Споделена история от Семейство

За тези който разбират от компютри.. брат ми ме следи през рутера
Здравейте, имам огромен проблем.. Преди да започна, искъм да ви благодаря предварително, за съветите който ще дадете! И така да се върнем на темата..
Имаме рутер в къщи, и аз и брат ми хващаме сигнал от него за да имаме интернет, но проблема е че брат ми ме следи в смисъл всяка парола, поща, или където съм влизала тази информация върви в рутера и се записва, а той от там чете какво съм правила! Аз нямам ли личен живот? А? Моля ви помогнете ми, какво да направя за да не чете къде съм влизала и прочие! И ако мислите че съм малка грешите на 18г съм..

Коментари

1.   Не може ли просто да ти види историята на компютъра?

2.   Момиче, внимавай! Той ще прочете и това хаха

3.   Интересно ми е как си го разбрала това. Но пък се надявам да се залъгваш, защото наистина е гадно... и за тебе и за него даже мисля, че ще е гадно. Аз не мога да си представя, аз да следя някого така, не го намирам за нормално, особено пък ако следиш някого от семейството. Още веднъж казвам, не знам как си го разбрала това нещо, но дано се залъгваш само.

4.   Надявам се, че не си постнала историята от собствения си компютър. :) Иначе брат ти ще може да прочете мненията тук и да ги контрира.
Затова ще се въздържа от коментар. Иначе имам идеи, някои от които са много лесни за прилагане, дори и ако не разбираш бъкел от компютри (но е необходимо владеене на английски).
Иначе си мисля, че винаги можеш да се обърнеш към баща си за този проблем.

5.   Защо пак реши че е рутера има общо?

6.   Вземи си интернет флашка. По този начин ще си вързана към друг нет. Дано съм ти помогнала и успех.

7.   през рутера не може да те следи, инсталирал е програма от типа на KeyLogger тя е скрита, записва всеки клавиш които натискаш, някои от програмите може да се настроят да пращат информацията на имейл адреса, иначе програмите се отварят с комбинации от клавиши, преинмсталираи си уиндоса или с каквато оперативна система си и си сложи парола на компа успех
до 6 и флашка да вземе все същото ще бъде
успех

8.   ОТ автароката..
Номер 4, какви са тези идей? Сподели моля те :)

9.   Мисля че това е абсурд. По вероятно ти следи историята в компютъра. Другото е като ползвате общ рутер значи ползвате и общ ай пи адрес. Тоест където си се логнала той може да се логне от твое име без да има нужда да ползва паролите ти. Когато излизаш от пощата си фейсук или друг сайт където се изисква парола преди да затвориш компютъра си натискай "изход" от сайта.

10.   до 9 пишеш глупости, рутера и ай пи адреса нямат нищо общо в случая, до авторката единствения възможен начин да ти знае паролите е чрез шпионска програма, както ти писах по горе номер 7 съм, в нета има достатъчно информация прочети

11.   До номер 10..
Може ли съвет, как да направя така че да не ме шпионира, защото програмата не иска да ми се инсталира.. Която и версия да цъкна, не става.. Нещо друго?

12.   номер 10 съм , най-добре си преинсталирай операционната система и след това парола, това е най-доброто решение

13.   ОТ авторката..
До номер 10..
Опитах се да си инсталирам Anti-keylogger, но не става изписва някоя грешка и просто не става.. Защо така? Ако може други съвети.. Благодаря

14.   Занеси да ти преинсталират Windows-а бе момиче, това е единственото решение. След това си сложи парола на компютъра, така че той да няма достъп. А ако е общ, си сложи парола само да твоя акаунт, тоест дори и друг да го ползва няма да има достъп до твоята информация. Чрез рутера не може да те следи!

