Споделена история от Семейство

Писна ми...
Край. Не мога повече. Писна ми наистина. Всеки ден с майка ми е скандал. Разведоха се с баща ми и са си хванала нов. Много печен, но изобщо не му завиждам. Всеки ден е скандал с нея. Държи магазин за хранителни стоки и се връща късно. Аз съм легнала и се чуват викове: Писна ми в толко си идваш. И скандал. Човека си седи милия без да каже нищо, а тя си вика. Признавам му железни нерви има. Но за съжаление аз не. Определено НЕ! Всеки ден майка ми се кара и с мен. На 13 съм, а никъде ама никаде не ме пуска.

Това лято исках на море със собствения ми баща, но не. Не дава даже с него. Писна ми. Всички тия нерви ме съсипват. А даже и приятелите не ми помагат. Аз съм в среда с хора, който се интересуват само от наркотици, алокохол и цигари. До миналата година бях невероятно дете. Само шестици в училище. Бях добра, но просто майка ми и всички тия нерви ме съсипаха и ме наклониха да посягам даже на живота си.

Всички около мен са депресирани. От година вече пия яко и пуша. Някой приятели даже и шмъркат, но се надявам да не стигна до там. Просто не знам. Всичко това ме съсипва. Писва ми. Майка ми коренно се промени. Работи два на два. През почивните дни едвам се мяркаме сутрин при ставане и вечер при лягане за едно лека нощ. Не мога повече. А алкохола е спасение. Казват, че наркотиците нямат равни, но ако започна и да се дрогирам ще стана боклук без бъдеще. А не искам. Алкохола не води до нищо хубаво. Напих се на един купон и загубих една от най- добрите си приятелки. Няма да давам подробности.

Моля ви искам само съвет. Затъвам. А и оценките ми паднаха от шестици едвам закърпих тройки на края на годината. Просто.. Моля ви помощ!

Коментари

1.   Ти си едва на 13 , навлизаш в пуберитетът и е нормално да се караш с майка си , а това , че не те пуска никъде е съвсем нормално , ти си още малка и наивна . А и като чувам с какви се събираш разбирам, че си от ъндерграунд обществото. Аз израстнах в такова общество . Мисля, че започнах да се събирам със смъкнатите хора, когато бях на 12 години . Много ми е дало това общество, но и много ми взе.

Радвам се, че никога не посегнах към твърдите наркотици, единственото което употребявам е марихуана и то изключително рядко. Не си мисли, че като се напиваш нещо ще промениш или ще забравиш, преодолееш и т.н . Напротив! Алкохолът те прави слаба . Сега е моментът да се учиш и да подбираш хората , с които да изкарваш свободното си време .

Замисли се , че и на майка ти не й е лесно. Не я обвинявай и съди толкова прибързано ... Като порастнеш още малко , мисля че ще я разбереш , може да не е права всеки път. Стегни се малко ! И внимавай с тези хора, които ти се пишат приятели . Смени компанията , залягай над учебниците ...

2.   Знам какво е, и аз израснах посред скандали и викове.Остави майка си, не се занимавай с нея.Гледай си твоя живот, мисли за себе си.
Алкохола не е решение на нищо, още по-малко наркотика. Приятелите с които ходиш също спомагат за това да те завлекат.Ако искаш един ден да си самостоятелна и независима от майка и баща, от мъж, изобщо, да не си зависима от никой, работи по това. Учи.Постави си цел, намисли си какво искаш да работиш, и следвай тази цел, така ще намериш успокоение.
Намери нещо което обичаш да правиш - бойно изкуство, танци, или друго...и най-добре си намери други приятели. Нали знаеш, с какъвто се събереш, такъв ставаш.

3.   Здравей мило момиче, твоята история много трогна. Явно имаш проблем, но след като не можеш да поговориш с майка си, намери начин да поговориш с някоя близка жена /леля, позната, съседка/ за проблемите си. В никакъв случай не посягай към наркотиците. Ти си умно момиче ще се справиш. Търси контакт с нормални хора и такива на възрастта на родителите ти. Със сигурност ще получиш подкрепа. Успех!

