Споделена история от Семейство

Как да постъпя след шамара?
Снощи се скарах със съпруга си и тои ме удари. Много ми е болно и съм объркана. Незнам как да постъпя.

Коментари

1-50 от 137

1.   Само знай,че има ли първи път ще има и втори и трети и..... докато ти стига търпението. Затова уважавай себе си и бягай докато не е съсипал психиката ти. Ако имате и деца-просто не допускай този човек повече до вас-страданието ще е двойно или тройно.

2.   Ударил ли те е веднъж, дори и да се кълне, че няма да ти посегне повече-НЕ ВЯРВАИ. Това ще се повтори и потрети. Ако искаш такъв живот с такъв съпруг - продължавай с него, ако ли не-незабавно прекрати брака си с цената на всичко. Мъжът ми започна преди 15 год. с 1 шамар и 3 год. по късно ми посегна отново и отново и oтново.... а всеки път се кълнеше, че съжалява и никога повече не би ми посегнал.

Не издържах и го напуснах. Съжалявам,че не го направих по-рано. Мъж,който е безсилен да обори 1 жена с думи, а посяга е пълен несретник.........

3.   Каквото и да си казала, не е добре, че те е ударил. Ебати, все пак си жена, а не някакво куче или друго псе.. Направил го е в момент на слабост може би, или защото си го предизвикала, казал го е в момент на слабост, но е много гадно.. Не знам какво да правиш, изчакай и виж дали ще ти се извини и тогава вземи мерки какво да правиш занапред. Дано само не е вярна максимата: че веднъж ударил, пак ще го направи.. отдалечи се за малко, опитай се и разбери що го е направил, дрьж не на дистанция и не прави намек, че си му простила шамарите, защото не е прав...........а може би и потърси малко вина в себе си...

4.   Много зависи, аз съм мъж, но над жената с бой не трябва да сед налага никой мъж. Обаче понякога сте толкова невъзможни, че това е единственото за което мога да се сетя. Ако го е направил с ярост, незнам, това не е хубаво. Ако си невинна, дай му да разбере, че е постъпил ужасно.

5.   Напусни го! Мъж, който "си отпусне ръката", не се спира само с един път. Кажи му да си намери някой от неговия калибър да бие. Каквото и да си направила не позволявай да те удря. Ти да не си боксова круша? Знам, че повече те боли от обидата, отколкото от шамара, затова бъди горда, иди за няколко дни някъде - при майка си, при приятелка.... просто за да му покажеш, че е постъпил ужасно и да разбере, че ако се държи така с теб може да те загуби. Каквито и проблеми да имате, те трябва да се рещават по интелигентен начин - в разговор; в крайна сметка хора сте, не сте зверове.
Дано съм ти полезна с този съвет. Горе главата, мила!

6.   Глупости тва, че човека се е изпуснал нищо не значи стига да не е системно разбира се ако е за първи път не е толкова страшно. Все пак и ти си го наранила с думи нали така?. Много повече боли от думите от колкото от един шамар. Имал съм любовница която буквално ми каза "какъв мъж имам като един шамар не ми е забил". Просто трябва да се съчетаят двете работи хем да не си избухлив хем да не си путка. Така, че ти също имаш вина за това. Поговорете и всичко ще се оправи гарантирам ти. Затва сме хора да грешим и да прощаваме. Не слушаи предния коментар явно не е запозната с вижданията за живота. Желая ти успех послушай ме и пиши.

7.   Номер 6 е много прав! Ти най- добре знаеш какъв човек е до теб! Трябва да си поговорите- поне така правят нормалните хора. В днешно време всеки изпуска пара, така че поговорете!
От друга страна ти си зряла жена! Трябва да можеш сама да прецениш човека до себе си и сама да вземаш решения, не базата на чуждо мниние! Другите да си решават тяхните семейства! Това май е най-правилно! Реши го сама!