15.   От номер 4:
Предлагам ти най-известните програми, които се използват точно за търсене на "keylogger"-и и други подобни програмки. За разлика от тоя Anti-keylogger, който никога не съм го и чувал, тези програми са доказани в жанра от много години:
1. Malwarebytes' Anti-Malware Free. Когато отидеш на сайта им, внимателно гледай да свалиш безплатната версия, а не платената.
2. Safer Networking Spybot: Search and Destroy. Доколкото гледам на сайта на тези, пак предлагат платени продукти. На сайта им натисни "Home User" и избери безплатната версия.
---Инсталираш тези две програми, пускаш първата, сканирай всичко. После пускаш втората, пак сканираш всичко. Ще ти отнеме няколко часа, така че гледай да си предвидиш време. ----
3. Отиваш в Start (долу вляво). Оттам в Control Panel. System and Security -> Windows Firewall. Check Firewall status, а после отляво избираш Turn Firewall on or off. Ако ти е изключена, я включваш и после даваш OK.

Има и нещо допълнително, колкото да се подсигуриш, че не може да те следи през рутера: пишеш 192. 168. 1. 1 в браузъра. Това ще ти отвори настройките на рутера. Ще ти поиска потребителско име и парола - пробвай admin и за двете. Ако стане - търсиш System Tools и сменяш паролата (записваш си я някъде в бележник да не я забравиш). Ако не стане, питай баща ти за нея. Има и начин да се резетне паролата, но е по-сложен.

16.   Момиче, ако си преинсталираш Windows-a, брат ти пак ще ти сложи KeyLogger, парола да сложиш в Windows-a, разбиването става за 2 минути, парола на BIOS, ще го ресетне... и накрая вместо да се занивамваш с рутери и пароли, поговори с брат ти, кажи му, че ти е неприятно, питай го какво толкова го интересува, въобще поговори с него. Ако е разбран и човек на място - ще се разберете, ако е келеш - няма спасение. Успех.

17.   Доколкото разбирам, всеки си има компютър и само рутерът ви е общ. Ако си заключиш компа, и нямаш споделени директории, той може единствено да види в кои сайтове си влизала ама нищо повече. Ама ако той е настроил мрежата в началото може да е инсталирал нещо...

18.   До номер 15..
Благодаря ще пробвам, това което каза.. Ако нещо ще пиша, благодаря! :)

19.   До номер 15..
Благодаря, инсталирах само едната програма щото другата нещо не стана ;Д
Виж какво неща ми откри
http://prikachi.com/images.php?images/527/5742527d.png
Благодаря ти много .. А имаш ли др идейки? ; )

20.   Друга идея е да ползваш mozilla -инструменти-поверително сърфиране ползвайки тази функция не оставя следи къде си влизала в нета, но само след като си преинсталираш уиндоса защото с тези програми за откриване на "keylogger" лично аз и нямам много доверие.
За протокола не съм номер 15

21.   От н. 4:
Други идейки нямам засега. Най-сигурното наистина е да форматираш компютъра си, както и да помолиш разбирачите да ти сложат парола и така само ти да имаш достъп до компютъра.

Не знам дали имаш антивирусна, но сканирай и с нея, щом malwarebytes ти откри толкова много съмнителни обеки (но честно казано, според зависи - на мен редовно ми открива всякакви обекти, но те са главно от торенти. Това не означава, че са заразени с вируси, просто антивирусната гледа за всякакви алгоритми, които заобикалят действието на определена програма - това включва и кракнати програми). Задължително я ъпдейтни до последна версия и дефиниции. Ако нямаш антивирусна или имаш проблеми с тази, която имаш, сложи си безплатната avast!. Ползвам я от няколко години вече и съм супер доволен.

Също така пробвай и http://www.pandasecurity.com/homeusers/solutions/activescan/ . Предимството да използваш сайт, който да ти сканира за вируси и троянски коне е, че докато някой вирус може да ти прецака антивирусната програма, или да предотврати инсталирането на чистещи програмки, няма как да спре сайта от зареждане и сканиране. :) Пак ще ти отнеме няколко часа, обаче.