4.   Така точно определяш проблемите си, че можеш сама да ги разрешиш. Силна си. Учи, внимавай с кого излизаш имисли за своето БЪДЕЩЕ!

5.   Аз се намирам в аналогично положение... Само с разликата, че освен щура майка си имам баща алкохолик. Е за разлика пък от мен ти си имаш двама бащи, сигурно ти е също толкова неприятно, колкото и на мен.

Вероятно майка ти се изнервя от нещо, работното място или нещо от сорта... И тъй като не може да си сдържа нервите си го изкарава на теб и баща ти.
Провела съм милиони разговори с майка си относно това, но нещата не се променят, така е свикнала, така я кара... Или може би просто не иска да се промени. Но ти опитай. Поговори с нея и й кажи, че не ти влияе добре, освен това не вреди само на теб, а и на баща ти и на себе си... Поговорете така спокойно, без скандали, по възможност (макар да ми се вижда малко нереално).
Ако не се получи, може би ще трябва да се примириш (не звучи много добре, но...)

До колкото разбирам, с баща си (втория) се разбираш. Можеш да потърсиш подкрепа при него. Или поне да поговорите и после двамата заедно да дискутирате с майка ти...

Не си единствената израснала в такава среда, но си една от много, които посягат на живота си мислейки, че няма изход... А не трябва да е така. Трябва да се бориш. Живота не е розов. Един хомосапиенс, благодарение на трудностите се превръща в Човек. Не се оставяй на течението, защото ще се озовеш в открито море, а тогава трудно ще стигнеш до брега. А

Ако е нужно остави "приятелите" си. Зарежи наркотиците и алкохола - ако продължаваш така и на идея си нямаш какви болести можеш да си навлечеш след още някоя година. Докажи, че си нещо повече от пропаднало и затънало в пороци, момиче.

Умна си, знаеш правия път... поеми го.
SFA

6.   Благодаря на всички. Много ми помагате. Благодаря ви.

7.   Спрет с тези съвети,че е от пуберитета!НЕ Е!Преди 11-12 години бях в същото положение като теб и на същата възраст.Няма да ти обяснявам всичко с подобности,защото няма смисъл,но положение ми беше малко по-тежко от твоето.Знам какво ти е и те разбирам напълно.
Гълтах на ден по 2-3 шишета валериян,за да припадна,от време на време и алкохол,смесвах и чат-пат с тиоридазин,лексотан и какви ли не още хапчета.
Когато всичко спря да действа не исках да минавам към по-силно за това започнах да се режа.

В моемнта незнаеш колко съжалявам за всичко,което се слоучи но не смятам,че бях виновна.Няма лоши деца,има лоши родители!Не исках да живея и обмислих всичко около самоубийството си,защото постепенно спря да ми пука за живота ми...изпаднах в тежка депресия,а тя беше заета със себе си и не забелязваше.

Тогава се появи едно момче,което ми спаси живота :) беше по-голям от мен и беше минал през това.Споко ;) не преспах с него,искам да ти кажа,че в момента ти е нужен смисъл за живот,на кого да се облегневш и обич,независимо каква.Но знай!-майка ти не е виновна.
И тя си има причини,сега нямам време и ти нахвърлих всичко на бързо,но искам да ми дадеш нещо да се свържа с теб,споко момиче съм и не съм лезбийка,защото искам да ти помогна,така както на мен ми помогнаха,защото знам как!и знай,че колкото и време да мине,раните ще болят,БОЛКАТА НИКОГА НЕ СПИРА<СПИРА ДА ТИ ПУКА<ЧЕ ТЕ БОЛИ!но един ден когато откриеш истинското щастие ще разбереш,че всичко си е заслужавало за това плс позволи ми да ти помогна,защото след като прочетох историята ти ми върна всичките спомени назад...

8.   Зарежи наркоманите, гледай си училището, намери си нови приятели, намери си гадже с което да споделяш и да ти е по леко, спри пиенето и пушенето. Това е...