9.   По повод на коментара на "6" : Много неща имам да ти кажа - едното е - ти много свястна любовница си имал, мазохистка ли е била, що ли? Да - думите могат да наранят много повече, но ние не знаем защо са се скарали и какви думи са си казали. Така че - пред нашите очи само шамара е налице. Каквито и думи да му е казала - НИЩО НЕ ОПРАВДАВА НАСИЛИЕТО! А максимата "веднъж щом го е направил, ще го направи пак", е вярна само ако тя му позволи. И какво значи това - "да не си путка"? Според мен мъж, който бие жени е "путка" във възможно най-грозния смисъл, който вие, "мъжете" можете да си представите. Какъв успех й желаеш, ако тя послуша съвета ти ще реши че мъж който бие жени е някакъв "истински мъж" ; ти я обричаш на тормоз и нещастие, ако те послуша..... Надявам се тая жена да има повече ум в главата си и въобще да не обръща внимание на тия "мачовски" изказвания.....

10.   Сега аз да ти кажа няколко неща. Това не е вярно, че щом един път я е ударил ще й посегне пак. Аз съм сигурен, почти на 100%, че този мъж в момента съжалява от цялото си сърце, защото ми се е случвало един път през живота си да ударя приятелката си. Тя ми прости и никога повече не съм й посягал, а съм по мил с нея от всякога. Само да отбележа, че вие жените имате навика да човъркате в човек, да го дразните толкова много, че да го накарате да ви посегне. А относно историята, нека момичето да си помисли дали наистина не го е наранила много с думите си. Да, мъж, който търпи жена му да го командва е "мъж под чехъл". Това за любовницата дето го казах, го казах в смисъл, че жените не харесват "мъже п*тки", не харесват "мъже ревнивци", а трябва така да са съчетая нещата, че НИЕ МЪЖЕТЕ ДА СМЕ НЕЩО СРЕДНО МЕЖДУ ДВЕТЕ и да мисля, че съм истински мъж "МАЧО", защото не съм позволявал на жена да ме командва. Винаги съм се съобрязавал с жените.

11.   Не знаеш ли как да постъпиш, или си малодушна? Махни се оттам, какво още се чудиш. То е ясно, и колкото по-рано, по-добре.

12.   Към 6 и 7
Какво значи: "Сама си е виновна?"
Четох някъде, че най-големите убийци също смятат жертвите си за виновни. Брей, че възпитание, брей, че ценностна система.

Като майката на мъжът ми, щом не слушам да ям бой. Само където не понасям изверги, които са все невинни.

14.   Към 10

Ха, жена ти иска да те команва или ти не се съобразяваш с желанията й. Понякога някои не се съобразяват с жените си, за да не изглежда, че ги командват. Това обаче било слабохарактерност от страна на мъжа. За мен ти си истински мачо.
Със здраве!

15.   Аз съм момиче на 19 години. Незнам как и дали ще приемеш съвет от мен, но бих искала да ти кажа какво мисля.

Подкрепям с две ръце тези, които ти казват "има ли първи път, ще има и втори и трети и ..."Няма оправдание за човек, който посяга на някой, няма по-грозна картинка от тази да видиш баща си да посяга на майка ти, няма по-голяма травма за едно дете ...и винаги съм се чудила на тези жени, които според мен се опитват сами себе си да убедят, но и те самите не си вярват "че всичко е заради децата и ще е по добре да запазят брака си". Това не е истина! Ние не сме глупави, разбираме какво се случва. Не искам да съм жестока, незнам и аз как бих постъпила, ако човека, който обичам ме удари, но знам, че не можеш да се кълнеш, че обичаш някого и в същото време да му причиняваш болка. Не говоря за физическа болка -тя отшумява, минава и се забравя-говоря за тази болка от разочарованието, което изпитва човек в такъв момент. За това се моля да вземеш най-правилното решение ,да поговорите, да се разберете, но мисля, че ако аз бях на твое място, ако имам деца, бих им обяснила-те със сигурност ще те подкрепят и бих си тръгнала от този човек.

16.   Жените на думи са силни, но на дела са гола вода. Така че, кои сте вие 19 и 20 годишни лапета да съдите хората. Когато ви дойде на главата, тогава може да дадеш някакъв съвет.

17.   Към 16: Ти от къде знаеш колко са годишни? Аз съм на 48 години. Не бих търпяла подобно нещо нито ден.

18.   Махай го!