22.   До номер 21..
Благодаря ще инсталирам програмата която спомена.. Искъм да попитам, ам може ли нещо от браузъра с който съм в момента Mozilla нещо от настройки, там да направя да не запазва историята, а тогава няма как да ме следи нали?
Благодаря ти :)

23.   То това е най-лесното. :)
Цъкаш на оранжевия бутон Firefox горе вляво. От менюто избираш Options -> Options, цък. На прозореца отиваш на Security и там гледаш History. После Firefox will: избираш "Never remember History".
И си готова!

24.   Авторке не четеш какво ти се отговаря номер 20 е обяснил подробно с мозила как става работата, 5-6 поста ти се обяснява че най -добре преинсталация на уиндос и пак питаш
какво не разбра?

25.   До номер 24
оп.. Не съм видяла, извинявам се..

26.   това което каза момичето, е възможно. Нарича се sniffing. Взима всички заявки към web пространството и съответно бисквитките. Чрез тези бисквитки може да влезе в сайт с твоето потребителско име без парола само с тази бисквитка. Начина за да не разбира къде ходиш и паролите ти е да си вземеш флашка за интернет от някой оператор. Проблема е че е твърде бавен, става само за сърфиране. Мисля че беше около 5 лв на месец неограничен на виваком :) Иначе ако мислиш че те е заразил с вирус, изтегли си "hijack hunter" и дай снимка на startups :) Друг вариант е да гепиш главният кабел на рутера и да ползваш директно, но друг няма да може :) Ако си му кака, бий му два шамара

27.   Съгласен съм 26. Най-вероятно използва Network sniffer.
Следи всичкото трафик в мрежата. Лично съм го пробвал в голяма корпоративна мрежа. Интересни неща излизат :). Писма, съобщения от ICQ /тогава се ползваше много/.
До като си в тази мрежа така ще е.
А тук може да прочетеш какво прави всъщност. http://forums. megalan. bg/index. php? showtopic=9257
Решението:
1. големи шамари!
2. мобилен интернет от флашка /както вече предложиша/ или мобилен на SmartPhon.

28.   Мога да ти предложа някои неща надявам се да са ти полезни:
1. Програмата "tor" това с Мозила браузър интерфейса и позволява да сърфираш чрез изкуствено генерирано ип адресче. (тоест ако те следи през конзолата "cmd" по IP това е решение)
2. Ако използва програмата "shark"(програма за следене на трафика подобна на гореспоменатата само че следи всички по линията) просто му я деинсталкаи и накрая ще се откаже.
3. Ако влиза през бисквитките си изтегли CCleaner и си изчисти всички бисквитки временната памет
4. Ако се съмняваш че имаш някои нежелан скрипт или бин които те следи просто е просто стартирай диспеичера на задачи и спри този процес(това е за напреднали)(активирането на диспеичера става ctrl Alt Del делите и от там диспеичър на задачи / после процеси и намираш ненужния процес и даваш краи на процеса НО Е ЗА НАПРЕДНАЛИ.
5. Хвани и поговори с брат си и ако разговора не помогне може да го заплашиш с: оплакване до родители, полиция(защото това следене е незаконно и т. н), че ще кажеш някоя тайна за него, че ще с
счупиш РС то му или нещо подобно действа но за кратко.

надявам се да съм ти помогнал с нещо
zanthan

29.   Нищо не може да види от рутера. Просто те лъже, наи вероятно ти гледа компа, в браузъра ти има настроика управление на пароли, там се запазват и гледа от там

30.   Купи си Друг рутер и ползвай интернет през него.

31.   Хора, темата е от преди 3 години, авторката навярно е вече студентка и може би се е изнесла от вкъщи и проблемът се е решил отдавна. Има ли смисъл да се коментира стара история в такъв случай?

32.   До номер 30: Пич, историята е на повече от 3 години. Вече се е оправила, надявам се.

33.   Аз имам същия проблем, но на телефона, ако направя актуализация ще се оправи ли? Или ако ползвам мобилен Интернет. Защото без да ме попитат дали искам ми разглеждат интернета, което е гадно и незаконно. Клюкарят ми нещата, които разглеждам и съм единственият от класа на който разглеждат сайтовете