторката: Подобна драма и аз изживях. Просто престана да ми пука. Той не пожела да се разведе, аз не настоях, а сме говорили по въпроса. Хем го прави, хем иска да си е в къщи. Нещо като зло куче- сам не гризе кокала, но и на друг не го дава. Примирих се- винаги съм имала къде да отида- защото имам и собствено жилище, а в това в което живеем е общо, но не го направих. Сега вече нещата олегнаха или просто не ми пука. Не кръшка толкова или поне аз не разбирам или пък не следя- знам ли... Само се опитай да си съхраниш здравето и нервите- ще ти трябват, деца имаш и трябва да ги обгрижваш с любов, а когато си нервна- не става. Не е нужно да ти давам съвет и то точно на теб- ти си лекар. Запази си здравето- моля те!

8.   Невероятно съвпадение просто - ти си на 26 години и за 4 години си успяла да родиш 3 деца, а и 22 годишното момиче от снимката било омъжено - също с деца :))).
Някакво изследване на тема "млади многодетни майки" ли правиш?

9.   ЗА ЧЕТИРИ ГОДИНИ ИМАТЕ ТРИ ДЕЦА И ТИ СЕ ОПИСВАШ ТОЛКОВА ПОДРОБНО??? ТАЗИ ИСТОРИЯ Е СКАЛЪПЕНА.

10.   Значи той носи снимка на колежка в джоба си, ти го питаш за нея, ама той не се е усетил? ! Тука има нещо измислено

12.   за мен това просто е измислена история

13.   Първо ти свалям шапка затова, че искаш да си запазиш семейството и държиш повече на децата си, отколкото на себе си. Аз съм мъж на 30 години, но се надявам въпреки това да се вслушаш в съвета ми. Колкото и да те боли и да си обидена трябва да си дадеш сметката, че никой не е застрахован от грешка. Едва ли когато сте се оженили той си е правил планове да ти изневерява един ден, но така или иначе такива неща се случват в живота. Трябва първо да си отговориш можеш ли да простиш такова нещо и как би искала да се развият нещата между вас. След като вземеш решенията си, просто седни и му кажи всичко. Знам, че ще е трудно, но не го нападай, не бесней, не си отмъщавай ако наистина искаш всичко да се оправи. Ако той е човек сам ще се самонаказва дълго със собствената си съвест. Вярвам, че ако постъпиш така той ще ти признае всичко и ще намерите начин да излезете от ситуация, ще ти обясни какво му липсва и т. н. Истината е, че за да се стигне до там нещо между вас куца. Успех

14.   Мислех да пиша, защото съм преживял ужаса на изневярата, но наистина има нещо скалъпено тука. Ако някой се интересува как да преодолее изневярата има сайт, специално направен само за изневярата - доста полезен при това:
izneviara. com
прочетете това-онова, преди да тръгнете да правите скандали, да биете партьора с тигана по главата или да посягате на себе си.

15.   Номер 14 - много драматизираш обаче. Хората преживяват какви ли не ужаси - природни бедствия, болести, войни, нашата „ужаса на изневярата“. Направо ужас! Да ви имам и проблемите.
Между другото, сайтът който препоръчваш е комерсиален. Човекът просто се чуди, как да си пробута курсовете. Изневярата не е някакво природно бедствие. Умният човек мисли, преди да прави глупости

16.   До Авторката и №13
"Първо ти свалям шапка затова, че искаш да си запазиш семейството и държиш повече на децата си, отколкото на себе си. " Това никога и от никой няма да се признае, нито от съпруга, нито от децата ти. Бъди убедена! Така пропилях живота си и аз. Сега съм на 50г. съпруга ми е с мен, но си прави изцепки и до сега от време на време- да помага ми винаги, когато става въпрос за родители и общи дейности, но си гледа него си. Дето порасна и ми се казва, кой ти е виновен- да си гледала себе си... да ти кажа- страшно боли, защото останах при баща й защото и времената бяха други, друго беше отношението към разводите, а и за да мога да и дам сигурност и стабилност, защото финансово нямаше кака да се помага и да достигне там- където е сега... Така, че знай- няма по- неблагодарни от децата. Така, че сега съм сама като куче. Загубила живеца и вярата в хората, а това го направиха най- близките ми хора- съпруг и дете. Просто ме предадоха и ми Благодариха страхотно с разбито здраве и не зная на къде да тръгна. Благодаря се, че работя и това ми е развлечението, за риятелки- ами имах малко но истински, сега и с тях не ми се говори- няма какво да им кажа и само плача. Не си представях живота по този начин.

17.   16, всъщност близките ти са прави. животът ти е следствие от ТВОИТЕ решения и те не са виновни. ти си направила избора си и не е коректно да ги обвиняваш, след като те не са те молили, не са ти обещавали нещо различно и не са те лъгали.
дали общественото мнение е много важно за теб, дали просто не си имала смелостта да напуснеш мъжа си, няма значение. не се изкарвай жертва, защото наистина решението си е било твое.

18.   №16 до №17
Не обвинявай, защото ти може би ще попаднеш в същото положение и може би по по- лошо. Каквото правиш го правиш за добре, да и добре ги остроих, но занемарих себе си- но поне живях достойно, а не като мърша- защото за мен и някой може и да заплаче, но за мършите едва ли. Поне нещо излезе от живота ми и оставих нещо на тоя свят и такива като теб може и да се гордеят от такива хора и да се мъчат да им станат приятели, а ти какво стави след себе си?