19.   Много ще ти е трудно да вземеш правилното решениерако истински обичаш съпруга си. А всъщност кое е правилното решение? И аз мисля че щом има първи път ще се продължи още и още. Бъди силна не му се давай, прояви твърдост!!!!успех

20.   Абе Вие семейството като поле за надмощие на съпрузите ли го разбирате? - ""Бъди силна не му се давай, прояви твърдост!!!!успех "". Първият шамар ударих на съпругата си след 1 год. брак.

Вторият - след 25 год. Според мен - напълно заслужени! Тя едва ли ще Ви пише, но съм сигурен, че не са и минавали мисли от рода на ""Махай го"". Искаше ми се да можеше без това. Но както казва един мой приятел - боят не е педагогичен, но помага. Въобще.

Не ме разбирайте грешно, не съм за насилието, но когато диалога не помага? Чудя се как от две изречения, написани от потърпевшата, успяхте да си извадите толкова дъбокомислени изводи. Някой дали се замисли, заслужен или не, е бил този шамар, без да познава конкретната ситуация. Може жената да дължи извинение. Или тук повечето коментари се пишат от много горди, еманципирани жени, нетърпящи никаква намеса в личния си живот? Не съм женомразец, но коментар 4 ми хареса. За съжаление животът е изтъкан от компромиси. Дайте повече от това, което искате да получите. Визирам и двата пола.

21.   Номер 20, ето какво: първо сме хора и след това мъже и жени. Май точно такива като теб го делят на "мъжете" и "жените", като съдя по написаното... За мен мъже които проявяват насилие, както и жени, които го търпят, са долни примитивни страхливи тъпанари.Не ми казвай че си имало причини. По тая логика аз може утре да те пребия и да кажа: той си го заслужаваше... Как ще живеем ако правим така, помисли!

22.   Никой не заслужава да яде бой. Няма значение за какво. Мисля че има много по цивилизовани начини за да се разберете. Щом се стига до бой за мене той не е никакъв мъж. Ако ти самата нямаш решение никой от нас няма да ти даде правилния съвет. Ти сама ще прецениш какви са вашите отношения. Дали си заслужава да живееш по този начин. Дали ще се страхуваш да не има и следващ подобен шамар. Желая ти много успех във вземането на това твое решение.

23.   Миличка аз съм на 28 год приятелят ми ме боготвореше но до време. Наложи се да се разделим за 3 месеца през което врме той ми беше изневерил. Каза ми и аз го преживях много тежко. До този момент аз смятах че никога не бих простила такова нещо и че всичко след това би рухнало за мен, но го обичах слепешката твърде дълго.

Простих му. но понеже въпросната жена беше негова секретарка продължих да се тормозя непрекъснато, ежесекундно. В един от разговорите ни той ми съобщи че с въпросната лейди имат емоционална връзка която никога не е приключвала в този момент земята се отвори под мен сарцето ми се скъса и аз реших просто да изляза от стаята.

В този момент той ми се нахвърли и започна да ме удря с всичка сила, 3 месеца едвам дишах от спуканите си ребра, налагаше ме с каквото му дойде под ръка. И това беше мъжът който ме боготвореше. Напуснах го въпреки чувствата си който след този момент се оказа че са били просто носталгия по хубавото старо време. Дори и да продължиш знай едно ти никога няма да си същата, в теб ще започне да се заражда страх спрямо него а това ще убие любовта ти, няма да смееш да споделяш нищо с него понеже няма да си сигурна как би реагирал той, ще агонизиращ.... Моят съвет е :МАХАИ СЕ ЧАС ПО-СКОРО, следващият път ще е по-жестоко.

24.   След поредната караница за изневяра съпругът ми ме удари. Аз го издрах, разбира се. След няколко месеца се повтори. Удари ме по тила, паднах на пода и си разбих коленете. Пред децата. Не чаках трети път и се разведох.
Мисля, че като посегне веднъж мъжа му става навик. А ако жената търпи да я бият сама си е виновна. Може да е мазохистка, да обича бой и след това секс.

25.   А бе жени, отдавна чета този коментар и не смея да се намеся , защото не зная, какъв е проблема. Човекът може да е бил бесен в тоя момент- ударил я е . Не е хубаво, но тя със сигурност знае с какъв мъж си има работа:

1.Тиранин за който няма друго мнение освен неговото
2.Типичният БГ MAN на когото жена му не млъкнала навреме
3. Човек, който въпреки принципите си си е изпуснал нервите. Аз лично успях да спра, след като хванах жена си за реверите. Просто се усетих, че насреща си имам жена. Ако обаче насреща ми имаше мъж и бе толкова упорит гарантирам, че нямаше да се замисля и да спра.

