Споделена история от Семейство

Липсваш ми, дядо
Вчера загубих един от най-скъпите си хора, дядо ми. Той живееше заедно със баба, защото тя претърпя инсулт преди няколко години и се гледаха взаимно. Но уви, преди 2 седмици той се разболя. През това време, въпреки че баби е трудно подвижна, тя му помагаша, даваше всичко от себе си, ставаше със бастунчето, отиваше до него, стискаше ръката му и му казваше да бъде силен. Днес беше погребението му, тя не можа да дойде, но съм сигурен, че той не и се сърди. Беше човек, който винаги беше готов да даде и последния си залък хляб на гладния. Наричаше ме свирчо като по-малък и до сега, въпреки че съм вече на 17. Обичах да му помагам, винаги беше усмихнат и се стараеше да пази проблемите само за себе си, но винаги се справяше с тях. Баби, вече е сама и ми е адски мъчно за нея, предполагам че ще дойде да живее с мен и родителите ми, но ще бъда адски щастлив, като дойде! Обожавам я, така и частичка от дядо ще бъде със мен. Нека почива в мир, и всички разберат, че дядо ми е бил велик човек и е живял достойно! ОБИЧАМ ТЕ, ДЯДО!!! ВИНАГИ ЩЕ ТЕ ПАЗЯ В СЪРЦЕТО СИ ;( <3
Ц 17г, гр. Плевен

Коментари

1.   Дядо ти е на по-добро място. Радвай се, че си имал честта да го познаваш. Пожелавам на цялото ти семейство сила, сила да преодолеете този тежък момент. Нека почива в мир!

ТТ

2.   Моите съболезнования. Голяма загуба е. Аз живея с дядо си и само при мисълта... сълзите тръгват. Бъди силен, имаш баба си. Показвай й колко много значи тя за теб. Възрастните са толкова чувствителни, дори повече от нас - младите. Обичта към бабите и дядовците - тя е завинаги.

3.   Моите съболезнования, Мило момче! По начина ти на писане и изказа ти се усеща болката. Бъди щастлив, че си имал възможноста да се докоснеш до стойностни хора, както баба ти, дядо ти, а със сигурност такива са и родителите ти. Затова се равай и показвай обичта си към родителите и баба си. Преди години, когато бях на твоята възраст се срещнах както и ти със смъртта на дедо ми, тогава мой/най близък ми каза: "Когато кара по ред е щастие, когато прескача е трагедия" замисли се и ти над тези думички и ще разбереш, че този човек е бил прав, сега отиди при родителете си и баба си и ги прегърни и целуни- кажи им какво са те за теб и мааалко ще ти олекне. Болката не отминава, просто свикваме да живеем с нея и ни остават хубавите спомени с любимете хора- така, че създавай щастливи моменти с тях.

4.   Разбирам те. И моят дядо почина преди 3 години. Това което мога да ти кажа е, че с времето става по-леко, но никога болката не изчезва.

5.   Моите съболезнования бог да го прости.

6.   Разплаках се ;( Наскоро загубих дядо си, човек който ме научи на ужасно много неща и благодарение на който се превърнах в стойностен човек. Съжалявам за загубата ти.

7.   Огромно Браво на момчето. Думите са слаби. Благодаря от името на дядо ти.

8.   Разплака ме Браво моите съболезнования.
Момиче на 8

9.   Много ми стана едновременно мило и тъжничко от тази история! :)
От краткия ти разказ разбирам, че баба ти и дядо ти са се обичали и подкрепяли до последно. Нека дядо ти почива в мир, хубавият спомен за него винаги ще живее в сърцето ти, това е най-важното!
П. П. Аз също загубих дядо си преди 10 год. Макар, че бях само на 6 годинки пазя спомена за него в мен и никога няма да изчезне от сърцето ми!

10.   Съчувстваме ти и те разбираме.
Докато ти си жив, дядо ти ще е с теб в душата ти.
Моят дядо почина също, когото бях на 17 години.
Сега и аз съм дядо...
Не минава ден да не се съветвам мислено с него.
Бих те посъветвал да си близо до баба си. За нея
ти също си част от дядо ти. Той може би ще остане
твоята съвест. Така е при мен.

11.   До номер 8 - за кое "Браво"? !? Че горкото момче е изгубило един от най-важните хора? Или че го е написал много сърцераздирателно!? За такова нещо не се казва "Браво" -. -
Скъпо момче, знай, че дядо ти се гордее с теб, знай, че той те обича! На по-добро място е, знаеш. Дано ти отмине по-скоро, но знам, че болката никога не се заличава... моята баба, която беше на 73 години почина на рожденият си ден. Била съм на 9 години и 40 дни след това съм казала на мама, че съм видяла баба как се усмихва, прегръща ни и ни казва, че ни обича безкрайно много. ;( Разбирам те, мир на прахта му!
момиче на 19.