Моите уважения мила, но просто си дай сметка предизвика ли го достатъчно, спря ли спора навреме / все пак този свят е още мъжки / и това ли е начина по който обикновено общува с теб. След като отговориш на тези въпроси отговорът сам ще се появи.

26.   А бе вие нормални ли сте? Как може някои да оправдават дори и единия шамар? След него винаги, ама винаги следва втори (и естествено отново заслужен). Въпросът е докога ще търпиш и ще живееш в очакване на следващия. След време става навик!!! Освен това започваш да премерваш всяка своя дума или действие - да не би той да реши, че си го просиш пак. Човек, който свикне, че му се разминават прегрешенията ги повтаря и потретва. Няма друг развой на нещата, останалото е тъпа заблуда...

27.   Аз докато четях изказванията ме обзе силен гняв, спрямо хората които се изказват позитивно за боя. Абе я се осъзнайте за какво говорите. Мислите ли, че на една жена като и набиете шамарите, и тя още в момента ви мрази вече толкова силно, че не го забравя никога. Баща ми биеше майка ми, дори и пред нас, тои вече не е между живите, но обидата остава и след толкова години 20, от както е починал. Аз съм на 32 и още го помня. Майка ми също. Такива мъже са комплексари, които искат да покажат нещо, но и те не знаят какво. Бягайте далече от такива мъже, съсипват ви самочувствието, и си мислят, че като стъпят върху някой, стават по-високи.

28.   Значи. Не се притеснявай нищо не е станало! Сега ще се обоснова и защо. Какви са задълженията на един мъж:
1. Сутрин като стане, първо да нае*е жена си, та да е сигурен, че е първи за деня.
2. Да си пребере парите на сигурно и да отиде на работа.
3. По пътя си ако види малко дете да му се усмихва, защото не се знае - може да му е баща.
4. Ако види стар човек да му се усмихне, защото този стар човек може пък да е негов баща.
5. Ако през деня му се отвори шанс да спи с жен да го стори, защото морето един път хвърля риба.
. Като се върне от работа да хапне, да сръмне.
6. Преди да си легне да забие един шамар на жена си - нема начин да нема защо!

29.   Много ми хареса написаното от №28. Но погледнато от комичната страна на ситуацията. Жалко обаче, че и в живота има хора, които покриват написаното на 100%, и тежко и горко на жените, които живеят с такива мъже. Но все пак всеки решава за себе си как ще продължи за напред.

30.   За съжаление живеем в свят на насилие и обиди. Аз лично съм отгледана в много добро и сплотено семейство, но се омъжих за мъж насилник. Човек,който мисли, че света се върти около него. Човек, който те има за даденост, за част от мебелите вкъщи. Обичах го прекалено много, но с времето всичко красиво свърши.

Сега съм с него от страх и по съвсем други причини, но съм сигурна, че ще има "утре" и всичко някога ще свърши. Възхищавам се на хора, взели решение да сложат "край". Дано и аз бъда някога толкова смела.

31.   Към всички вас, които търпите насилника до себе си. Много Ви моля час по-скоро вземете се в ръце. Напуснете насилника. За доброто бъдеще на вас самите и най - вече на вашите деца. Повярвайте в себе си! Разчитайте на себе си! Съхранете както физическото, така и психическото си здраве!

32.   Ами колкото и тривиално да звучи-щом го е направил веднъж ще го повтаря и потретя-не се страхувайте и бягайте.По-добре на хората в устата отколкото на хората в краката а някои хора си посипват главата с пепел само за да хвърлят прах в очите на хората-повярвайте-ставала съм свидетел-вълкът козината си мени но нрава не...Използвайте докото имате избор.

33.   Здравейте!
Искам и аз да подкрепя мненията, че след първия шамар следва още един и още един и... Лошото обаче е, че всеки следващ път шамарът става все по- силен, преминава в ритници, блъскане на главата в шкафове...
И това няма да спре, дори да има след това извинения и думи от рода " Никога вече!".
И от личен опит- напуснете мъжа веднага след първия път на насилие, защото след това страхът ще ви обхваща все повече и повече, а съпротивата от ваша страна ще намалява, защото единственото, за което ще мислите, свити в ъгъла, е " Кога ще спре?'

34.   Прати го в травматологията и му кажи, че ако иска може да се върне, но ако го направи, отново ще е в моргата :D

35.   Приятелят ми ме удари и ритна и аз го напуснах. За 5 години му е за пръв път.....и ме е страх че направих огромна грешка, защото много го обичам и знам че той не е агресивен човек, но нали всеки казва че има ли първи път ще има и втори. Да не говорим че сега хем обидата трябва да преглъщам, хем раздялата......Обидих го, но можеше и той да ме обиди, не да ме блъска и удря.

36.   Нима искате да ви боготворят? Та вие не сте богини, а обикновени жени с нищо не сте по-малко, нито повече от нас мъжете. Имате някакви нереални очаквания от мъжете. Иначе съм против насилието, обаче когато тя те удари първа да не отвърна ли? Щом един мъж няма право да удря жена дори с цвете, жената също трябва да не го унижава и да не го удря.

37.   Дали ако жена удари ще е по-силно от мъж?Едва ли... Да не говорим че на обидата може да се отвърне с обида.

38.   Моля? ? ! ! Ударил те е? Това е престъпление... Напусни го..

39.   Здравейте отново след 6 месеца:) Да ви кажа набързо развръзката. След като поговорихме с приятелят ми стигнахме до заключението 4е няма смисъл да продължаваме, ако го смятам, че има вероятност пак да ме удари и да живея със страх. На него му беше гадно че е постъпил така, и съзнаваше постъпката си, още повече, че е интелигентен човек и презира хора които удрят жени. Затова и аз се замислих дали искам да продължа без него, защото вярвам, че някой ден пак ще ме удари, или да се върна при него спокойна, че случката е била някакво гадно изключение на агресия от която той си е взел поука. И така реших да съм отново с него. Досега слава богу не се е случвало нищо лошо, ... . караме си се и спорим и си стигаме до изводите без да се налага с шамар слава богу! Аз съм си казала че ако някой ден недай боже се повтори ще си тръгна, не съм глупава, но намерих хубавото в случката-той си научи урока и знае че ако ми посегне, ще ме загуби завинаги. Та така по-добре за мен, ако е готов да е без мен и да прекрачва границата, то и аз няма да плача заради такъв човек:) Дано съм била полезна!

41.   За нещастие и аз знам за обидата след удара, какво да правя не знам... , имаме 6 месечен син, не мога просто да стана и да си отида... , но не мога и да живея с човека който ме удари. От три години сме заедно, не ме удря за пържи път... Мислите ми са объркани, между да и не съм

42.   Обръщам се към всички жени, които са удряни не веднъж от мъжете си, потърсете психологична помощ, защото всеки случай е индивидуален, по принцип и аз знам че щом мъжът бие няма да спре, но все пак всеки е различен, а пък ако побойникът се причислява към общия знаменател на боклуците, поне ще има кой да ви помогне да преодолеете евентуална раздяла и травмата от случката. Знам че една консултация е скъпа, но според мен и тя е достатъчна за да се ориентира човек в своята душа, какво иска и как да го постигне, стига естествено да не е прекалено объркан.

43.   Не ти трябва такъв "човек"! Значи аз съм по-малка от всички писали преди мен, и аз съм преживяла, това приятеля ми да ме "шамароса". Хубаво де всеки греши, та простих му и вече през няколко месеца имам синени по ръцете случвало се е да се прибирам с разбити джуки, за които разбира се той "съжалявал".
Аз те съветвам да го оставиш няма смисъл да си с него пък и след време може нещата да излязат извън контрол за което се надявам да не съм права, а ако имаш и деца не трябва да се замисляш изобщо, я си представи какво ще е ако той повтори тази "грешка" пред тях!

44.   Ако това те успокоява, ще ти кажа, че минимум 70% от жените са като теб. Ясно е, че веднъж посегне ли, ще има и следващи пъти. Не си длъжна да го търпиш и да се превръщаш в боксовата му круша, но от друга страна и друг да намериш пак не си застрахована от същото, а и сама да останеш пак не е най-добрия вариант. Решението е много трудно, трябва да избереш най-малкото зло от изредените до тук варианти. Успех!

45.   Моят съвет: Повтори ли се, бягай на секундата и никакви аргументи да не те спират от развод. Веднъж може човек да сгреши да си изпусне нервите, но повтори ли... вече не е грешка, а система.

46.   Никой никога по какъвто и да било повод няма право на насилие (осъзнато или не, психическо или физическо). Ако заради неконтролирана агресия все пак посегне, то трябва да си понесе последствията. Все пак, има случаи, когато е по-малко недопустимо - например мъж срещу мъж, жена срещу жена. Но когато е насочено към по-слаби физически е просто гнусно и непростимо. Такъв човек не само, че не заслужава втори шанс, но дори и не заслужава да живее.

Долу всички изроди, които посягат или системно бият жените и децата си! Низки и малодушни твари, които търсят утеха в безсмислени оправдания. Вместо да страдате и да се самообвинявате цял живот, заради стореното, все пак имате наглостта дори да омаловажавате и оправдавате постъпките си?! Била ви предизвикала?! Що за жалка безпътица... Засрамете се.

47.   Мили жени и аз имам същия случей. Обичам го с цялата си душа, повече от всеки друг, но веднъж като бяхме заедно той се напи и ме пита нещо за бившите ми гаджета и след като един отговор не му хареса, ми удари шамар. След малко аз се разплаках и той уж се извини, след което след второ издразване от негова страна последва втори шамар и ми каза:' това не е нищо аз съм мъжа ако искам и зъб ш 'ти избия' и аз му казах след това че не е познал и че това е краят. Много ме заболя случилото се. Чудя се дали защото е бил много пиян защото попринцип е много добър човек на най-бедния и най-нещастния ще помогне и е много вярващ, казвал ми е: 'след Исус на второ място си ти' -наистина ме обича но има ужасно криви разбирания за любовта. Мисли че като е мъж може да прави каквото поиска и аз ако го обичам истински ще го разбера и ще преглътна. Най- странното е, че осъзнавам че това е недопустимо и неправилно и му го казвам, държа се гордо но сърцето ми е празно без този човек. Достатъчно мъже съм имала в живота си и той е над тях с всичките си качества, но това е нещото което го принизява и ме отблъсква от него. Но след това което съм изживяла с него и след това тази болка едва ли ще има друг мъж на който да мога да се оттдам така и това ме убива...

48.   47, отиди и запали свещичка на Христос, че си се отървала.... с всичките си зъби в устата.
Колкото до мъжат - той е фалшиф негов последовател - никой истински християнин не бие жени, не пие като смок.
Забрави го и се радвай на живота си!!! (с всичките си зъби!!! )

49.   Да може би си прав колкото и да е пиян и колкото и да го издразня, ако разсъждава като нормален мъж никога не би го направил...

50.   Тъй.Я сега да видим друга гледна точка.Мъж съм.Години-37.Ожених се млад зелен,дете-малко.Жена ми вика - отивай да плаваш,за да печелиш пари.Добре,зарязвам цивилната професия и тръгвам по морето,обичам я,не искам да й липсва нищо,на детето също.2-3 години плавам,навън-не съм поглеждал жена,в нито един бардак не съм ходил.Разбирам,че ми изневерява,хващам я.Какво сега?Първо набих любовника,така,че повече да не си помисли да пипа чуждото.Второто което направих - гледах я как седи с клюмнала глава,само си мислех как съм се трепал,докато тя се ебе наред,мисля,мисля,че накрая й залепих един здрав шамар,от тея дето направо я прати с пирует в леглото където до преди 10 минути ми изневеряваше.Е,аз ли жъм мръсникът?Аз ли?С какво заслужих гаврата?Не съм искал да плавам-направих го заради нея!Години се лишавах от любов,семейство,секс,за да вадя пари,а тя-от абсолютно нищо.Е,не съжалявам,че я ударих.Заслужи си го.Разведахме се,междудругото тя ревеше срещу развода и ме молеше да не го правим.В момента е сама с голямо дете,мъжете влизат и излизат от живота й,станала е някаква курва,сина смята да се изнася.Аз пък се ожених пак,имам си друга жена и друго дете и съм щастлив,не ме кара да се давя по океаните и засега не ми изневерява,което доказва,че за боклуците трябват шамари.Жени,мъже-боклук ли е-шамари и бой.

51.   Жена съм, но поздравявам номер 50, все пак изхождайки от предположението, че е останало само с този заслужен шамар. Аз съм втората съпруга на мъж, чиято жена го е карала да работи пък в чужбина и не го е допускала в леглото си с... години.... за сметка на това пък е имала любовник. Успех

52.   51, щях да те уважавам много, ако беше казала същото нещо от позицията на (бившата) жена на 50.

И аз да изкажа мнение по темата от мъжка гледна точка: Имало е единици случаи, в които съм удрял жена. Понякога шамарът е бил заслужен, понякога - признавам си - не. За всички съм съжалявал. Уточнявам, че под "удряне" нямам предвид от тия шамари като при номер 50, дето хвърчиш на 5 метра назад. По-скоро като шамарите, които една (доброжелателна) майка удря на детето си, когато е направило нещо лошо.

"Проблемът" при мене беше, че никога не съм възприемал това като форма на агресия спрямо жената, може би защото ако някой на мене ми набие лек шамар, не бих го взел много навътре, дори ако съм на кеф бих се захилил. Отне ми време да разбера, че за жените това не е смешно и че го възприемат изключително обидно и унизително. Което пък е гледна точка, която на мен никога и през ум не би ми минала, ако някой не ми я каже.

В крайна сметка стана така, че жена ми намери сили да ми "отвори" очите и да ми ги каже (по-скоро напише) тия неща, така че аз да видя ситуацията през нейните очи. В началото останах като треснат ("Кви са тия глупости, кво се прайш за един шамар? ! ") и ми отне време да осъзная, че това не е майтап и че положението е сериозно. От тогава насам повече не съм я удрял.

Държа също да отбележа, че в като малък в семейството ми никога не е имало насилие - нито баща ми е посягал на майка ми по КАКЪВТО и да е начин (дори леко), нито мен са ме удряли родителите ми. Най-силната форма на "насилие", която съм преживял, е да ми дърпат ушите, и то от майка ми. Баща ми ме "наказваше" с думи, не с ръце.

Това цялото го казвам не за да оправдавам насилието или нещо такова, казвам го само, за да видите и вие жените нещата малко през мъжките очи. И да разберете, че далеч не за всеки мъж е толкова очеизвадно колко навътре приемате агресията и изобщо какви дреболии приемате за "агресия". И че далеч не всеки мъж, който ви удря, го прави за да ви нарани, унизи, обиди, или защото не ви обича, или де да знам още какво. Със сигурност има и такива, не отричам. Но ги има и другите.

Това го казвам като контрапример на убедителните твърдения като "ако е посегнал веднъж, ще посегне и втори път", или "зарязвай го веднага" или "не може да го промениш" и т. н. При някои мъже наистина е така, и при тях е "неизлечимо". Може повечето жени да се случвали на такива и затова да са толкова убедени. Но има и други. Ако сте сигурни, че мъжът ви ви обича, така както аз обичам жената до мен, бъдете сигурни, че МОЖЕТЕ да го промените. Как - трябва да знаете вие самите, да си познавате мъжете. Моята успя.

53.   №50:Остана си с единия шамар, аз повечето бяс си го изкарах на пишман Ромеото. Не е нещо с което се гордея и споменавам като мъжко постижение, но в никакъв случай не съжалявам. По принцип съм мирен човек, добродушен и усмихнат, но смятам, че когато един човек постъпи крайно мръснишки и се подиграе с друг заслужава бой. Прави сте, хората не са животни, за да ги бият, но като се държат животински значи са. Един философ е казал, че трагедията не е в това, че човека е произлязъл от маймуната, а в това, че не е стигнал по-далеч от нея. Не надценявайте хората, в частност жените, но и мъжете са същите-има крайни мръсници, крайни подлеци, такива, чийто дела могат да те накарат да си изповръщаш вътрешностите от погнуса. Тях какво да ги правим? Престъплението среща наказанието е казал Достоевски и аз съм съгласен с това.

1-50 от 137